132. Elmer.

Czy ktoś z Was jeszcze nie zna Elmera? Myślę, że nie. Jeśli jednak go u siebie nie macie, to przy najbliższej okazji to się powinno zmienić. Książki o tym kolorowym słoniu warto mieć!

“Elmer” David McKee, Grupa Wydawnicza Publicat. Pierwsze wydanie tej książki pojawiło się w 1989 r., więc książka jest znana na całym świecie od wielu lat.

SAM_0013

 

Tytułowy Elmer to słoń w kratkę, który rozweseli każde dziecko. Jest miłym i bardzo dowcipnym zwierzakiem. Wędrując przez dżunglę spotyka wiele innych dzikich zwierząt, m.in. hipopotama, lwa i zebrę. Maluch aż piszczy, kiedy przeglądamy kolejne strony. Przy okazji ćwiczymy wszystkie znane nam odgłosy zwierząt. Jeśli ktoś z Was wie, jaki odgłos paszczowy wydaje żółw, proszę napisać w komentarzu :D Pewnego dnia Elmer zmienił swój kolor. Nie zdradzę Wam, jak ta zmiana się zakończyła, żeby nie zepsuć pierwszego czytania ;)

Książka ma twardą oprawę, ale strony nie nadają się dla małych niszczycieli do samodzielnego przeglądania. Mój niespełna dwulatek bez problemu wytrzymuje w skupieniu cały tekst.

Z tyłu książki możemy przeczytać, że “Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, buduje poczucie własnej wartości, uczy się tolerancji i otwartości oraz przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół”. Książka niewątpliwie pokazuje, że inny nie znaczy gorszy. I bardzo mi się to podoba.

Na pierwszej stronie można napisać, do kogo należy książka. Dzięki temu świetnie może się sprawdzić jako prezent.

Z tej serii ukazały się również “Elmer i Róża”, “Elmer i nieznajomy”, “Elmer i hipopotamy” i “Elmer. Wielka księga przygód”.

Książkę otrzymałam na spotkaniu blogerek. Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_0015

SAM_0014

SAM_0017

SAM_0019

SAM_0022

SAM_0024

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

30 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>