422. Książki dla dzieci o Mikołaju i Bożym Narodzeniu.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni dostałam kilka maili z pytaniem, jakie książki dla dzieci o tematyce Świąt Bożego Narodzenia mogłabym polecić. My nie mamy ich zbyt wielu, ale zrobiłam małe rozeznanie, co jest dostępne na rynku i przygotowałam dla Was krótkie zestawienie tych, które wpadły mi w oko. Ogólnie książek tego typu jest naprawdę sporo, ale tylko niektóre przyciągnęły moją uwagę. Uprzedzam również, że typowo “religijnych” propozycji tu nie znajdziecie. Jeśli będziecie chcieli uzyskać więcej informacji na temat danej książki, wystarczy kliknąć w link koło tytułu.

Zacznę od tych, które mamy i które Maluch lubi (to są te trzy pierwsze propozycje).

1. “Tato, kiedy przyjdzie Święty Mikołaj?” (Majaluoma Markus) Wydawnictwo Bona. Chociaż ma sporo tekstu, bardzo fajnie się ją czyta. Jest zabawna i ma ciekawe ilustracje. Maluch ją bardzo lubi.

tato kiedy przyjdzie święty mikołaj

2. “Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” Wydawnictwo Babaryba —-> KLIK. Tę książkę opisywałam Wam tu —-> Gąska Zuzia.

książka dla dzieci o bożym narodzeniu

3. “Święta tuż-tuż, Mikołaj jedzie już” (Hayes Fiona) Wydawnictwo Debit —-> KLIK. To są 3 małe całokartonowe książeczki, które składają się w sanie. Każda z nich ma krótką historię. Jakoś specjalnie nie przepadam za tą książką, ale Maluch ją naprawdę lubi. Całość jest przechowywana w takiej jakby tekturowej walizeczce.

książka dla dzieci o mikołaju

4. “Gwiazdka z Nieba” (Lilianna Bardijewska) Wydawnictwo Ezop —-> KLIK. “Wzruszająca pełna fantazji bajka o małym chłopcu Tomaszku, bardzo małym pluszowym misiu i jeszcze mniejszej śnieżynce Śmieszynce oraz o pewnej deszczowej wigilijnej nocy, kiedy przygoda ta się rozpoczyna. Opowieść o przyjaźni i sile marzeń, które jednego z naszych bohaterów zaprowadzą aż na Mleczną Drogę.”

Gwiazdka-z-nieba-4238-1

5. “Panda od Świętego Mikołaja” Wydawnictwo Olesiejuk —–> KLIK. Nie wiem dlaczego, ale jak patrzę na tę okładkę, to przypomina mi się moje dzieciństwo. Być może kiedyś miałam coś podobnego. “Madzia chciałaby dostać misia pandę od Świętego Mikołaja. Ale czy Mikołaj będzie mógł spełnić jej życzenie? Czy znajdzie w swoich zabawkach pandę i czy trafi do domu dziewczynki?”

książka dla maluchów o mikołaju

6. “Czupieńki. Gwiazdka” (Gerard Moncomble) Wydawnictwo Media Rodzina —-> KLIK. “Pierwsza z serii czterech książeczek znakomitej spółki autorskiej, przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ich bohaterami są Czupieńki, które noszą wielkie kapelusze i mieszkają w lesie w domkach na drzewach. Pewnego razu znalazły w śniegu gwiazdkę, która prawie już nie świeciła, i zaopiekowały się nią. Dobrze się stało, bo zbliżał się właśnie czas Bożego Narodzenia.”

MR_czupienki-gwiazdka_okladka_krzywe_18102009.indd

7. “Pan Brumm obchodzi Boże Narodzenie” (Daniel Napp) Wydawnictwo Bona —-> KLIK. Lubimy Pana Brumma, myślę, że ta książka spodobałaby się Maluchowi. O innej książce z tym bohaterem pisałam Wam tu —-> Pan Brumm.

brumm mikolaj

8. “Święty Mikołaj wchodzi kominem” (Mariusz Niemycki) Wydawnictwo Skrzat —-> KLIK. “W noc wigilijną Święty Mikołaj nie ma lekkiego życia. Wiadomo, dzieci jest mnóstwo, a Mikołaj tylko jeden. Pewnie ktoś powie, że wystarczy załadować na sanie worek z prezentami, krzyknąć: „Wio, Rudolfie!” i okrążyć cały świat.”  Zapowiada się ciekawie.

święty mikołaj książka dla dzieci

9. “Opowiadania wigilijne” Wydawnictwo Literatura —-> KLIK. Tu już jest więcej tekstu, ale historie wydają mi się ciekawe.

opowiadania wigilijne dla dzieci

10. “Pamiętnik Świętego Mikołaja” Wydawnictwo Siedmioróg —-> KLIK. To 7 opowiadań. Zapowiadają się ciekawie. Ilustracje też mi się podobają.

pamietnik

11. “Basia i Boże Narodzenie” Wydawnictwo Egmont —-> KLIK. W sam raz dla fanów Basi.

i-basia-i-boze-narodzenie-twarda-zofia-stanecka-marianna-oklejak

12. “Marysia i Boże Narodzenie” Wydawnictwo Debit —-> KLIK. To książka dla młodszych przedszkolaków. Mieliśmy jakąś książkę z tej serii, ale jakoś Marysia nie porwała Malucha.

i-marysia-i-boze-narodzenie

13. “Święty Mikołaj. Świat w obrazkach” Wydawnictwo Olesiejuk —-> KLIK. Nie lubię tej serii, ale zarówno mój Maluch, jak i dzieci znajomych mają inne zdanie na ten temat :)

i-swiety-mikolaj-swiat-w-obrazkach

14. “Wyprawa Świętego Mikołaja” Wydawnictwo Zielona Sowa —–> KLIK. “Wybierz się w podróż dookoła świata wraz ze Świętym Mikołajem i jego małymi pomocnikami. Dopilnuj, by wszystkie dzieci otrzymały prezenty na czas.

i-wyprawa-swietego-mikolaja

15. “Sanie Świętego Mikołaja i 4 trasy” Wydawnictwo Olesiejuk —-> KLIK. Trafia na moją listę. Maluch uwielbia książki z takimi gadżetami.

i-sanie-swietego-mikolaja-i-4-trasy

16. “Wigilia Misia i Tygryska” Wydawnictwo Znak —-> KLIK. Koniecznie musimy ją mieć. Maluch uwielbia przygody tych bohaterów.

i-wigilia-misia-i-tygryska-janosch

17. “Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony” Wydawnictwo Zakamarki —-> KLIK. Mamy inną książkę z tej serii. Ma sporo tekstu, ale lubimy z Maluchem tę historię. Z kolei tata Malucha nie lubi Mamy Mu.

i-wigilia-mamy-mu-i-pana-wrony

18. “Boże Narodzenie krowy Zosi” Wydawnictwo Muchomor —-> KLIK. Ta historia może się spodobać Maluchowi. Lubimy książki tego wydawnictwa.

i-boze-narodzenie-krowy-zosi

19. “Jak rysować święta” Wydawnictwo Olesiejuk —-> KLIK. To wprawdzie nie jest książka do czytania, ale dzięki niej można stworzyć różne świąteczne kartki.

pomysły na świąteczne prace plastyczne

A może Wy możecie polecić jakieś fajne książki o tej tematyce?

mamiczka_logo

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

28 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>