465. Płaszcz Józefa – świetna książka dla dzieci.

Tę książkę kupiłam przypadkiem. W jednej z internetowych księgarni kupowałam inną i przy okazji zerknęłam na pozostałą ofertę. Zaintrygował mnie tytuł, okładka mi się spodobała, więc wrzuciłam ją do wirtualnego koszyka. Nie przypuszczałam, że stanie się u nas takim hitem.

Płaszcz Józefa” (Simms Taback) to rewelacyjna książka wydana przez Wydawnictwo Format.

Płaszcz Józefa

Jej pomysłowość sprawiła, że wyróżnia się na tle innych książek dla dzieci. To krótka historia Józefa, który miał kiedyś płaszcz cały w dziurach. Kiedy płaszcz się zestarzał i zniszczył, postanowił przerobić go na kurtkę. To jednak nie koniec, ponieważ po jakimś czasie również kurtka się zniszczyła. Józef jej jednak nie wyrzucił, tylko przerobił na kamizelkę. Następnie kamizelkę przerobił na szalik, a szalik na krawat. To nie koniec przeróbek. Ile razy materiał był przerabiany najlepiej sprawdźcie sami.

Główne przesłanie tej książki jest takie, że zawsze można zrobić coś z niczego. Na poszczególnych stronach są różne otwory, które mój Maluch uwielbia. Całość jest świetnie przemyślana i myślę, że zainteresuje zarówno maluchy, jak i trochę starsze dzieci.

Ilustracje idealnie trafiają w mój gust. Są bardzo kolorowe i zabawne. Kojarzą mi się z folklorem, który uwielbiam.

Chętnie kupiłabym inne książki tego autora, ale niestety nie widzę ich w żadnej internetowej księgarni. Jeśli je znacie i wiecie, gdzie można je kupić dajcie mi znać.

Książka ma twardą okładkę, a jej strony są błyszczące (to utrudniało mi zrobienie zdjęć, ale mam nadzieję, że na tych, które udało mi się zrobić wystarczająco możecie się zorientować, czego się po tej książce spodziewać). Jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia, ale moim zdaniem zaciekawi również 2-latka. Dla starszych dzieci może być zbyt nudna, bo ma jednak bardzo mało tekstu.

Została wyróżniona m.in. jako Grand Prix Książka Roku 2009 w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Wcale mnie te wyróżnienia nie dziwią.

Obecnie ciężko ją dostać, ale jeśli gdzieś Wam wpadnie w oko, to warto kupić.

SAM_8042

SAM_8044

SAM_8046

SAM_8048

SAM_8049

SAM_8050

SAM_8051

SAM_8052

SAM_8054

SAM_8055

SAM_8056

SAM_8057

SAM_8058

SAM_8059

SAM_8060

SAM_8061

SAM_8062

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

10 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>