496. Wielkanoc – książki, gry i inne gadżety dla dzieci.

Wprawdzie do Wielkanocy zostało jeszcze trochę czasu, ale coraz częściej pytacie mnie o różne książki dla dzieci o tej tematyce i inne ciekawe gadżety z tym związane (książki o Mikołaju i Bożym Narodzeniu pokazywałam tu —-> KLIK). Aby ułatwić sobie odpisywanie na Wasze wiadomości, postanowiłam przygotować ten wpis.

Będą to książki dla dzieci i inne produkty, które wpadły mi w oko. Na razie mamy tylko jedną z tych rzeczy – pokażę ją jako pierwszą. Książek o Wielkanocy nie mamy jeszcze żadnych. Podobnie, jak w zestawieniu podlinkowanym wyżej, zabraknie tu typowo religijnych akcentów.

1. Warsztat świąteczny. Wielkanoc marki Granna —-> KLIK. Kupiłam go w Rossmannie, bo przyciągnął mnie opakowaniem. To kurczaki, zające, owieczki i jajka wykonane z grubej tektury. Część z nich można powiesić, a część postawić. Do zestawu dołączone są naklejki do ozdabiania. Z drugiej strony można te dekoracje dowolnie pomalować np. kredkami. Szablony można wykorzystać również do odrysowywania na kartkach. Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 4 roku życia, ale spokojnie sobie z nim poradzą również młodsze dzieci. Naklejki łatwo odchodzą, więc Maluch nie ma problemu z samodzielnym dekorowaniem.

wielkanoc granna

granna wielkanoc

2. Wielkanoc. Modelinki Wydawnictwo Wilga —> KLIK. Spośród różnych książek o tej tematyce, ta zaciekawiła mnie najbardziej. Jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci, ma tylko 10 stron.

wielkanoc-modelinki

3. Słuchowisko Teoś i Wielkanoc Wydawnictwo Warto —> KLIK. Mój Maluch nie przepada za takimi rzeczami (jeszcze), ale wydaje mi się ciekawe. “Dociekliwy wróbelek pragnie poznać istotę Świąt Wielkanocnych. Udaje się na przedświąteczny kiermasz, by podsłuchać, jak przy swoich straganach pani Bazia i pan Żółtko próbują ustalić, kto jest najważniejszy w Wielkanoc. W zabawnych dialogach zajączki i kurczaczki chcą udowodnić, że to właśnie one. Pomiędzy baziami, pisankami i palemkami Teoś odnajduje – Baranka.” Bajka jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia.

teos-i-wielkanoc

4. Wielkanoc Wydawnictwo Credo —-> KLIK. “Autorka wykorzystuje autentyczne dziecięce wypowiedzi, budując proste sytuacje, osadzone w realiach polskiej rodziny.” Książka ma tylko 10 stron i jest przeznaczona dla dzieci od 2 roku życia.

wielkanoc

5. Marysia i wielkanocne jajka Wydawnictwo Debit —> KLIK. Wiem, że jest bardzo dużo dzieci, które lubią książki z Marysią. “Zbliża się Wielkanoc, najwyższy czas na malowanie pisanek. Misia Marysia nie może się już doczekać świątecznego poszukiwania czekoladowych jajeczek. Kto ich uzbiera najwięcej? A kto pechowo trafi na surowe jajko?

marysia-i-wielkanocne-jajka

6. Opowiedz mi mamo. Polskie zwyczaje i obrzędy wielkanocne Instytut Wydawniczy Pax —> KLIK. “Ta niewielka książeczka zawiera mnóstwo informacji na temat polskich zwyczajów i obrzędów wielkanocnych, które nadal są praktykowane w wielu rejonach naszego kraju. Adresowana jest do dzieci, które dowiedzą się z niej na przykład, co symbolizują wielkanocne palmy, jakie zwyczaje towarzyszą zakończeniu wielkiego postu, co i dlaczego powinno znaleźć się w koszyczku na święconkę, jaki jest sens wielkanocnego palenia ognia i polewania się wodą, a także jak w sposób naturalny farbować jajka, jaką techniką wykonać pisankę i co powinno się znaleźć na wielkanocnym stole.

opowiedz mi mamo

7. Naklejanki. Wielkanoc Wydawnictwo Olesiejuk —-> KLIK. Tego typu publikacji jest najwięcej, ale ta wydaje mi się jedną z ciekawszych. “Na każdej stronie w lewym górnym rogu jest wzór, zgodnie z którym dziecko powinno obrazek uzupełnić naklejkami.

naklejanki-wielkanoc-2

8. Akademia poznawania i malowania. Wielkanoc Wydawnictwo Siedmioróg —> KLIK. To coś dla nas. “W tej książeczce dziecko znajdzie 24 wielkanocne kolorowanki – każda z grubym, wypukłym konturem wypełnionym brokatem pomagającym starannie wypełnić pole przy kolorowaniu.” Jak wiecie, Maluch nie przepada za kolorowaniem (chociaż teraz jest i tak już dużo lepiej, bo coraz częściej sam sięga po kolorowanki). Myślę, że taka forma mogłaby go zachęcić.

akademia-poznawania-i-malowania-wielkanoc-2-4-lata

9. Wielkanocne zabawy Wydawnictwo Wilga —-> KLIK. To coś dla przedszkolaków. Zapowiada się ciekawie.

wielkanocne-zabawy

10. Wielkanoc. Książka z naklejkami Wydawnictwa Foksal —-> KLIK. To coś dla małych fanów naklejania. Przy takiej ilości nie powinni się nudzić ;)

wielkanoc-ponad-300-naklejek

11. Ozdoby wielkanocne. Polska tradycja Oficyna Wydawnicza —-> KLIK. Jest sporo tego typu książek dla dzieci. Ta wygląda na jedną z ciekawszych. “Książka zawiera kilkadziesiąt pomysłów na wykonanie palm, pisanek, koszyczków, stroików oraz różnego rodzaju zawieszek wielkanocnych, ptaszków i kwiatów do powieszenia na ścianie, w oknie, na drzewku (gaiku) wielkanocnym czy do postawienia na świątecznym stole. Wszystkie wzory nawiązują do polskiej tradycji ozdób wielkanocnych. Każdej ozdobie poświęcono mały rozdział składający się z dwóch stron.

jak zrobić ozdoby wielkanocne

 

12. Wielkanocne puzzle dla maluszków marki Alexander —> KLIK. W tym zestawie jest 6 puzzli o małej ilości elementów. Bardzo fajna alternatywa dla książek i naklejek o tej tematyce.

puzzle

13. Puzzle 20 Maxi Wielkanoc marki Alexander —> KLIK. Można z nich ułożyć obrazek o wymiarach 47 cm x 67 cm.

puzzle maxi

14. 4 w 1 Wielkanoc marki Alexander —> KLIK. Lubię takie zestawy. Jest tu Piotruś, Pamięć, Domino i Puzzle 60 elementów.

zestaw gier

15. Wielkanocne pisanki Gra 3D marki Alexander —> KLIK. “Podczas gry jej uczestnicy wcielają sie w rolę zajączków, które szykują się do Świąt Wielkanocnych i każdy z nich chce jak najszybciej skompletować swój świąteczny koszyczek. Wygrywa gracz , który najszybciej zbierze podczas wędrówki po torze wskazaną liczbę żetonów, symbolizujących zawartość koszyczka i jako pierwszy znajdzie się na najwyższym poziomie.

gra wielkanocna

16. Wielkanocne pisanki. Pisanki z modeliną —-> KLIK. Zestaw przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia. Bardzo mi się spodobał.

pisanki z modeliny

17. Wielkanocne wałki z pianki —-> KLIK. Ciekawy pomysł na wielkanocne zabawy plastyczne.

walki-z-pianki-eva-wielk_3625

Na koniec ciekawostki, poza zestawieniem, zwłaszcza dla małych niejadków:

Foremki do jajek w kształcie zajączka —> KLIK. Bardzo pomysłowe!

foremki-do-jajek-6312

Foremki wielkanocne do ciastek —> KLIK. Boskie!

foremki

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

14 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>