502. Mmmmm – pomyślał Miś!

Wiecie, że 02.04. to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci? Pewnie wiecie, bo sporo informacji na ten temat przewijało się m.in. na facebooku. Ten wpis miał pojawić się wczoraj, ale niestety zabrakło mi na to czasu. O tym dniu jednak pamiętałam i wybrałam dla Malucha kilka ciekawych nowości ;)

Książkę, którą Wam dzisiaj pokażę, kupiłam dzięki czytelniczce mojego bloga (dzięki!). Pokazała ją całkiem niedawno na instagramie  KLIK i zaciekawiła mnie na tyle, że postanowiłam ją Maluchowi zamówić. Od razu dodam, że jest to książka przeznaczona w zasadzie dla najmłodszych. Maluch jednak nadal lubi takie wydania, dlatego przypuszczałam, że będzie zadowolony.

Mmmmm” to nietypowa książka wydana przez Wydawnictwo EneDueRabe (Monika i Adam Świerżewscy).

mmmmm

To książka o kolorowym i pomysłowym BOBOMowym Misiu. Dopiero jak książka do nas dotarła, zorientowałam się, że przecież my bardzo dobrze tego misia znamy! Jest on bowiem bohaterem serii ślicznych, malowanych naklejek ściennych dla dzieci. Kupiłam kiedyś do pokoju Malucha takie duże drzewo, ze świecącymi w ciemności elementami. Nie widzę go teraz na stronie producenta, więc Wam nie pokażę, o które chodzi, ale możecie zerknąć na inne zestawy —> KLIK. Ostatecznie jednak nie wykorzystaliśmy tych naklejek, bo zmieniła się moja wizja pokoju i zestaw trafił do innego domu ;) Z tego co wiem, nowej małej właścicielce się spodobał.

Książka jest bez tekstu. Składa się wyłącznie z bardzo kolorowych ilustracji. Mają niewiele szczegółów, dlatego nadają się dla najmłodszych dzieci. Trzeba ruszyć wyobraźnią i samemu stworzyć historię. Obecnie mam ten komfort, że Maluch sam już potrafi opowiadać i mogę być jedynie słuchaczem ;) Jest tu m.in. wyjadanie miodu i wyprawa po jego zdobycie. Maluch najbardziej lubi ilustrację, na której miś się oblizuje. Bardzo go bawi.

Książka może służyć również wyłącznie do oglądania. Jej autorzy w opisie podali, że to animacja poklatkowa, która pozwala na pokazanie dzieciom tajników animacji i ruchu. Bardzo mi się to podoba, chociaż jest to mocno uproszczona wersja ;)

Jest to książka całokartonowa, kwadratowego formatu, z zaokrąglonymi rogami. W środku jej strony są różnej wielkości, co Maluchowi od razu skojarzyło się m.in. z “Bardzo głodną gąsienicą”. Moim zdaniem sprawdzi się u dzieci od 1 roku życia, do mniej więcej 3 lat. Potem może być już zbyt nudna, ale to zależy od zainteresowań dziecka.

Można ją kupić np. tu ——–> KLIK.

książka mmmmm 2

SAM_8687

SAM_8688

SAM_8689

SAM_8690

SAM_8691

SAM_8692

SAM_8693

SAM_8694

SAM_8695

książka dla roczniaka

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

18 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>