529. Dzień na plaży.

Oboje z Maluchem lubimy książki bez tekstu, które możemy wykorzystać do samodzielnego tworzenia opowiadań. Niektóre z nich pokazywałam Wam już na blogu, np. tu —> Fala (jedna z moich ulubionych), tu —> Złodziej kury, tu —> Auta i tu —> Mmmmm.

Dawniej sama musiałam się produkować, a teraz Maluch bez problemu potrafi mnie przegadać. Moja wyobraźnia jest naprawdę mało rozwinięta w porównaniu z tym, co wymyśla. Najbardziej podoba mi się to, że patrząc na tę samą ilustrację, każde z nas ma inną wizję i dostrzega różne szczegóły. Tego typu książki wpływają także na poszerzenie zasobu słów, co jest istotne zwłaszcza u dzieci w wieku przedszkolnym.

Dzień na plaży” to kolejna pomysłowa książka Wydawnictwa Tako.

dzień na plaży

Książka ma bardzo prostą formę. Nie dość, że nie ma tekstu, to jej ilustracje są mało kolorowe i stworzone prostą techniką. Kojarzą mi się z wycinankami. Myślę, że nie każdemu się spodobają. Patrząc na bardzo szeroką ofertę wydawniczą dla dzieci, znajdziecie całą masę pięknie ilustrowanych książek w takiej cenie.

Jest jednak w niej coś, co ją wyróżnia. Porusza bowiem ważny temat, na który warto zwracać uwagę naszym dzieciom od samego początku. Chodzi o porządek. Daleko mi do pedantki i nie o taki porządek tu chodzi. Ta historia opowiedziana obrazami dotyczy porządku, który powinniśmy zachowywać na zewnątrz, szanując przestrzeń, z której korzystamy wspólnie z innymi.

Temat na czasie, bo na plażach cały czas można spotkać osoby, które zachowują się tak, jakby chlew był ich przytulnym gniazdkiem. Po co się fatygować i wyrzucić coś do kosza, skoro można to rzucić po prostu pod nogi. Nie ważne czyje. Ważne żeby pozbyć się problemu. Można również naszczać do morza (to jedyne adekwatne określenie tego, jak niektórzy potrafią się zachować), zakopać w piasku butelkę i dokonać innych równie egoistycznych czynów.

Ta książka może być bardzo dobrą okazją do poruszenia z dzieckiem tego tematu. Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się u dzieci od 3 roku życia, ale może się spodobać również młodszym.

Ma twardą okładkę i jest poręcznego formatu. Jej zakończenie może Was zaskoczyć.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

książka dla dzieci do opowiadania

obrazkowa książka dla dzieci

książka dla dzieci bez tekstu

książka dzień na plaży

książka dla 4-latka

SAM_9285

SAM_9286

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

4 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>