807. Przegląd nowości i zapowiedzi książkowych dla dzieci w 2020 r.

W końcu udało mi się dokończyć obiecywany przegląd nowości i zapowiedzi książkowych dla dzieci. Tradycyjnie przypominam poprzedni wpis z tej serii —->  Jesienno-zimowe nowości, z którego mamy w naszej domowej biblioteczce pozycje nr 6, 19, 22, 32 i 35.

 

Co tym razem wpadło mi w oko?

 

1. Guzikowa książka —->  Guzikowa książka. To interaktywna książka dla najmłodszych, ale my uwielbiamy takie, dlatego trafia na moją listę zakupów.

 

 

2. Rok na ulicy Czereśniowej —->  Rok na ulicy Czereśniowej. To zbiorcze wydanie znanych Wam dotychczasowych części.

 

 

3. Ja, miłość —->  Ja, miłość. Z tej serii mieliśmy część o jodze.

 

 

4. Kto się boi Lisa? —->  Kto się boi Lisa?. Mamy ją i już jutro będzie jej recenzja i konkurs. To książka z mojego patronatu medialnego.

 

 

5. Babcia —->  Babcia. “Piękny, wierszowany tekst uzupełniony delikatnymi ilustracjami będzie idealnym prezentem zarówno dla dziecka – jako opowieść o poszczególnych członkach jego rodziny, jak i dla dorosłych – jako podziękowanie i przypomnienie o tym, że rodzina jest najważniejszą rzeczą na świecie”.

 

 

6. Dziadek —->  Dziadek.

 

 

7. Moja babcia, mój dziadek —->  Moja babcia, mój dziadek. “Babcia i dziadek to ważne postaci w życiu dziecka. Zdarza się, że mają więcej czasu, uważności i czułości niż rodzice. Bywa też tak, że są zabiegani, uwikłani w choroby, czują niemoc i bezradność. Z jednej strony to dziadkowie dają dziecku siebie, ale i dziecko może być dla swoich dziadków niezwykłym “lekarstwem” i mocą napędową do życia. W książce ilustracje dopełniają tekst i zapraszają do snucia opowieści, do refleksji nad swoją relacją do dziadków. Dziecko poczyni ją w warstwie obrazowej, a dorosły znajdzie między wierszami, w metaforach i wieloznacznościach. Pokazujemy w książce nie tylko radosnych, gotowych na każde poświęcenie i wyzwanie dziadków, ale też ich zmagania ze starością i upływem czasu”.

 

 

8. On —->  On. “On. Kim jest? Gdzie go szukać? Kiedy wreszcie się zjawi i jak długo zostanie? Ta krótka opowieść przemawia do wyobraźni i przenosi nas do rzeczywistości, w której nic nie jest oczywiste. Zagadkowa historia i niezwykłe ilustracje rozwijają wrażliwość na ulotne piękno – nie tylko u dzieci. Budzą miłe wspomnienia, ale i ekscytację tym, co dopiero nadejdzie. Do tej opowieści z pewnością wrócimy nie raz”. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

9. Max i królik. Babka ze złością —->  Max i królik.

 

 

10. Kropka i kreska —->  Kropka i kreska. “Pewnego dnia kropka spotkała kreskę. Od razu przypadły sobie do gustu i rozpoczęły świetną zabawę. Wspólnie stworzyły huśtawkę, ślimaka, śmigło, a nawet banjo! Zabawa okazała się jeszcze lepsza, gdy dołączyły do nich inne zaprzyjaźnione kropki i kreski z dalekich krain. A było ich mnóstwo – małe, duże, pękate, chudziutkie, młodsze i starsze. Wszystkie bardzo szybko doszły do wniosku, że razem można więcej, a siła tkwi w różnorodności!”

 

 

11. Powrót wieloryba —->  Powrót wieloryba. Pewnie się na nią skuszę.

 

 

12. Moc uczuć. Wstyd —->  Wstyd. Od razu trafia na moją listę zakupów. Bardzo lubię tę autorkę.

 

 

13. Wszystko o emocjach —->  Wszystko o emocjach. Zapowiada się ciekawie. Do takich książek zawsze warto zerknąć.

 

 

14. Nie bój się. Wielka księga strachu —->  Nie bój się. “Spójrz na strach z różnych perspektyw. Wyobraź go sobie jako niepokój, panikę, fobię – lecz również jako odwagę. Towarzystwa dotrzyma ci chłopiec o imieniu Jurek, który przeżywa wiele przygód ze strachem. Jurek bardzo cię rozbawi! Ktoś, kto boi się krzaków, jak najbardziej może pójść do lasu. A ci, którzy przyznają się do swoich lęków, potrafią je nazwać i zrozumieć, lepiej radzą sobie w życiu”.

 

 

15. Ta książka jest psem —->  Ta książka jest psem. Wiadomo, że trafia na moją listę zakupów. Jest też część o kotach.

 

 

16. Literkowa książka —->  Literkowa książka. “Dzięki pięknym włóczkowym ilustracjom i zabawnym wierszykom nauka literek to świetna zabawa”.

 

 

17. Ćmony i Smeśki —->  Ptyś. Coś dla fanów Gruffalo ;)

 

 

18. Bombastica Naturalis —->  Bombastica. “Książka dziwna, niepowtarzalna i… jedyna w swoim botanicznym rodzaju. Oto wielki botanik-wynalazca Bombastus Cymbalin stwarza nowe, niezwykłe gatunki roślin: gruszę aerostatyczną, której dojrzałe owoce nie spadają na ziemię, lecz unoszą się w powietrzu; bawełnę skarpetnik, z której wyrastają gotowe już skarpety; czy bukszpan labiryntnik, tworzący labirynt, którego nie da się przejść dwukrotnie – gdy zechcesz spróbować drugi raz, labirynt nie będzie już taki sam”. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

19. Mopsik, który chciał zostać jednorożcem —->  Mopsik. Mamy ją i Maluchowi bardzo się spodobała. Pokazywałam ją na naszym Instagramie.

 

 

20. Ptyś —->  Ptyś. “Ptyś to poruszająca i zabawna historia dla najmłodszych czytelników. Śledząc przygody puchatego Ptysia, dzieci będą mogły oswoić poczucie straty i przekonać się, że zawsze jest szansa na nowy początek”.

 

 

21. Alicja w Krainie Czarów —->  Alicja. To klasyka Disneya. Trafia na moją listę zakupów. Kupię ją dla siebie ;)

 

 

22. Atlas cudów świata —->  Atlas. “Na każdym kontynencie zobaczysz oszałamiające cuda przyrody bądź wytwory ludzkiego geniuszu. Poznasz 31 niezwykłych miejsc na Ziemi. Zdobędziesz Mount Everest, opuścisz się na dno Rowu Mariańskiego, przemierzysz Dolinę Śmierci i zwiedzisz Zakazane Miasto – wystarczy, że pozwolisz tej książce pobudzić twoją fantazję”.

 

 

23. Baśń o dębowym sercu —–>  Baśń. “Małą wioskę od pewnego czasu z nieznanych przyczyn prześladuje susza i nieurodzaj. Jedynym nienaruszonym elementem dawnego krajobrazu jest dorodny dąb, który stał się postrachem dla mieszkańców wsi, ponieważ – mimo swojego piękna – zdaje się władać złą mocą. Inną zadziwiającą rzeczą jest studnia stojąca pośrodku wioski. Mimo wszechobecnej suszy, ciągle wypełniona jest wodą… Mieszkańcy z powodu kończącej się żywności muszą opuścić wioskę. Jednak zanim to nastąpi poszukiwany jest śmiałek, który zdobędzie się na odwagę i porozmawia ze starym dębem. Jedynym odważnym okazuje się Antek. Ale czy małemu chłopcu uda się przywrócić szczęście w wiosce? Jakie przygody przeżyje Antek i z kim będzie musiał stoczyć walkę? Bajka uczy szacunku do przyrody i pokazuje, że na odwagę w życiu zdobyć się może każdy z nas – wystarczy wydobyć ją z głębi serca…”

 

 

24. Dom na kurzych łapach —->  Dom na kurzych łapach. “Fantastyczna baśń o przeznaczeniu i sile przyjaźni oraz rodzinnych więzów. Magiczny świat, w którym budząca grozę „Baba Jaga” spotyka „Anię z Zielonego Wzgórza””.

 

 

25. Halo. Historia komunikowania się —->  Halo. To szalona podróż w czasie.

 

 

26. Najdroższy banan świata —->  Najdroższy banan świata. To książka z mojego patronatu medialnego. Pokazywałam Wam ją tu —->  Recenzja i nadal możecie ją wygrać w konkursie.

 

 

27. Nils Paluszek i inne opowiadania —->  Nils. Może się skuszę na ten zbiór.

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

4 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>