813. Sopel bramkostrzelny, czyli najdroższy transfer w historii piłki nożnej.

Czas na kolejną książkę dla dzieci Wydawnictwa Czarna Owca, którą objęłam patronatem medialnym. Poprzednią z tej serii pokazywałam Wam tu —->  Najdroższy banan świata.

 

Jak zawsze, mam też dla Was 3 egzemplarze, ale tym razem konkurs wystartuje za kilka tygodni, jak sytuacja w Polsce się nieco uspokoi. Bez wątpienia należę do teamu “Siedź z dupą w domu”, m.in. ze względu na to, że jestem w grupie podwyższonego ryzyka, z uwagi na choroby przewlekłe. Pracuję zdalnie i nie wychodzę w miejsca publiczne. Przez ten czas będę publikować wpisy jeszcze z innymi książkami z patronatów i potem będziecie mogli po prostu wygrać większe zestawy :)

 

Sopel bramkostrzelny, czyli najdroższy transfer w historii piłki nożnej

 

 

Jeśli czytaliście poprzednią część Akademii Szpiegów, to głównych bohaterów już znacie. Nie trzeba jednak znać innych części. Tym razem to coś dla fanów piłki nożnej, ale nie tylko.

 

Kompletnie się nie znam na piłce nożnej i za nią nie przepadam. W czasie studiów, przez jeden semestr, byłam przydzielona na zajęcia w-f do sekcji piłki nożnej. Ani razu nie wyszłam na boisko ;) Trafiłam do tej grupy tylko dlatego, że w innych już po prostu nie było miejsc.

 

Obawiałam się, że książka może mnie koszmarnie nudzić, z uwagi na brak zainteresowania taką tematyką. Okazało się jednak, że historia wciągnęła mnie na tyle, że wcale mi to nie przeszkadzało. I ze zdziwieniem stwierdziłam, że ta część podobała mi się nawet bardziej, niż poprzednia.

 

Tym razem zespół tajnych szpiegów operacyjnych prowadzi śledztwo w klubie piłkarskim i bacznie obserwuje losy króla strzelców, zwanego Soplem. Wyposażeni w swoje nowoczesne gadżety, próbują się dowiedzieć, kto stoi za nieudanymi transferami piłkarzy i ich nagłymi kontuzjami. Historia jest wciągająca i pomysłowa. Moje obawy szybko minęły. Nie od razu się domyśliłam, jakie będzie zakończenie.

 

Tekst jest podzielony na rozdziały, co bardzo ułatwia czytanie, również samodzielne przez Malucha. To dla mnie ważne, bo nadal nie jest łatwo zaciekawić go lekturą z dłuższym tekstem. Rozdziały rozwiązują ten problem.

 

Książka ma twardą okładkę i jest niewielkiego, poręcznego formatu. Ma niewiele ilustracji, w czarno-białych barwach. Jest to jednak książka dla dzieci w wieku szkolnym, które nie potrzebują już tak kolorowych ilustracji, jak młodsze.

 

Można ją kupić np. tu —->  Sopel bramkostrzelny.

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

One thought on “813. Sopel bramkostrzelny, czyli najdroższy transfer w historii piłki nożnej.”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>