824. Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki.

Czas na kolejną książkę z mojego patronatu medialnego, z serii Amberek. Tym razem o bardzo aktualnej tematyce. Warto zapoznać swoje dzieci z tą publikacją.

 

Jak pokonać wirusy, bakterie i inne zarazki

 

 

Głównymi bohaterami są zielone zarazki oraz droga, jaką rozprzestrzeniają się wokół nas i na świecie. Jest to pokazane na zasadzie prostych i codziennych sytuacji. To ważne, bo dzięki temu łatwiej będzie dzieciom zrozumieć przekaz. Zaprezentowane sytuacje mogą się wydarzyć chociażby w domu.

 

Pomimo tematu, który wcale nie jest łatwy do przekazania, nie ma tu siania jakiejś paniki czy atmosfery strachu. To bardzo ważne, aby w tak trudnym dla wszystkich okresie, nie dokładać dzieciom dodatkowego stresu. Uważam jednak, że warto dzieciom tłumaczyć, czym jest koronawirus, bo wszystko wskazuje na to, że zostanie on z nami na dłużej.

 

Informacje zawarte w książce przekazane są w bardzo przystępny sposób, jednocześnie edukując, wskazując dzieciom, jak można zapobiegać przenoszeniu się wirusów i bakterii. To niezwykle ważne, aby dziecko znało te podstawowe zasady, bo reżim sanitarny w różnych miejscach publicznych to nie wszystko. Nic nie zastąpi podstawowych zasad higieny.

 

Książka ma twardą okładkę i jest dość dużego formatu. Ilustracje nie są w moim typie, ale bardzo dobrze uzupełniają tekst. Jak większość książek z serii Amberek, ta również jest skierowana głównie do przedszkolaków. Ale z uwagi na swój walor edukacyjny, może zainteresować także dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

 

Można ją kupić np. tu —->  Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki.

 

Jak zawsze, mam również dla Was kilka egzemplarzy, ale zbiorczy konkurs zrobimy w czerwcu, razem z zaległymi książkami z poprzednich wpisów. A teraz możecie wziąć udział w krótkim konkursie na naszym Instagramie, gdzie do wygrania są świetne gry Rebel —->  KONKURS.

 

 

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>