849. Genealogia dla najmłodszych.

Tę książkę chciałam Wam pokazać już jakiś czas temu. Teraz w końcu udało mi się przygotować ten wpis. Zbliżająca się Wielkanoc, to bardzo dobry czas na rodzinne rozmowy o przodkach. Można poznać ich historię, jakieś anegdoty z nimi związane, pooglądać zdjęcia. Wciąż mam gdzieś z tyłu głowy, żeby wykonać z Maluchem takie duże, rozłożyste drzewo genealogiczne na ścianie w przedpokoju. Mam jakiś ogólny pomysł na to i może w końcu się zmobilizuję i uda mi się doprowadzić ten pomysł do szczęśliwego finału. Albo chociaż do rozpoczęcia jego realizacji ;)

 

Wykorzystaliśmy z Maluchem tę książkę w edukacji domowej. Zbieramy również materiały do wykonania lapbooka o tej tematyce. Do jego wykonania będziemy się posiłkować również tą publikacją.

 

 

To nie jest zwykła książka do wypełnienia jedynie danych przodków. To przede wszystkim świetny wstęp do rozmów z dziećmi. O rodzinie, o tym czym jest historia i dlaczego jest ważna w naszym życiu. O tym, jak to, co wydarzyło się kiedyś, ma wpływ na to, co dzieje się teraz. O tym, czym jest przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. O tym, na co mamy lub możemy mieć wpływ w naszym życiu, a na co zupełnie nie. O tym czym jest wehikuł czasu i do czego można go wykorzystać. Jest wiele możliwości na rozwinięcie tego tematu.

 

Jest tu także miejsce na własne notatki, rysunki i wklejenie zdjęć.

 

Według wydawcy książka ta jest przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia, ale myślę, że spokojnie może zainteresować również nieco młodsze dzieci. To ciekawe połączenie historii z rodzinnymi wspomnieniami. Dzieci są zazwyczaj bardzo zainteresowane takimi rzeczami. Maluch miał taki okres w swoim życiu (jak miał około 4 lat), kiedy ciągle pytał o to, jak miała na imię babcia jego babci, a potem babcia babci babci, a potem babcia babci babci tamtej babci i tak po kilka lub kilkanaście razy dziennie. I to trwało dobre kilka miesięcy! Dzięki temu bardzo głęboko poznaliśmy dzieje naszej rodziny. Zwłaszcza, że jak już zaspokoił swoją ciekawość w związku z moimi przodkami, to zaczął drążyć temat z przodkami swojego taty. Dlatego nasze doświadczenia wskazują, że dzieci te kwestie interesują, a czasem wręcz nurtują.

 

Książka jest dość dużego formatu i ma twardą okładkę. Ma kolorowe i ciekawe ilustracje, które dobrze współgrają z treścią.

 

Można ją kupić np. tu —->  Genealogia dla najmłodszych.

 

 

 

Dziękujemy Your roots in Poland za przekazaną książkę.

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>