136. Auto Wydawnictwa Dwie Siostry.

O rosnącej miłości mojego Malucha do samochodów już wspominałam. Z każdym tygodniem uczucie to się nasila. Gromadzimy coraz więcej różnych pojazdów oraz książek poświęconych tej tematyce. Szkoda, że ta fascynacja samochodami nie przekłada się na nasze podróże. Maluch niestety boryka się z chorobą lokomocyjną, co bardzo utrudnia nam dłuższe podróże. Nie chcę, żeby się męczył, liczę na to, że z wiekiem to minie (chociaż ja do dzisiaj mam z tym problemy, ale nadzieję można mieć ;)).

Jakiś czas temu kupiłam Maluchowi świetną książkę “Auto” J.M. Brum, Jan Bajtlik Wydawnictwa Dwie Siostry.

SAM_0064

Od razu wiedziałam, że to będzie strzał w 10. Fantastyczne, kolorowe ilustracje, rysowane w prosty sposób, zachwyciły również Malucha.

Książka ma mało tekstu. Jest on bardzo prosty, dzięki czemu Maluch nie ma żadnego problemu z jego rozumieniem. Idealnie nadaje się dla najmłodszych dzieci. Sprezentowaliśmy ją również córce znajomych (niedawno miała 1. urodziny) i również książka jej się spodobała.

Na poszczególnych ilustracjach możemy zobaczyć m.in. deszcz, wiatr (świetnie pokazany!), mycie samochodu itd. Jest też główna atrakcja (zdaniem Malucha), czyli autobus. Kiedy dojeżdżamy do tej strony, obowiązkowo muszę Maluchowi odśpiewać całą piosenkę KLIK. Nie przepadam za zbyt częstym śpiewaniem tego samego, więc próbuję ominąć tę stronę, ale niestety się nie da. Maluch doskonale pamięta, że po ilustracji z mechanikiem towarzystwo przesiada się do autobusu. Nie mam więc zbytnio wyjścia i pieję.

Książka ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Na powiększonych wyrazach występujących w treści (głównie mama, tata) ćwiczymy litery. To po 15. lub 20. czytaniu danego dnia chociaż chwilowo jest dla mnie jakimś urozmaiceniem ;)

Można ją kupić np. tu —–>AUTO.

SAM_0066
SAM_0068
SAM_0069
SAM_0071
SAM_0073
SAM_0074
SAM_0075
SAM_0076

SAM_0078

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

16 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>