137. Drewniany autobus Alex Toys – prezent na pierwsze urodziny.

Dzisiaj zostajemy w tematyce motoryzacyjnej. Z samochodu przesiadamy się w autobus.

Drewniany, wesoły autobus Alex Toys podbił moje serce od pierwszego wejrzenia. Kiedy go zobaczyłam, po prostu musiałam go kupić. Do tej pory firma ta kojarzyła mi się głównie z zabawkami do kąpieli. Mamy ich puzzle, pieski, kredki do wanny itd. Byłam pewna, że się nie zawiodę. I miałam rację.

SAM_0091

Autobus jest bardzo kolorowy, co było dla mnie głównym jego atutem, kiedy przeglądałam zabawki w internecie. W większości wykonany jest z drewna. Na górze posiada metalowy labirynt z koralikami. Z przodu jest ozdobne koło, a z tyłu lusterko. To przednie koło jest ruchome i początkowo myślałam, że jest jakieś naderwane. Okazało się jednak, że to zamierzony efekt. Na jednym boku mamy częściowo poukrywanych pasażerów, których można zobaczyć przesuwając jeden z elementów. Natomiast na drugim możemy zmieniać sobie pasażerów, przewracając poszczególne kostki.

Koła autobusu są wykonane z drewna, są jednak ruchome, więc autobusem śmiało można śmigać. Maluch w czasie jazdy trzyma go za górne metalowe pręty. W czasie wspólnej zabawy oczywiście obowiązkowo muszę podśpiewywać o tym, jak autobus mknie. Ostatnio odkryłam z przerażeniem, że Maluch domaga się ode mnie śpiewania tej piosenki również w innych językach (ogląda je na youtube i myśli, że po niemiecku czy francusku pójdzie mi równie “dobrze”, jak po polsku).

Zabawka jest solidnie wykonana i zwraca na siebie uwagę. Ktokolwiek do nas ostatnio przychodzi, od razu pyta co to i gdzie to kupiłam. Autobus jest dość ciężki, dlatego pilnuję, żeby Maluch go nie dźwigał. Jednak dzięki swojej wadze, bardzo fajnie się go prowadzi. Ma 26 cm długości, 13 cm szerokości i 18 cm wysokości.

Pojazd ten świetnie nadaje się również do zabawy w warsztat samochodowy. Jest pusty w środku, więc Maluch kładzie go bokiem i leżąc obok dokonuje tam różnych przeglądów i remontów.

Autobus kupiłam za niecałe 120 zł w Klubie Wyprzedażowym —-> KLIK. Teraz już go nie ma, ale co jakiś czas kampanie się powtarzają, więc jest szansa, że uda Wam się go tam upolować. W regularnej cenie jest dostępny m.in. tu —–>AUTOBUS.

A w kolejnym poście (w sobotę lub w niedzielę) będzie obiecany wpis o torbie/macie na klocki/puzzle (Oxichka pamiętam :D).

SAM_0083SAM_0084SAM_0082SAM_0086SAM_0087SAM_0088SAM_0089SAM_0090SAM_0092SAM_0096SAM_0094

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

20 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>