135. Wóz strażacki Little Tikes.

Jakiś czas temu trafił do nas pewien wóz. Pierwsze wrażenie Malucha, kiedy wyjęłam wóz z pudełka, było zupełnie inne, niż przypuszczałam. Byłam pewna, że będą okrzyki radości, a tymczasem pojawiły się łzy. I nie były to łzy szczęścia.

Wóz strażacki Little Tikes w pierwszej chwili wywołał u Malucha strach. Nie był on jednak spowodowany wyglądem pojazdu, a psem w strażackim kapeluszu. Dlaczego Maluch tak zareagował w pierwszej chwili? Nie wiem. Było to jednak tylko chwilowe zawahanie, bo już po kilku minutach pędził wozem po wszystkich pokojach.

SAM_0047

 

Jak na zabawki Little Tikes przystało, pojazd jest solidnie wykonany. Kolory są żywe, nic nie odpada, nic się nie psuje. Samochód ma 6 kół, dzięki czemu jest bardzo stabilny. Podobnie, jak przy innych pojazdach tej firmy, wóz posiada wygodny uchwyt do pchania.

Dodatkowo jest to zabawka dźwiękowa, której włącznik znajduje się właśnie na tym uchwycie (czerwony guzik). Dzięki niemu możemy usłyszeć m.in. dźwięk syreny i szczekanie psa. Dźwięków tych nie można jednak wyłączyć, więc trzeba uważać, żeby zabawka nie włączyła się przypadkowo (lub wyjąć baterie, jeśli wolimy zabawki bez dźwięków).

Wspomniany wcześniej pies, siedzi na ruchomej drabinie, którą można podnosić do góry. Mechanizm ten chodzi bardzo łatwo, Maluch nie ma problemu z samodzielnym jej podnoszeniem i opuszczaniem. Psa można z tej drabiny zdjąć i bawić się nim osobno.

Pojazd jest dość duży. Ma około 28 cm długości i 12 cm szerokości.

Kupiłam go na allegro.

SAM_0048
SAM_0049

SAM_0051
SAM_0054
SAM_0055
SAM_0058
SAM_0059

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

15 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>