140. Basia i alergia – coś dla małych alergików i nie tylko.

Alergia na… sierść konia. Kto ją ma?

Nie ja, nie Maluch, a mała Basia z książki “Basia i alergia” Zofii Staneckiej, ilustracje Marianna Oklejak, Wydawnictwo Egmont.

Książkę tę otrzymałam na spotkaniu blogerek. Widziałam wcześniej serię z Basią, ale tej pozycji akurat nie.

SAM_0121

Tekstu jest dużo, nawet bardzo. Dla Malucha za dużo. Nie jest w stanie wysiedzieć, bo kilka razy podjęłam próbę czytania. Ale korzystamy z książki w inny sposób. Opowiadam Maluchowi własną historię, posiłkując się ilustracjami. Są tam różne zwierzęta, co sprawia, że Maluch siedzi i paszczowo wszystkie odgłosy prezentuje.

Książka porusza temat alergii, który jest mi bardzo bliski, gdyż zarówno Maluch, jak i ja, borykamy się z uczuleniem na różne rzeczy. Tytułowa Basia ma alergię na sierść konia, co jest o tyle przykre, że jest to jej ulubione zwierzę. Pomimo tego, że jest to książka dla dzieci, występuje tam kilka pojęć medycznych. Bardzo mi się to podoba. Basia dzielnie znosi wizytę u lekarza i zastrzyk odczulający. Moim zdaniem warto tę książkę przeczytać dzieciom, które również mają podobne problemy. Mama Basi pomaga jej znaleźć również pozytywne strony sytuacji, w której się znalazła.

Jest to książka w twardej oprawie, ale strony już nie. Pod nadzorem rodziców mogą ją jednak przeglądać również mali niszczyciele ;)

W serii z Basią ukazało się wiele tytułów. Są to m.in. “Basia i Mama w pracy”, “Basia i bałagan”, “Basia i dentysta”, “Basia i słodycze”. Każdy z nich porusza inny, ważny temat. Przygody Basi niewątpliwie pomagają zrozumieć dziecku otaczający świat i pokazują, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach.

Książkę możecie kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_0122
SAM_0123
SAM_0125
SAM_0127

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

21 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>