141. Książka sensoryczna dla dzieci Sus Toys – handmade.

Jakiś czas temu, na facebooku natknęłam się na profil Sus Toys i przepadłam. Od razu rzuciła mi się w oczy książka, wykonana z różnych materiałów, z różnymi zapięciami, wiązaniami itd. Musiałam ją mieć. Maluch uwielbia wszelkiego rodzaju sznurowadła i rzepy. Stwierdziłam, że będzie to alternatywa dla zabawy butami, zarówno Malucha, jak i moimi.

SAM_0132

Książka Rozkminiacza ma 6 stron. Każda z nich różni się od poprzedniej zapięciem lub materiałem (m.in. bawełna, len). Kiedy składałam zamówienie, do wyboru były dwie z pogodą i zwierzęta. Muszę przyznać, że początkowo nie mogłam się zdecydować, ale ostatecznie miłość Malucha do zwierząt zwyciężyła.

Na pierwszej stronie mamy białego lisa i zasuwak. Maluch bez problemu sobie z nim radzi. Początkowo musiałam jedynie przytrzymywać mu “górę”, ale teraz nie jest już to konieczne. Na kolejnej mamy sarnę, naszytą ze śliskiego materiału. Na tej stronie są guziki, na które można przepinać kwiatek, wykonany z materiału. Następnie mamy stronę, zapinaną na trzy guziki. Z tym Maluch jeszcze sobie nie radzi samodzielnie. Stuka paluszkiem i czeka, żeby ktoś mu porozpinał. Na czwartej stronie mamy puchatego lisa i listek, zapinany na napkę. Piąta strona przedstawia chmurki z deszczem i żeby dostać się dalej, trzeba rozwiązać dwie wstążki. To ulubiony element Malucha. Rozwiązuje, próbuje zawiązywać itd. Na końcu mamy niedźwiedzia, stąpającego po pluszowym śniegu, przypiętym do strony na rzepy.

Twórczyni książki ujęła mnie przede wszystkim swoją pomysłowością. Przeglądam wiele różnych stron z zabawkami, ale czegoś takiego wcześniej nie widziałam.

Rysunki, które nie są wyszywankami namalowane są ekologicznymi farbami. Jest to duży plus moim zdaniem. Jednak z uwagi na drobne elementy (np. guziki), młodsze dzieci powinny się tym bawić pod nadzorem rodziców. Wymiary książki to 30,5 cm x 25,5 cm.

Kupiłam ją za 129 zł. I uważam, że książka jest jak najbardziej warta tej ceny. Za super pomysł, staranne wykonanie i wpływ na rozwój dziecięcych paluszków. Więcej możecie zobaczyć na profilu Sus Toys —–> KLIK.

SAM_0133
SAM_0134
SAM_0135
SAM_0136
SAM_0137
SAM_0138
SAM_0139
SAM_0140
SAM_0142
SAM_0144

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

19 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>