195. Jak zachęcić dziecko do jedzenia?

Książka, którą Wam dzisiaj pokażę nie jest książką typowo dziecięcą. Oprócz Malucha korzystam z niej również ja. Jest rewelacyjna, dlatego po prostu musicie ją u mnie zobaczyć.

Gratka dla małego niejadkaEmilia Dziubak, Wydawnictwo Albus to książka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

SAM_1837

Skusiłam się na nią głównie dlatego, że Maluch od jakiegoś czasu zalicza się do grona tytułowych niejadków. Zdesperowana szukałam różnych książek, które pomogą mi zachęcić go do jedzenia. Książka wprawdzie nie sprawiła, że nagle zaczął jeść (problemy są niewiele mniejsze, o ile nie takie same), ale jest za to kopalnią rewelacyjnych pomysłów i ma naprawdę piękne ilustracje. Sama chętnie je przeglądam i od razu buzia mi się uśmiecha.

Ilustracje będziecie mogli zobaczyć poniżej na zdjęciach, ale najpierw napiszę Wam więcej o samej książce.

Podzielona jest na następujące działy: przekąski, zupki, dania główne, desery i napoje. Ale to nie wszystko. Jest tam również wywiad z marchewką i zabawne labirynty. Maluchowi książka naprawdę bardzo przypadła do gustu i sam przynosi mi ją do czytania.

Jest tu sporo ciekawych przepisów kucharskich, napisanych w prosty sposób, a ich dopełnieniem są bombowe ilustracje. Teraz już wiem, jak można zrobić m.in baranka z kalafiora, samochód z ogórka, ośmiornicę z parówki i żaglówkę z jajka. Jest tu także np. przepis na świąteczne pierniki, muffinki, pierogi i kompot.

Moim ulubionym obrazkiem jest zupa jarzynowa. Maluch z kolei uwielbia ogórkowy pojazd i jego kierowcę. Książka inspiruje do kulinarnych wariacji i myślę, że niejedno dziecko zachęciłaby do wspólnego przygotowywania posiłków.

Ma twardą okładkę, strony już nie. Ale jest naprawdę pięknie wydana. Na samym końcu jest cytat Sokratesa: “Nie po to człowiek żyje, aby jadł, ale dlatego je, żeby żył“. I wszystko jasne ;)

Książkę można kupić np. tu —–>GRATKA DLA MAŁEGO NIEJADKA.

SAM_1839

SAM_1841

SAM_1843

SAM_1844

SAM_1845

SAM_1840

SAM_1847

SAM_1849

SAM_1851

SAM_1855

SAM_1854

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

9 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>