175. Najspokojniejsza bajka dla dzieci. Miffy.

Każdy nas może mieć oczywiście swój typ. Według mnie numerem jeden w kategorii ‘najspokojniejsze bajki’ jest Miffy. Płyta DVD “Miffy – sen Miffy i inne historie” idealnie się u nas sprawdza, kiedy chcę, żeby Maluch się trochę wyciszył. Znacie Miffy? Jeśli nie, koniecznie powinniście to nadrobić. Pierwszy raz się z nią spotkałam w książce Dicka Bruna. Potem trafiłam na bajki. Okazało się, że jest to postać znana od kilkudziesięciu lat.

Co w tej bajce jest takiego? Wszystko ;)

Miffy-sen-Miffy-i-inne-historie_Cass-Film,images_big,10,DVD166

Przede wszystkim sama animacja i bohaterowie. Bajki z tej serii są ‘ograniczone’ kolorystycznie, zarówno Miffy, jak i pozostali bohaterowie mają delikatne rysy i mało szczegółów.

Lektor, który opowiada bajki wzmacnia ten spokojny nastrój. Muzyka w tle nawet mnie usypia.

Bajki są krótkie, idealne dla najmłodszych. Fabuła prosta, ciekawa, Maluch bardzo je lubi. Przygody bohaterów są pokazane w tak prosty sposób, że maluszki nie powinny mieć problemu z ich odbiorem.

Na płycie jest 13 odcinków. Ulubione Malucha to “Rybka” i “Świnka Poppy“. Z kolei ja najbardziej lubię “Jajko”.

Można ją kupić np. tu —>MIFFY.

mamiczka_logo

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

13 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>