142. Spacer – rozkładana książka całokartonowa.

Kiedy kupowałam książkę, którą Wam dzisiaj pokażę, miałam mieszane uczucia. Wydawała mi się nieco mroczna. Coś mnie jednak do tej książki przyciągało i okazało się, że był to bardzo trafny wybór.

“Spacer” Łukasz Łęcki, ilustracje Marta Liszka, Wydawnictwo Czerwony Konik to jedna z 10. ulubionych książek Malucha. I chociaż tekstu ma niewiele, zawiera tak wiele szczegółów, że można ją opowiadać bez końca.

SAM_0146

Książka opowiada o siedmiu żukach, a w zasadzie o ich wędrówce. Na poszczególnych stronach możemy śledzić, co widziały i jak przebiegała ich trasa. Razem z nimi jesteśmy m.in. w lesie, na łące, na placu zabaw. Tekst jest rymowany, co z pewnością też wpływa na to, że Maluchowi bardzo się podoba.

Na ilustracjach znajdziemy m.in. różne pojazdy, warzywa i zwierzęta. Jest tam również wiele różnych osób. Ulubieńcem Malucha jest pan z teczką. Od samego początku Maluch zwrócił na niego uwagę. Potrafi wskazywać na niego nawet kilkanaście razy pod rząd.

Książka ma sztywne strony i jest w formie harmonijki. Niestety nie ma zaokrąglonych rogów, ale mimo to, nie są one ostre. Rozłożona, służy nam czasem jako dekoracja przy różnych zabawach (np. kiedy bawimy się figurkami).

Można ją kupić np. tu —->SPACER.

SAM_0147
SAM_0148
SAM_0149
SAM_0151
SAM_0152
SAM_0153

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

15 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>