157. Mój pierwszy atlas Świata – atlas dla maluchów.

Chyba każdy z nas chciałby kiedyś przeżyć taką podróż dookoła świata. Zobaczyć to wszystko, co znamy tylko z opisów, fotografii i filmów. Maluch na taką podróż jest jeszcze za mały (już sobie wyobrażam tę męczarnię w środkach lokomocji), więc pozostaje nam jedynie pokazanie mu kawałka świata m.in. w książkach.

Mój pierwszy atlas świata” Ewa i Paweł Pawlakowie, Wydawnictwo Egmont, to trzecia z serii książek dla najmłodszych.

SAM_0556

O poprzednich pisałam tu —>  KLIK i tu —->  KLIK. I chociaż trafiła do nas jako ostatnia, to podobnie, jak tamte okazała się świetna.

Na poszczególnych stronach czytamy o tym, co można znaleźć w Afryce, Europie, Azji, Australii i Oceanii, Antarktydzie, Ameryce Południowej i Ameryce Północnej. W kilku zdaniach można przekazać dziecku czym jest m.in. Sahara, Wielki Mur Chiński, Wielka Rafa Koralowa, Pampa, Grand Canyon oraz kim jest np. Elżbieta II lub Wołodia.

Ilustracje  są wykonane podobną techniką, jak w poprzednich książkach. Są bardzo kolorowe i wyraźne. Maluch przegląda je z dużym zainteresowaniem. Tekstu jest mało, akurat dla najmłodszych. Uważam, że jeśli od małego zapoznaje się dziecko z geografią i różnymi ciekawostkami ze świata, to później łatwiej mu będzie przyswajać sobie wiedzę w tym zakresie.

Książka jest dużego formatu i ma sztywne, zaokrąglone na rogach strony. Jest bardzo ładnie wydana, dzięki czemu świetnie nadaje się na prezent. Moim zdaniem zaciekawi zarówno 2.latka, jak i trochę starsze dziecko.

Można ją kupić np. tu —–>ATLAS ŚWIATA.

SAM_0557
SAM_0558
SAM_0559
SAM_0560
SAM_0561
SAM_0563
SAM_0564

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

11 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>