156. Mrówka wychodzi za mąż.

Całkiem niedawno wspominałam Wam o rosnącej fascynacji Malucha różnymi owadami. Nic zatem dziwnego, że bardzo chętnie otacza się książkami, w których można pooglądać i posłuchać o jego ulubieńcach. Przyznaję, że niektóre z tych książek po jakimś czasie zaczynają mnie nudzić (w przeciwieństwie do Malucha), ale jest taka jedna, którą również wielbię.

Mrówka wychodzi za mąż” to kolejna świetna książka Przemysława Wechterowicza, ilustracje Aleksandra Woldańska, Wydawnictwo Czerwony Konik.

SAM_0546
O fantastycznych książkach tego autora już pisałam. Podobnie, jak tamte, jest to książka napisana z dużym poczuciem humoru. Już sam tytuł przyciągnął mnie, jak magnes. No bo kto słyszał o mrówce, która szuka męża? Od samego początku zauroczyły mnie również ilustracje, a zwłaszcza mrówka, stojąca z kubkiem kawy.

Na poszczególnych stronach poznajemy kandydatów na mrówkowego męża. Wbrew pozorom nie są to jedynie mrówki. Na ogłoszenie mrówki, o poszukiwaniu odpowiedniego kandydata zgłosił się m.in. pies, słoń, a nawet goryl. Jednak żaden z nich nie zawładnął sercem głównej bohaterki. Czy mrówka stanie na ślubnym kobiercu? A jeśli tak, to kto będzie jej wybrankiem? Tego jak zawsze Wam nie zdradzę, żeby nie zepsuć pierwszego czytania.

Książka jest dużego formatu. Ma sztywną okładkę (niestety brak zaokrąglonych rogów), ale strony już nie. Pomimo częstego jej przeglądania, Maluch na razie niczego nie podarł :) Na niektórych stronach jest wprawdzie sporo tekstu, ale tak wciąga, że nawet Maluch bez problemu wytrzymuje całość.

Obecnie na stronie wydawnictwa KLIK podano, że nakład tej książki został wyczerpany. Ale może jeszcze gdzieś uda się Wam ją dostać.

SAM_0534
SAM_0535
SAM_0536
SAM_0540
SAM_0541

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

10 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>