155. Magiczna kula Simba – zabawka do raczkowania.

Kiedy Maluch był na etapie raczkowania, mieliśmy kilka zabawek, które miały go do tego zachęcać. Jedną z nich była Magiczna kula firmy Simba. Była, bo już trafiła do młodszego kolegi Malucha. Może u niego sprawdzi się lepiej. U nas trochę zawiodła.

Zacznę od tego, że chociaż miała koliste ruchy, które teoretycznie mogłyby zachęcać dziecko do wędrowania za kulą, Maluch kompletnie nie wykazywał tym zainteresowania. Owszem, po kulę sięgał (był nawet okres, że dość często), ale bawił się nią głównie na siedząco.

22042013743
Kula oprócz ruchów, wydawała różne dźwięki (kilkanaście) i świeciła. Były tam odgłosy różnych pojazdów, m.in. samolotu, pociągu, statku. Jednak nie podobały mi się one. Zwłaszcza odgłos pociągu. Był jakiś taki przerażający dla mnie. Ale Maluch się tych dźwięków nie bał, to są tylko moje takie subiektywne odczucia. Dźwięki ogólnie były głośne.

Muszę jednak przyznać, że zabawka była solidnie wykonana. Pomimo tego, że z plastiku, kiedy ją oddawałam nie było na niej widać większych oznak użycia. Miała też kilka dźwiękowych cyfr, które mogą posłużyć przy nauce liczenia. Nie wiem jednak, na ile ta nauka sprawdziłaby się w praktyce, bo kiedy Maluch zaczął się na dobre interesować liczeniem, to kuli już nie mieliśmy.

Kula była ciężka, dlatego nie pozwalałam się nią bawić Maluchowi bez mojego nadzoru. Bałam się, że może ją sobie upuścić na nogi. Producent przewiduje, że jest ona przeznaczona dla dzieci od 6 miesiąca życia. Moim zdaniem dla takich maluszków jest ona zdecydowanie zbyt ciężka.

Kupiłam ją na allegro.

22042013744

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

22 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>