176. Zabawny ptaszek Jennifer Yerkes – pomysłowa książka dla dzieci.

Całkiem niedawno pokazywałam Wam książkę, dość nietypową, która wielu z Was bardzo zainteresowała —-> KLIK. Dzisiaj kolejna tego typu lektura. Tym razem z fabułą, która choć krótka, to mądra i godna uwagi.

Zabawny ptaszekJennifer Yerkes, Wydawnictwo Widnokrąg to jedna z tych pozycji, którą wertujemy codziennie. Ma w sobie coś takiego, że chętnie się do niej wraca.

SAM_1438

“Najczęściej było tak, jakby go nie było. Albo prawie” – to zdanie najlepiej oddaje to, co możemy w tej książce zobaczyć. I chociaż treści nie jest zbyt wiele, to poruszono w niej zarówno problem samotności, dumy i przyjaźni.

Już sama okładka mnie urzekła. Maluchowi bardzo podoba się to, że chociaż ptaszek jest na każdej stronie, to nie rzuca się w oczy od razu. Z każdym kolejnym czytaniem wiadomo, że wzrokowo zapamiętuje, gdzie ptak się ukrył. Ale przeglądanie tej książki daje mu wiele radości i ja to widzę.

Główny bohater z pozoru jest mało wyrazisty, nijaki, ginący w tłumie. Postanawia to zmienić. Ma pewien plan i krok po kroku go realizuje. Czy uda mu się osiągnąć swój cel? Czy to oznacza, że będzie szczęśliwy?

Książka jest jakby broszurą. Nie ma niestety sztywnej oprawy. Poszczególne strony przypominają mi w dotyku blok rysunkowy. Wydrukowano je na ekologicznym papierze. Są szyte, co jest dużym plusem moim zdaniem.

Polskie wydanie tej książki zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niby przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem zaciekawi również młodsze dzieci.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_1439
SAM_1440
SAM_1441
SAM_1443
SAM_1447
SAM_1449
SAM_1450
SAM_1451

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

10 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>