164. Baby Puzzle Trefl – puzzle dla najmłodszych z samochodami.

Maluch lubi puzzle od dawna. Jeszcze kilka miesięcy temu najbardziej lubił je rozrzucać po całym pokoju. Te mniejsze wpychał sobie do kieszeni, a większe były pasażerami dużych ciężarówek. Mimo wszystko praktycznie każdego dnia wyciągałam je i zachęcałam Malucha do zabawy.

Pewnego dnia nastąpił przełom i Maluch samodzielnie zaczął je układać. Obrazki znał już bardzo dobrze, bo zawsze lubił patrzeć, kiedy je układam. Sama byłam zdziwiona, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam, jak bez problemu układa nie tylko te dwuelementowe, ale również te z nieco większą ilością. Ostatnio ulubionymi jego puzzlami są Baby Puzzle firmy Trefl.

SAM_0793
Mamy ich kilka, ale dzisiaj pokażę Wam z pojazdami. W skład zestawu wchodzi radiowóz, wóz strażacki, śmieciarka i karetka. Oprócz tego mamy ich kierowców. Zdecydowanym ulubieńcem Malucha jest policjant. Kiedy układa radiowóz radośnie wykrzykuje ijo, ijo.

Puzzle są bardzo solidnie wykonane. Są sztywne, duże, mają zaokrąglone rogi i są dość grube. Dzięki temu wygodnie się je trzyma. Są dobrze wyprofilowane, przez co ich układanie jest łatwe. Maluch nie musi się irytować, że ciężko mu dopasować poszczególne elementy. Dodatkowo podoba mi się w nich to, że mają fajne, kolorowe i miłe dla oka obrazki.

Najprostsze składają się z dwóch elementów, najtrudniejsze z czterech. Bardzo mi się to podoba, bo początkowo można dziecko zachęcać do zabawy przy najmniejszej ilości elementów. Dzięki temu dziecku łatwiej zrozumieć, na czym to polega i nie zniechęca się tak szybko.

Wewnątrz znajdowało się takie plastikowe pudełko, ale dla nas było mało praktyczne i puzzle przechowujemy w samym kartonowym opakowaniu. Jest to fajny pomysł na prezent dla najmłodszych. Pierwsze opakowanie kupiłam Maluchowi w okolicy pierwszych urodzin, ale sam zaczął je świadomie układać około 18 miesiąca życia.

Można je kupić np. tu —->PUZZLE TREFL.

SAM_0794

puzzle dla maluchówSAM_0796

puzzle dla małych chłopców
puzzle z samochodamiSAM_0799
SAM_0800
mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

17 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>