182. Drewniana przeplatanka jabłko – ćwiczenie motoryki małej.

Kilka dni temu, jedna z czytelniczek na fanpagu bloga na facebooku napisała, że chciałaby przeczytać recenzję jakiejś przeplatanki.

Dzisiaj pokażę Wam bardzo fajną, która chociaż typowo dla maluchów, z pewnością zainteresowałaby również nieco starsze dziecko.

Drewniana przeplatanka “Jabłko z robakiem” zwróciła moją uwagę właśnie tymi dość dużymi otworami.

SAM_1743

Mój Maluch na razie cierpliwością nie grzeszy, więc takie z mniejszymi otworami nie są na obecnym etapie dla niego. Tutaj problemu nie było, bo wesoły, zielony robak dodatkowo zachęca Malucha do zabawy.

Jabłko wykonane jest z drewna i chociaż nasz egzemplarz dotarł nieco pęknięty na dole (mało widoczne), to w żaden sposób nie przeszkadza to nam w użytkowaniu. Zabawka jest lekka, bez ostrych krawędzi. Doczepiony ma górze listek jest z materiału.

Robak (również drewniany) doczepiony jest do sznurka. Można go przywiązać do jabłka lub całkowicie odczepić. Ma domalowane oczy, co niesamowicie zwiększa radość Malucha w czasie zabawy. Woła radoście ‘a kuku robaku’, przepychając go przez kolejne otwory. Są one na tyle duże, że Maluch nie ma problemu z samodzielną zabawą. Nawet jeśli tylko ‘wrzuci’ robaka w dziurkę, to ten wypada innym otworem i można go przewlekać dalej.

Zabawka jest solidnie wykonana (poza tym drobnym pęknięciem). Ma około 9 cm szerokości i wysokości, więc jest w sam raz dla małych rączek. Uczy dziecko cierpliwości i ćwiczy koordynację paluszków. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale moim zdaniem dwulatki też sobie dadzą z tym radę.

Zabawkę można kupić np. tu —->PRZEPLATANKA.

SAM_1739
SAM_1740
SAM_1744
SAM_1747
SAM_1748
SAM_1742
SAM_1749
SAM_1750
podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

23 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>