125. Parada jaj marki Tomy – zabawka dla maluchów.

Rozmawiając wczoraj z Kredką z bloga KLIK na temat zabawek, przypomniało mi się, że jeszcze nie pokazywałam Wam fajnego i pomysłowego zwierzaka, o którym jakiś czas temu Kredka również pisała u siebie. To właśnie u niej zabawka wpadła mi w oko. Długo nie czekałam, trafiła i do nas.

Parada jaj to fantastyczna kura firmy Tomy. Ogólnie bardzo lubię zabawki tej firmy. Są w przystępnej cenie i solidnie wykonane.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Kura wykonana jest z plastiku. I wydawałoby się, że kura, jak kura, ale ona taka zwykła nie jest. W środku znajdują się trzy kolorowe jajka, ze śmiesznymi minami. Wrzuca się je kurze przez otwór, który znajduje się tuż za głową. Kura jest na kółkach i kiedy zaczyna jechać, jajka po kolei wylatują otworem, który znajduje się tuż pod ogonem. Na górze ma wygodną do pchania rączkę.

Nie jest to zabawka typowo dźwiękowa, ale zabawa z nią nie odbywa się w ciszy. Każde jajko jest jakby grzechotką, więc jajka lecąc na dół wydają grzechoczący dźwięk. Jajka są na tyle duże, że nie ma możliwości, żeby dziecko wzięło je do buzi. Z kolei kura ma wymiary 26 cm x 13 cm x 22 cm (długość, szerokość, wysokość).

Zabawa niby prosta, ale jak wciąga! Poza tym, można ją sobie urozmaicać na różne sposoby. Przykładowo, kura świetnie znosi również piłki, które Maluch z zapałem w nią wkłada. Nie gardzi również figurkami konia, krowy i klockami. Z kolei jaja bardzo często stacjonują w moich trampkach. Można je również znaleźć w mojej torbie. Są doprawdy magiczne, bo nigdy nie wiem, w jakim momencie tam do mnie trafiły.

Według mnie zabawka nadaje się dla dzieci od pierwszego roku życia. Łączy w sobie edukację (wkładanie jaj w odpowiedni otwór) z zabawą.

Kurę kupiłam w Smyku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mamiczka_logo

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

18 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>