124. Pierwsze urodziny Prosiaczka – książka całokartonowa.

Dzisiejszy wpis będzie o przyjaźni. Nie będą to jednak ani moi przyjaciele, ani przyjaciele Malucha. Chodzi o przyjaciół pewnego fajnego prosiaczka.

“Pierwsze urodziny prosiaczka” to świetna książka Wydawnictwa Czerwony Konik, tekst i ilustracje Aleksandra Woldańska-Płocińska. Była już prezentowana na wielu blogach, ale jeśli ktoś z Was jeszcze o niej nie czytał, to warto to nadrobić.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Poznajemy w niej wielu przyjaciół tytułowego prosiaczka, który obchodzi swoje pierwsze urodziny i z tej okazji organizuje przyjęcie. Odwiedzają go m.in. dzik, kura, żuk, dżdżownica i borsuk. Każdy z gości przynosi ciekawy prezent, którym potrafi nas zaskoczyć. Urodziny odbywają się w bardzo miłej atmosferze. W pewnym momencie prosiaczek jednak płacze. Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego, musicie zajrzeć do książki. Nie chcę Wam zepsuć pierwszego czytania.

Na jednej ze stron odbywa się wspólne śpiewanie Sto lat. Maluch wtedy klaszcze i domaga się coraz głośniejszych i wyższych dźwięków.

Książka ma twarde strony i zaokrąglone rogi. Zarówno tekst, jak i ilustracje wykonane są w bardzo fajny, oryginalny sposób.

Jak to zwykle bywa, urozmaicamy sobie czytanie, ćwicząc pokazywanie kolorów i licząc, ile goście przynieśli prezentów.

Z tej serii są również “Drugie urodziny prosiaczka”. Tę książkę pokażę Wam innym razem.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mamiczka_logo

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

18 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>