367. Jak było w Dzień Dobry TVN?

367. Jak było w Dzień Dobry TVN?

Lip 31

Większość z Was pewnie wie, że 26.07.2014 r. brałam udział w programie Dzień Dobry TVN. Temat rozmowy, w której uczestniczyłam w żaden sposób nie dotyczył tego bloga. Był o wiele poważniejszy – poszukiwania osób zaginionych.

Od prawie 4 lat aktywnie działam na forum, wspierającym poszukiwania zaginionych ——> SZUKAMY WAS. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że każdego roku policja odnotowuje około 18 tys. zaginięć. Z roku na rok ta liczba niestety wzrasta. Zgłaszane są zaginięcia osób w różnym wieku. Tak naprawdę taka sytuacja może się przytrafić każdemu z nas. I nigdy nie będziemy na to gotowi. Dlatego nie warto być obojętnym na takie zdarzenia. Warto pomagać.

Nasza pomoc polega głównie na rozpowszechnianiu wizerunku osób zaginionych, głównie w internecie. Przygotowujemy plakaty, krótkie filmy na kanale youtube, monitorujemy sieć w poszukiwaniu śladów zaginionych osób, nagłaśniamy zaginięcia w mediach. Robimy to wszystko oczywiście bezpłatnie, jako wolontariusze. Każdy z Was również może nam pomóc, chociażby udostępniając zamieszczane przez nas na facebooku informacje ——-> FACEBOOK. To, co robimy przynosi efekty. Przez 4 lata odnaleźliśmy 30 osób.

30.08.2014 r. (sobota) w Galerii Renova w Warszawie ——> KLIK w godzinach od 12.00-15.00 odbędzie się spotkanie z użytkownikami naszego forum. Będziecie mogli tam porozmawiać również ze mną. Jeśli ktoś z Was jest z Warszawy, to serdecznie zapraszam (będę jeszcze o tym spotkaniu przypominać).

A jak było w tv? Bardzo miło i sympatycznie. Każdy z pracowników jest tam pomocny, łącznie z prowadzącymi. Oczywiście taki występ na żywo wiąże się ze stresem, jednak wiedziałam, że jestem tam w słusznej sprawie i starałam się zapanować nad swoimi emocjami. Tak, wiem, że miałam bardzo poważną minę, ale wcale nie było mi do śmiechu. Temat rozmowy był trudny. Pani makijażystka zadbała o mój wygląd, pan dźwiękowiec o odpowiednie nagłośnienie tego, o czym mówiłam, a pani scenarzystka bardzo mnie uspokoiła :) To było ciekawe doświadczenie i na pewno długo będę o tym pamiętać.

Cieszę się, że miałam okazję wystąpić w Dzień Dobry TVN i zobaczyć to wszystko „od kuchni”. Po programie ponad godzinę wisiałam na telefonie, bo sporo znajomych nic nie wiedziało o moim wystąpieniu, zobaczyli je dopiero w tv.

dzień dobry tvn

Klikając w poniższy link przeniesiecie się do nagrania.

DZIEŃ DOBRY TVN 26.07.2014 r.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

19 komentarzy

 1. li_lia

  Nasza gwiazda :) Kochana, podziwiam za chęć do działania i za zaangażowanie w słusznej sprawie. Żałuję, że nie mogłam Cię zobaczyć na żywo.

  http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

 2. Mama kangurzyca

  Super!

 3. Widziałam na żywo i naprawdę podziwiam za odwagę (i za działalność również)! A mina według mnie jak najbardziej adekwatna do sytuacji…

  • Dla mnie zupełnie naturalna w tej sytuacji, ale niektórym się wydaje, że będąc w tv koniecznie trzeba się uśmiechać.

 4. Mamajaga

  Wiesz, podziwiam Cię za wolę działania i motywację.
  Super.

  p.s.Czy przydał się kontakt, który kiedyś wysłałałam?napisz na maila. mamajaga.blog@gmail.com

 5. Parentingowy_Com

  Obejrzałam. Trudny temat, smutny. Szacun dla Ciebie za i innych wolontariuszy za działania jakie prowadzicie!

 6. a ja widziałam, i tak pacze, pacze znajoma mi twarz i wtedy sobie przypomniałam, że pisałaś a propo umieszczaniu zdjęć dzieci w internecie, że się tym zajmujesz na codzień i boom oświeciło mnie:) bardzo udany występ, choć temat nie łatwy

  • Dzięki :) Mam nadzieję, że dzięki takim programom więcej osób zacznie sobie zdawać sprawę ze skali zaginięć.

 7. Kiti

  Wspaniały występ, ważna sprawa.

 8. Paulina Kwiatkowska

  Było ekstra. Temat jak najbardziej warty nagłaśniania.

 9. Podziwiam!

 10. Ines

  Oglądałam wtedy dd tvn ale nie wiedziałam że to Ty :) wyszło fajnie i nie bylo widac mega stresu :)

  • A zaglądasz na fanpage bloga na facebooku albo na nasz instagram? Tam zwykle wrzucam takie informacje. W środę wieczorem się dowiedziałam, że będę brała udział w tym programie, a w piątek już byłam w Warszawie. Wszystko działo się bardzo szybko.

   • Ines

    Czasami coś tam czytam co napisałaś na facebooku ale nie systematycznie. Po za tym nie widzialam chyba nigdy Twojego zdjecia, a tym bardziej nie mialam pojecia jak sie nazywasz :) Ale juz wszystko jasne :P

 11. Dorota S

  OOO…fajnie :)

Trackbacks/Pingbacks

 1. 369. Sale zabaw dla dzieci – moje obserwacje. | Czym zająć Malucha? - […] tego typu wpisy zwykle spadają na dalszy plan. W końcu jednak wracając pociągiem z Warszawy (ROZMOWA W DZIEŃ DOBRY…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.