233. Panieneczka z pudełeczka.

233. Panieneczka z pudełeczka.

Sty 03

Dzisiaj kolejny powrót do przeszłości i czasów mojego dzieciństwa. Są bajki, których się po prostu nie zapomina.

Panieneczkę z pudełeczkaJana Brzechwy wydaje obecnie Wydawnictwo Muza SA.

SAM_2323

Kiedy otrzymałam maila z propozycją zapoznania się z tą książką, nie wahałam się ani chwili. Byłam bardzo ciekawa ilustracji i zwyczajnie chciałam sobie tę historię przypomnieć.

Książka ma piękne ilustracje. Kolorowe, po prostu takie bajkowe. Wyjątkowo mi się podobają. Maluchowi również. Jako miłośnika zwierząt, czarny kot go zauroczył.

Tekst jest długi, na razie zbyt długi dla Malucha. Nie wytrzymuje jeszcze jednorazowego czytania w całości. Ale dajemy sobie z tym radę, ponieważ odpowiednio skracam mu tę bajkę, posiłkując się obrazkami. Książka opowiada o przyjaźni, ślicznej lalce z porcelany, kocie i zabawkach. I chociaż wydawać by się mogło, że jest to historia typowo dziewczęca, to nie dzielę Maluchowi książek na te dla chłopców i dziewczynek. Bajka to bajka. Maluchowi to opowiadanie się podoba, pomimo tego, że zna je w dość mocno skróconej wersji.

Bajka jest rymowana. Lubię czytać Maluchowi takie książki, bo w ten sposób ćwiczymy jego pamięć. Jeszcze z dzieciństwa, do dziś pamiętam fragment: „Panieneczka z pudełeczka karminowe ma usteczka, nosek zgrabny i rumiany i policzki z porcelany. Panieneczka z pudełeczka jest pulchniutka jak bułeczka, ma jedwabne złote włoski, uśmiech miły i beztroski, rączki bielsze ma od mleczka, a ubrana jak laleczka jest ta śliczna panieneczka”.

Książka ma sztywną oprawę, strony nie. Kiedy patrzę na jej okładkę, od razu mam ochotę tę książkę przeglądać. Jest średniego, prawie kwadratowego formatu.

Można ją kupić za niecałe 25 zł tu KLIK.

egzemplarz2

SAM_2324

SAM_2325

SAM_2326

SAM_2327

SAM_2328

SAM_2329

SAM_2330

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

14 komentarzy

 1. Paulina Kwiatkowska

  Bardzo kolorowa książeczka, Martyna ma ją, więc podejrzałam. Dla Malucha w sam raz.

 2. Kiti

  Przepiękna, chyba najładniejsza, jaką mam.

 3. Katarzyna Sarnowska

  Nie znałam, do nadrobienia :)

 4. Joanna Andryszczyk

  a no nie kojarzę .. nie znam chyba po prostu

 5. Nina się nie nudzi

  Jeszcze trochę i u Nas pewnie znajdzie się na półce…co tam Panieneczka z pudełeczka jest tam kotka ;)

 6. sarkastyczna matka

  Mój synuś uwielbia bajki Jana Brzechwy, ale tego wydania jeszcze nie znałam, muszę je mieć! :) A tymczasem poznajcie nas: http://matkadenatka.blogspot.com/ :)

 7. ila pop

  nie znam tej książeczki. Ale wygląda ładnie

 8. W podróży przez życie

  Mamy i zaczytujemy się :)

 9. PamperMama

  Uwielbiam rymowane bajki :) Piękne, kolorowe ilustracje to dodatkowy atut :) Pomyślę nad nią, nawet dla samej siebie póki co ;)

 10. Anotniana

  Pieknie wygląda!

 11. Faktycznie, wręcz emanuje kolorami. Zachęca do czytania, obrazki są śliczne :) Uwielbiam czytać dzieciom stare, dobre bajki :)) Pozdrawiam Dziecinna rewolucja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.