268. Tuptuś znajduje jajko.

268. Tuptuś znajduje jajko.

Lut 22

Zawsze lubiłam bajki Disneya. Zostało mi to do dziś. Dlatego, jak zobaczyłam okładkę książki, którą Wam dzisiaj pokażę, nie wahałam się ani chwili.

Tuptuś znajduje jajko” to książka z serii Zajączki Wydawnictwa Egmont.

SAM_3267

To bardzo ciekawa, rymowana opowieść o zajączku Tuptusiu, który znajduje tajemnicze niebieskie jajko. „I coś nad rzeką się niebieściło. Niuch, niuch – powąchał. Jajko to było!”. Wraz z innymi zającami postanawia się nim zaopiekować i odszukać jego mamę. Czy zdążą znaleźć ją zanim maluch się wykluje?

Osobiście nie znam dziecka, któremu nie podobałyby się tego typu ilustracje. Są kolorowe, wyraźne i bardzo miłe dla oka. Patrząc na bohaterów tej książki, buzia sama się uśmiecha. Moimi ulubieńcami są kaczki. Są po prostu śliczne.

Książka ma twardą okładkę (brak zaokrąglonych rogów), ale strony nie. Tekst jest na tyle krótki, że spokojnie wytrwają przy nim dwulatki, a nawet trochę młodsze dzieci.

Muszę dokupić Maluchowi również inne książki z tej serii. Wśród nich są m.in. „Nowy przyjaciel Tuptusia”, „Dzień z tatą”, „Kocham was moje zajączki”.

SAM_3268

SAM_3269

SAM_3270

SAM_3271

SAM_3272

SAM_3273

SAM_3274

SAM_3275

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

12 komentarzy

 1. AgaMamaDusi

  Znamy tą książeczkę :)

 2. Egmont i Disney, połączenie idealne :)

 3. Agusiek

  A my nie znamy, a takie ma ładne obrazki :))

 4. Paulina Kwiatkowska

  Skądś kojarzę te króliki.

 5. Kiti

  Szkoda, że trudno ją dostać, ale może kiedyś mi się poszczęści:)
  Urocze ilustracje!

 6. Yllla

  Lubię takie bajeczne obrazki :)

 7. Agata

  też mam słabość do książeczek Disneya :) a Egmont ma ich na szczęście sporo i my mamy swoje kolekcje od nich :) pozdrawiam

 8. mamaszymusia

  My mamy Tuptusia, który poznaje kształty. Dzięki niemu maluch je poznał. Świetna książka :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.