301. Dinozaury. Dotknij, poczuj, posłuchaj.

301. Dinozaury. Dotknij, poczuj, posłuchaj.

Kwi 15

Dzisiaj pokażę Wam książkę, której nakład wprawdzie się wyczerpał (z tego co zauważyłam), ale jest na tyle ciekawa, że warto przyjrzeć jej się bliżej. Ja kupiłam ją używaną na jednej z grup sprzedażowych na facebooku, więc może komuś z Was też uda się ją znaleźć.

Książek o dinozaurach mamy kilka. Ta wydaje mi się najciekawsza i Maluchowi też podoba się najbardziej. „Dinozaury. Dotknij, poczuj, posłuchaj” to interaktywna książka Wydawnictwa Olesiejuk.

SAM_4100

Chyba większość małych dzieci interesuje się tą tematyką. Nie wiem, z czego to wynika, ale zauważyłam to również u wielu dzieci moich znajomych. I chociaż bajka dla dzieci „Dinopociąg” jest dość długa, to Maluch chętnie ogląda odcinki w całości.

Książka „Dinozaury” omawia cztery rodzaje tych zwierząt. Jest tu tyranozaur, apatozaur, triceratops i pteranodon. Szkoda, że nie ma ich pokazanych więcej, ale na potrzeby małych dzieci moim zdaniem to wystarcza. Podoba mi się to, że każdy z nich jest opisany w przystępny sposób. Dziecko dowiaduje się, czym się dany dinozaur charakteryzuje, kiedy żył, jakiej był wielkości, gdzie żył i jakie dinozaury były do niego w jakiś sposób podobne (tzn. były np. mięsożerne).

Każdy z dinozaurów ma przydzielony swój efekt dźwiękowy (nagrałam to na krótkim filmie, który będziecie mogli zobaczyć poniżej) i dotykowy. Ta część dotykowa najbardziej przypadła Maluchowi do gustu. Bardzo lubi miziać poszczególne fragmenty. Lubię tego typu książki, bo są nie tylko edukacyjne, ale dbają również o rozwój zmysłów dziecka. Dźwięki są dość głośne, ale wrażliwym dzieciom można podkleić głośnik np. taśmą.

Książka ma twarde strony z zaokrąglonymi rogami. Pomimo tego, że trafiła do nas po innym dziecku (lub dzieciach) nadal wygląda, jak nowa. Przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem zainteresuje również młodsze maluchy.

Jeśli wpadnie Wam gdzieś w oczy, to warto ją kupić. Zwłaszcza, jeśli Wasze dziecko interesuje się dinozaurami i lubi takie interaktywne książki. Z tego co zauważyłam w internecie, to z tej serii były również inne książki „Na wsi”, „Dzikie zwierzęta” i „Morskie zwierzęta”.

Poniżej krótkie nagranie i kilka zdjęć książki.

SAM_4101

SAM_4102

SAM_4103

SAM_4105

SAM_4104

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

6 komentarzy

 1. Abeta

  Widziałam z takim panelem dzwiekowym inne ksiazki. A ta z ktorego roku jest?

  • Z 2008 r. Szukałam jej dzisiaj w wielu księgarniach internetowych, ale wszędzie jest niedostępna. Jakiś czas temu musiała być jednak dość popularna, bo w wielu miejscach była w sprzedaży.

 2. Paulina Kwiatkowska

  To ostatnie nagranie najbardziej mi się podoba.

 3. Kiti

  Kiedyś lubiłam dinozaury, te odgłosy bardzo mi się podobają. Szkoda, że książkę ciężko dostać.

 4. My też lubimy książki sensoryczne, nawet ostatnio pojawiły się u nas na blogu futerkowe i zwierzakowe – zapraszamy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.