265. Puzzle dla najmłodszych duo zwierzątka Djeco.

265. Puzzle dla najmłodszych duo zwierzątka Djeco.

Lut 17

Puzzle od dawna są u nas jedną z ulubionych zabaw edukacyjnych. Rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię oraz pomagają w ćwiczeniu koncentracji u maluchów i małej motoryki dłoni. Kupuję puzzle różnych firm. I chociaż obecnie Maluch najchętniej układa takie, które mają około 15 elementów, nadal lubi również te, dla najmłodszych dzieci.

Puzzle duo zwierzątka marki Djeco zauroczyły mnie swoimi obrazkami.

SAM_2862

Zestaw składa się z 12 par. Akurat ten opiera się na przeciwieństwach. Maluch bardzo je lubi. Mamy tu m.in. grubego i chudego królika, czystego i brudnego psa, kotka na drabinie i pod nią, suchego i mokrego psa oraz psa siedzącego przodem i tyłem.

Puzzle są bardzo solidnie wykonane z grubej tektury. Są dość duże (7 cm x 7 cm), więc nie ma możliwości, żeby dziecko połknęło jakikolwiek element. Zewnętrzna część rogów jest zaokrąglona. Po jakimś czasie intensywnego używania mogą wystąpić zagniecenia, co jednak nie przeszkadza w ich dalszym użytkowaniu (pokazałam Wam na jednym ze zdjęć, jak to może wyglądać).

Mają bardzo ładne obrazki. To jest zresztą taka charakterystyczna cecha puzzli tej marki. Mamy tu po 4 pary w kolorach żółtym, fioletowym i niebieskim. To bardzo fajne urozmaicenie zabawy, ponieważ oprócz różnic, można ćwiczyć także rozróżnianie kolorów.

Przechowywane są w bardzo praktycznym, tekturowym pudełku. Na górze jest jakby rączka ze sznurka, dzięki czemu Maluch może je samodzielnie przenosić. Opakowanie jest dość małe, więc często zabieramy te puzzle ze sobą, kiedy gdzieś wyjeżdżamy.

Puzzle są przeznaczone dla dzieci od 2 roku życia, ale moim zdaniem sprawdzą się również u półtorarocznych dzieci, a nawet u roczniaków, które są już zainteresowane taką formą zabawy.

Można je kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_2863

SAM_2864

SAM_2868

SAM_2865

SAM_2870

SAM_2866

SAM_2871

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

16 komentarzy

 1. Agusiek

  Jakie piękne obrazki!! W Rossmannie powiadasz, jutro będę w pobliżu to zajrzę ;))

 2. Joanna Andryszczyk

  fajne są

 3. Nasza wielbi te, co zwierzęta jedzą więc przeciwieństwa tez by się spodobały. Cała seria ma przemiłe stonowane kolory i kreskę jakąś taką miękką. Wielkie lubię to!

 4. Maniamamowania

  Super puzzle. Polowałam wcześniej na takie, ale jakoś nie upolowała, a teraz Staś już trochę na takie za duży :)

 5. ila pop

  Fajne puzzle. Mieliśmy coś takiego z Granny.

 6. Kiti

  Jakie fajne! Bardzo mi się podobają.

 7. Paulina Kwiatkowska

  Genialne! Przez chwilę pomyślałam o memorach,ale się nie nadają.

 8. Panna M.

  O, dzięki. :) Zastanawiałam się właśnie nad kupnem puzzli dla młodego. :)

 9. Aneta

  Kojarze jeszcze coś z tego stylu, przeciwiweństwa z serii mercheweczka karotka, ale strasznie ciężko to znaleźć.
  Ile te kosztują w Rossmanie?

 10. Aneta

  W Rossmanie,? Ile kosztuje?
  Ja znam coś podobnejgo z serii marcheweczka karotka- przeciwieństwa, ale strasznie ciężko to znaleźć.

 11. Giovanna

  Znamy, lubimy, choć z tej serii mamy zwierzątka i jedzonko. I też kupowałyśmy w Rossmanie. W ogóle Djeco to małe cudeńka. Gdyby nie cena, to kupiłabym pewnie pół sklepu…

 12. Yllla

  Faktycznie fajne :)

 13. ANeTA

  Niedawno odkryłam firmę Liscianogothi i tam jest własnie spro propozycji podobnych, sama nie wiem co wybrać „Duze czy male” przeciwienistwa a moze jescze cos innego….

  • Niestety nie mamy nic z tej firmy, ale jak przeglądałam ich ofertę, to spodobało mi się „Znajdź sylwetkę”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.