266. Niedźwiedź łowca motyli – pięknie ilustrowana książka dla dzieci.

Dzisiaj kolejna książka z serii OQO Wydawnictwa Tako, o której pisałam tu —> KLIK. Ostatnio dokupiłam kilka i muszę przyznać, że jestem nimi zachwycona. Jeszcze kilka nam brakuje do skompletowania całej kolekcji, ale mam nadzieję, że uda mi się kupić wszystkie.

Niedźwiedź łowca motyli” to fantastyczna książka Susanny Isern, z pięknymi ilustracjami Mariorie Pourchet.

SAM_3250

To niezwykła opowieść o niedźwiedziu, który znalazł siatkę na motyle i postanowił, dzięki niej, ratować wszystkie motyle, które wpadną do jeziora. Zwykle każda taka akcja kończyła się tym, że przerażony motyl odfruwał. Mimo wszystko niedźwiedź nie zniechęcał się i ratował je dalej. W ten sposób poznał Blankę i narodziła się między nimi przyjaźń. Pewnego dnia, kiedy niedźwiedź ratował kolejnego motyla, sam wpadł do wody. Czy ta historia zakończyła się szczęśliwie? To już musicie sprawdzić sami :)

Uwielbiam ilustracje tej książki. Mogłabym na nie patrzeć godzinami. To obecnie ulubiona historia Malucha z tej kolekcji. I chociaż zna ją już na pamięć, to zawsze słucha jej w takim skupieniu, jakbyśmy czytali ją pierwszy raz. Pokazuje, że warto bezinteresownie pomagać innym i że przyjaźń może połączyć każdego.

Książka jest kwadratowego formatu. Ma twardą okładkę (brak zaokrąglonych rogów), ale strony już nie.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_3251

SAM_3252

SAM_3253

SAM_3254

SAM_3255

SAM_3257

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

14 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>