324. Jak nauczyć dziecko zapinania guzików?

324. Jak nauczyć dziecko zapinania guzików?

Maj 19

Maluch bardzo chętnie uczestniczy w zabawach, które wymagają skupienia i sprawności paluszków. Potrafi siedzieć i tak długo kombinować, aż osiągnie zamierzony cel. W związku z tym chętnie kupuję mu różne zabawki, przy których może się w dalszym ciągu rozwijać. Tym razem wybrałam mu taką, dzięki której może ćwiczyć zapinanie i odpinanie guzika.

Kanapka Integra Toys od razu wpadła mi w oko, kiedy trafiłam na stronę tego producenta. Po chwili była już w moim wirtualnym koszyku. Zwykle mam tzw. czuja i potrafię wyczuć, czy dana zabawka sprawdzi się u nas, czy nie. Tym razem również się nie pomyliłam.

SAM_4746

Jest to świetna zabawka wykonana z filcu. To kanapka, której składnikami są plaster szynki, plaster żółtego sera, plaster pomidora, plaster ogórka i dwie kromki chleba. Maluch twierdzi, że pomidor i ogórek to guziki i zwykle nie uznaje ich jako części kanapki. W krótkim filmie, który znajduje się niżej, będziecie mogli zobaczyć, jak Maluch upiera się, że te dwa krążki nie mogą wchodzić w skład kanapki ;)

Całość wykonana jest bardzo solidnie i starannie. Pomimo częstej zabawy nic się nie zepsuło, a zdarza się, że Maluch mocno ciągnie za guzik. Guzik jest na tyle duży, że Maluch bardzo szybko opanował zarówno zapinanie, jak i odpinanie. Aby ułatwić mu to zadanie, zaproponowałam, żeby stawiał guzik pionowo i wtedy przekładał go przez dziurkę w składnikach. Cieszę się, że w czasie tej zabawy ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność manualną.

Kanapka ma wymiary około 15 cm x 12 cm. Jest miękka, nie posiada elementów niebezpiecznych (no chyba, że dziecku udałoby się wyrwać guzik i włożyć go do buzi). Maluch niemal codziennie przygotowuje mi tę kanapkę na kolację.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

A teraz zapraszam na krótki film i zdjęcia.

SAM_4731

SAM_4734
SAM_4735

SAM_4737

SAM_4738

SAM_4741

SAM_4745

SAM_4743

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

19 komentarzy

 1. Oxichka G

  O nie mogę! jedna z najpiękniejszych i najzabawniejszych zabawek edukacyjnych, które w życiu widziałam!

  • Ta firma ma sporo bardzo ciekawych produktów edukacyjnych :) Razem z kanapką kupiłam jeszcze węża ze szczypcami, ale już po głowie mi chodzą kolejne ;)

 2. Paulina Kwiatkowska

  Maluch był najlepszy. To się nie nadaje :D

 3. Kiti

  Bardzo fajna zabawa. Taką kanapeczkę mogłabym jeść codziennie.

 4. Agusiek

  Jakie to fajne! Utwierdzam się w przekonaniu, że musimy ją mieć! :))

 5. Strzyga

  Bardzo fajny pomysł. Chciałam uszyć coś takiego Tymonowi, ale ta kanapka jest tak ładnie wykonana, że chyba po prostu ją kupię :)

 6. Mordoklejka Ewelina

  Taak znam ten produkt, ale jeszcze go nie kupiłam :) Na pewno jest z nim super zabawa.

  http://mordoklejka-i-rodzinka.blogspot.co.uk/

 7. Renata

  Dorzucam do listy prezentów na Dzień Dziecka :)

 8. Monia

  Świetna zabawka ! A czy Maluch zawsze był taki cierpliwy i wytrwały jak piszesz, czy też cechy te kształtowały się z wiekiem?

  • Kształtowały się :) Ja np. jestem bardzo niecierpliwa i naprawdę wiele mnie kosztuje, żeby uczyć Malucha cierpliwości, na spokojnie wszystko tłumaczyć itd. :D Ale trud się opłaca, bo są efekty. Oczywiście Maluch też ma gorsze dni i denerwuje się, jak mu coś nie wychodzi. Staram się jednak bardzo dużo z nim rozmawiać, mówić mu, że rozumiem jego irytację, ale można spróbować jeszcze raz tak i tak.

 9. Kanapka jest super. Gdyby nie to, że dawno temu zrobiłam Zosi podobną zabawkę, pewnie by do nas trafiła. Pozwolę sobie podkleić link z instrukcją: http://zosiamosia.blogspot.com/2013/08/diy-bardzo-godna-gasienica-do-nawlekania.html. Może komuś się przyda. :)

 10. Sroka

  Świetna rzecz!

 11. Yllla

  Świetna zabawka :) a Maluch jak dobrze sobie radzi :) Nie wiem czy Wiki tak sprawnie by sobie poradziła z guzikiem, tak się składa, że generalnie to ona nie ma przy niczym guzików i nie było okazji poćwiczyć zapinania :)

 12. Anuszka

  A od jakiego mniej więcej wieku dziecko sobie z nią poradzi?

  • Mamiczka
   Mamiczka

   Mój Maluch miał 2,5 roku, jak zaczął się tym bawić. Teraz ma 3,5 roku i odpina i zapina już normalne, małe guziki, więc myślę, że z tego typu zabawkami można już próbować od 2 roku życia. Warto jednak mieć na uwadze indywidualny rozwój dziecka, jego zdolności motoryczne itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.