177. Zestaw kreatywny Alex Toys.

177. Zestaw kreatywny Alex Toys.

Wrz 22

Zauważyłam, że ostatnio w głównej mierze pokazywałam Wam różne książki. Dzisiaj, dla odmiany, post zabawkowy. Ale nie będzie to taka zwykła zabawka. To coś, co sprawia, że możemy wspólnie opowiadać sobie z Maluchem niekończące się historie.

Zestaw kreatywny ‚Twoja własna historyjka’ to bardzo ciekawy produkt firmy Alex Toys. Mamy kilka zabawek tej firmy i część z nich pokazywałam Wam już na blogu.

SAM_1472

Na czym to polega? Są to 4 klocki/pudełka, które bardzo przypominają mi nasze tekturowe klocki —> KLIK. W odróżnieniu od tamtych nie są jednak wykonane całkowicie z tektury. Ich boki wykonane są z przezroczystego plastiku (takiej jakby twardej folii), na którym namalowani są różni bohaterowie. Są tam m.in. krowa, chłopiec, małpka, latarnia, latawiec, lew itd.

Naszą zabawę zaczynamy od największego z klocków. Wybieramy sobie jeden z jego boków i zaczynamy opowieść. Przykładowo jest tam krowa. Krowa ta ma mnóstwo przyjaciół, których na razie nie widać. Do środka wkładamy kolejny klocek, dzięki któremu na ścianie dochodzi nam nowy bohater. Nasza opowieść się rozwija. Tak naprawdę mamy nieograniczone możliwości, bo w trakcie opowiadania nie musimy się przecież skupiać tylko na tym, co widzimy.

Dokładając kolejne klocki zmienia nam się tło, a nasza historia rozwija się dalej. Każdy z kloców ma cztery takie boki, więc opowiadać można naprawdę długo ;)

Maluch uwielbia tę zabawę. Jest już na tym etapie rozwoju, że proste zdania nie stanowią dla niego problemu. Sam bardzo chętnie opowiada mi bajkę np. o wielorybie, dokładając kolejne pudełka. Lubimy takie kreatywne zabawki.

Jak na zabawkę Alex Toys przystało jest ona solidnie wykonana i bardzo kolorowa. Klocki są dość duże i lekkie.

Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 2 roku życia. My zaczęliśmy się tym bawić już kilka miesięcy wcześniej.

Oczywiście można się tym bawić również w inny sposób, tj. budować wieżę, węża itd. Wszystko zależy od wyobraźni dziecka ;) U nas np. to największe pudełko świetnie spełnia rolę garażu dla małych samochodów. Są one również doskonałym lokum dla różnych figurek.

Zestaw kupiłam za niecałe 60 zł w klubie wyprzedażowym —-> KLIK. Od czasu do czasu kampanie tam się powtarzają, więc warto ‚polować’.

SAM_1473
SAM_1478
SAM_1479
SAM_1480
SAM_1481
SAM_1474
SAM_1475
SAM_1490
SAM_1489

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

13 komentarzy

 1. Agusiek

  Świetne te klocki!

 2. li_lia

  I pasuje do kocyka :)

  A na poważnie, idea jaka przyświecała pomysłodawcy zabawki niezmiernie przypadła mi do gustu. Te klocki trochę przypominają ekrany telewizora.

  li_lia
  http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

  • A wiesz, że ja wcześniej nie zwróciłam uwagi na to dopasowanie do koca? Dopiero teraz, jak napisałaś :D

 3. Elenka

  Super! Nigdy nie widziałam czegoś takiego… Ale to genialny pomysł z tymi dokładanymi elementami. Dałaś mi pomysł na jutrzejszą zabawe!

 4. Paulina Kwiatkowska

  Bardzo fajna zabawa i długoterminowa;)

 5. Kiti

  Ale boskie są, sama bym się się zagłębiła w takie historie;)

 6. Joanna Andryszczyk

  ale boskie !!!

 7. Mordoklejka
 8. Ruby Soho

  Bardzo fajna zabawka. Nie znałam tej firmy, ale te pudełka bardzo mi się podobają. Proste, ładne i kreatywne.

 9. greeneyekitty22

  ciekawe:)

 10. Dorota Nowak

  chetnie kupilabym bym te genialne klocki moim bąblom ;) pomysl geniusza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.