404. Mozaika SES Creative.

Całkiem niedawno pokazywałam Wam różne akcesoria plastyczne dla dzieci, które wpadły mi w oko —–> CIEKAWE AKCESORIA PLASTYCZNE DLA DZIECI. Część z nich już kupiłam i po kolei będę je Wam omawiać.

Zacznę od zestawu, który Maluchowi najbardziej się spodobał. Mozaika SES Creative została przez niego rozpracowana od razu pierwszego dnia :)

mozaika ses creative

Mieliśmy już wcześniej coś podobnego, ale innej firmy. Maluch chętnie wykonuje tego typu zadania, dlatego ten zestaw brałam w ciemno. Bardzo lubię produkty tej marki. Jakiś czas temu pokazywałam Wam ich chrupkowe potwory —-> POTWORY.

Zestaw mozaikowy składa się z 4 plansz i małych piankowych elementów w różnych kolorach i kształtach. Zadanie dziecka polega na doborze odpowiednich części i przyklejeniu ich we właściwym miejscu. Dzięki tej zabawie może stworzyć rybę, jeża, ślimaka i żółwia. Obrazki są na tyle ładne, że można je potem wykorzystać jako dekorację w pokoju, przykleić na lodówkę lub po prostu schować na pamiątkę.

Poszczególne części łatwo się odklejają, Maluch nie miał żadnych problemów, żeby robić to samodzielnie. To bardzo ważne, bo czasem naklejki są robione w taki sposób, że naprawdę trzeba się napracować, żeby je odkleić, tracąc przy tym masę nerwów. Czasem zdarzało się tak, że miałam wrażenie, że prędzej paznokieć mi odpadnie, niż uda mi się zdjąć naklejkę. Tu zabawa przebiega w miłej i spokojnej atmosferze :) Jak zwykle dodam, że sam przebieg zabawy można sobie urozmaicać powtarzając przy okazji kolory, nazywając poszczególne kształty itd.

To świetny i kreatywny sposób na ćwiczenie motoryki małej. Maluch ćwiczy nie tylko odklejanie i przyklejanie, ale również swoją spostrzegawczość i logiczne myślenie. Bardzo lubię tego typu plastyczne zabawy.

Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 3 do 6 roku życia, ale moim zdaniem dadzą sobie z nim radę również trochę młodsze dzieci – trzeba jednak pilnować, żeby malutkie elementy nie trafiały do buzi. Myślę, że starsze dzieci (np. 6-latki) mogą być już takim wyklejaniem znudzone (chodzi mi o poziom trudności). Jeśli szukacie ciekawych pomysłów na zabawy plastyczne ze swoim dzieckiem, to tego typu zestawy świetnie się do tego nadają.

Zestaw można kupić np. tu —–> KLIK.

SAM_6640

SAM_6648

wyklejanka dla dzieci

SAM_6653

SAM_6657

SAM_6636

SAM_6639

SAM_6641

SAM_6642

SAM_6643

SAM_6644

SAM_6646

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

20 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>