778. Darmowe gry dla dzieci i aplikacje na Androida, z których korzystamy.

Od ostatniego wpisu na ten temat minęło kilka lat —->  KLIK. Były u nas takie okresy, że Maluch bardzo długo nie używał tableta (wiele miesięcy). W domu w zasadzie z niego nie korzystamy, ale w czasie dłuższych podróży jest to dla nas bardzo pomocne. Nic nie zajmuje Malucha tak długo, jak granie. Dzięki temu możemy bez stękania przejechać spore kawałki trasy.

 

Przegląd przygotował tata Malucha, bo to on ma większy wgląd w to, co się dzieje w Malucha tablecie. Ale nie robił tego sam. To Maluch podawał nazwy swoich ulubionych gier i aplikacji.

 

Większość z nich jest darmowa, więc wiążą się z lawiną różnych reklam. Niestety, coś za coś. Nam to jednak nie przeszkadza, chociaż przy niektórych grach Maluch narzeka, że tych reklam jest zbyt dużo i zdarza się, że jest przez to rozdrażniony.

 

1. Edytor zdjęć —->  KLIK. Jest to program umożliwiający robienie przeróbek zdjęć, nakładanie różnych filtrów i efektów. Łatwy w obsłudze. Z wielu przetestowanych przez nas edytorów ten uważamy za najfajniejszy.

 

 

2. Tłumacz polsko-angielski —->  KLIK. Program umożliwiający szybkie przełożenie słów i zdań z polskiego na angielski i odwrotnie. Ale zdecydowanie najlepszą funkcją jest głos, który odczytuje nasze zdania, nawet największe bzdury, które wpiszemy po polsku czy angielsku. Gwarantujemy ubaw po pachy.

 

 

3. Slime Simulator —->  KLIK. Ładna kolorowa aplikacja umożliwiająca tworzenie różnych form z wirtualnej masy slime.

 

 

4. Agar.io —->  KLIK. Prosta, ale wciągająca gra, w którą gramy on-line z innymi użytkownikami. Na początku jesteśmy malutkim, szybkim, żarłocznym kołem, które rośnie po połknięciu drobinek pożywienia rozrzuconych na planszy. Im staje się większe, tym jest wolniejsze, ale dzięki temu może połykać mniejszych graczy. I oto tu chodzi – zjeść innych i stać się największym kołem w mieście.

 

 

5. Cut the rope —->  KLIK. Świetna gierka logiczno-zręcznościowa, której celem jest odpowiednie przecinanie tytułowych sznurków, aby cukierek wpadł do paszczy zielonego stworka Om Nom. W dalszych poziomach dochodzą kolejne elementy, które należy użyć lub ominąć (dmuchawy, balony, kolce). Jest to bardzo przyjemna, kolorowa gra. Om Nom jest na tyle popularny, że są o nim animacje na YouTube, gry planszowe, a nawet książka z dowcipami.

 

 

6. Plants vs Zombie 2 —>  KLIK. Wspaniała, śmieszna, kolorowa gra o roślinach, które bronią domu przed wtargnięciem hord zombie. Umarlaki wyglądają dość nieporadnie, jednak nieustannie prą naprzód. Celem gracza jest odpowiedni wybór i ustawienie roślin, aby zombiaki nie przedarły się do chronionego domu. Jest wiele światów, na których przyjdzie nam się zmierzyć z umarlakami, np. starożytny Egipt, średniowiecze czy świat przyszłości. Każdy świat różni się arsenałem dostępnych roślin (a jest ich naprawdę dużo do wyboru) oraz zombie o nieco innych umiejętnościach (są nawet atakujące papugi wysyłane przez zombie pirata czy kury wypuszczane przez zombie wieśniaka). Zasady gry są proste. Gra jest rozbudowana i bardzo wciągająca, z dużym poczuciem humoru. Mamy maskotki stworzone na podstawie tej gry. Warto zagrać. Ta gra to światowy hit.

 

 

7. Run Sackboy! Run! —->  KLIK. Jeśli kochacie świat Little Big Planet z konsoli Playstation czy Xbox to spodoba wam się również jej wersja na tablet. W tej części tytułowy wełniany bohater Sackboy biegnie przed siebie, skacze, omija przeszkody i zdobywa różne punkty. Jeśli ktoś jednak nie zna Little Big Planet, to niech spróbuje zagrać w tym specyficznym świecie kartonowych postaci.

 

 

8. My Singing Monsters —>  KLIK. Jest to wspaniała, a jednocześnie nietypowa, gra muzyczna. Naszym celem jest wyhodowanie z jajek różnych śpiewających potworów i stworzenie z nich chóru. Potworki śmiesznie wyglądają i równie śmiesznie śpiewają. Razem tworzą niezłą melodię. Potwory urosną. Jeśli je nakarmimy, więc budujemy również piekarnię i inne potrzebne budowle. Dużą frajdę sprawia obmyślanie jak wyhodować nowy gatunek z połączenia dwóch różnych jajek.

 

 

9. Sky Safari 2 —>  KLIK. Szybka gra zręcznościowa. Jako narciarz uciekamy przed lawiną śnieżną, omijając różne przeszkody i często wybijając się w powietrzne. W czasie lotu możemy wykonywać różne triki, zdobywając dodatkowe punkty i bonusy (np. orła, który daje dodatkową siłę). Gra daje wspaniałe poczucie prędkości i surfowania w powietrzu.

 

 

10. Fruit Nibblers —>  KLIK. Gra polega na łączeniu w rzędzie tego samego rodzaju owoców, co umożliwia zbieranie punktów i pokonywanie przeciwników (np. złośliwe węże). Gra jest bardzo kolorowa i wciągająca. Poziom trudności rośnie z każdą kolejną planszą. Na początku byłem sceptyczny do tej gry, ponieważ jest wiele podobnych, w których łączymy różne symbole. Ale myliłem się, w to gra się świetnie. Z każdą kolejną planszą pojawiają się inne zadania czy przeciwnicy. Często trzeba się nagłowić, jak zebrać wymaganą w poziomie ilość punktów. Więc nie ma tu żadnej monotonii. Gra jest po prostu rewelacyjna.

 

 

11. Rayman Adventure —->  KLIK. Tabletowa wersja przygód Rayman`a z konsoli PS 3 i Xbox. Jest to szybka gra akcji, w której pokonujemy przeciwników i omijamy różne pułapki. Przechodząc kolejne poziomy zbieramy jaja, z których wykluwają się stworki o różnych mocach, które mogą pomagać w kolejnych poziomach. Gra ma bardzo dużo etapów i jest bardzo atrakcyjna wizualnie. Do tego ma świetną muzykę. Polecam również Rayman Origins i Rayman Legends na konsole PS3 i Xbox, ponieważ to świetna przygodowa platformówka nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

 

 

12. King of Thieves —->  KLIK. Jest to gra zręcznościowa. W każdym poziomie mamy za zadanie zdobyć skarb, ale żeby to zrobić trzeba ominąć różnych wrogów i pułapki. Bohaterem jest czarny kwadrat, który biega, skacze i odbija się od ścian. Z każdym kolejnym poziomem gra staje się trudniejsza. Syn twierdzi, że niektóre poziomy są „hardcorowe”. Można też zagrać online w poziomy innych graczy, jak i stworzyć własne.

 

 

13. Aliens Drive Me Crazy —>  KLIK. Gra, która w jednym poziomie ma dwa etapy. W pierwszym jedziemy samochodem i uciekamy przed mechanicznym dinozaurem obcych. Po drodze unikamy strzelających gangsterów. Samochodem możemy taranować różne przeszkody, zdobywając punkty. W drugim etapie wchodzimy do siedzimy gangsterów, żeby się z nimi uporać. Za zdobyte pieniądze możemy ulepszać ekwipunek, głównie broń. To typowa strzelanka. Co dziesięć plansz pojawia się boss – statek obcych, z którym walka jest bardziej wymagająca.

 

 

14. Daddy Was a Thief —->  KLIK. Tatuś niestety stracił pracę i postanowił kraść, żeby utrzymać rodzinę. Wszedł więc na dach wieżowca i rozpoczął przebijanie sufitów, żeby dostawać się do kolejnych mieszkań i znajdujących się w nich łupów. Tatuś cały czas zmierza w dół, korzystając z różnych bonusów usprawniających poszukiwanie pieniędzy, ale musi przy tym omijać czyhających policjantów. Jest to bardzo przyjemna, kolorowa i pomysłowa gra zręcznościowa.

 

 

15. Dragon Hills —->  KLIK. Rozzłoszczona królewna dosiadła swojego smoka, który umie fruwać i ryć w ziemi, żeby ukatrupić swoich wrogów. Smok niszczy wszystko co spotka na swojej drodze, ale jego wytrzymałość na broń wrogich rycerzy jest ograniczona. Jest to gra zręcznościowa. Bardzo przyjemnie steruje się potężnym smokiem. Przechodząc poziomy, otrzymujemy złote monety, dzięki którym możemy ulepszać smoka oraz zakupić bonusy jak np. deszcz meteorów.

 

 

16. Red Ball 4 —->  KLIK. Czerwona piłka ma za zadanie pokonać złe, czarne kwadraty. Jest to gra zręcznościowa polegająca na odpowiednim toczeniu Red Ball`a, aby uniknąć wpadnięcia w przepaść, do wody lub w inne pułapki. Gra bardzo wciąga. To już czwarta część.

 

 

17. Microtrip —>  KLIK. Jesteśmy śmieszną, białą komórką, która prześlizguje się przez układ pokarmowy. Musimy przy tym omijać wirusy i zbierać komórki zdrowia. Gramy w tę grę odpowiednio przechylając tabletem w prawo lub lewo, aby nasz bohater kierował się w odpowiednią stronę. Gra jest bardzo atrakcyjna wizualnie oraz wymagająca pod względem zręcznościowym.

 

 

18. Dragon, Fly! —->  KLIK. To gra zręcznościowa o małym smoku, który ucieka przed mamą. Smok leci nad dolinami, lecz szybko opada. Musi pod odpowiednim kątem opaść na zbocze góry, aby nabrać rozpędu do kolejnego skoku w powietrze co umożliwi mu długi lot szybujący. Przy pewnej wprawie można nabierać naprawdę dużych prędkości i szybować bardzo długo. Daje to dużą satysfakcję. Jednak jeśli pod złym kątem trafimy w zbocze góry, to dramatycznie zwolnimy (coś jak awaryjne hamowanie na autostradzie). Wciągająca gra. Szybowanie tak przyjemne jak w Ski Safari 2.

 

 

19. World of Goo —->  KLIK. Naszym zadaniem jest łączenie czarnych kropli (Maluch twierdzi, że to kijanki), aby ich wymaga ilość dotarła do wyjścia. Krople tworzą miedzy sobą połączenia, tworząc różne konstrukcje, jak mosty czy wieże. Jest to gra zręcznościowa oparta na prawach fizyki, więc zbyt długi most oczywiście się rozerwie, a źle połączona wieża w końcu się przewróci. Jest to więc też gra logiczna dla osób, które lubią tworzyć niebanalne konstrukcje. Ta gra otrzymała wiele nagród. Warto w nią zagrać. Kilka poziomów można wypróbować za darmo. Poza tym kosztuje 15 zł.

 

 

20. Rube’s Lab —->  KLIK. Z tą grą dopiero zaczynamy swoją zabawę, ale zapowiada się świetnie.

 

 

A Wasze dzieci w co lubią grać?

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

4 komentarzy

  • Super wpis, bo przyznaję bez bicia, że mój czterolatek uwielbia tablet, a w morzu wszelakich aplikacji trudno się czasem połapać.

  • Ja Ci powiem Mamiczko,ze zabronilam chlopakom grac w gry. Jedynie maja dostep do youtube na Tv. Wydaje mi sie,ze po graniu im buzuje w glowie i sa nieznosni,wiec juz od roku maja zakaz . Poza tym za duzo stymuje im mozg. Ale propozycje fajnie . W kilka sama bym pograla :-)

    • Mamiczka

      Znam to, bo u nas też tak było, jak Maluch grał za dużo w gry, które w jakiś sposób trzymały go w napięciu. Wtedy też go od tego odcięłam. Potem wprowadziliśmy gry w zasadzie tylko w czasie podróży lub kiedy mamy coś pilnego do zrobienia i trzeba Malucha dobrze czymś zająć ;) Jedyną grą, w którą może grać bez mojego pilnowania mu czasu to Little Big Planet (na konsoli). Tam głównie sam tworzy jakieś etapy. Jest to bardzo rozwijająca gra. Na YouTube ogląda głównie filmiki ze zwierzętami i jak ktoś w coś gra. Nie wiem, jak można się fascynować patrzeniem na to, jak ktoś gra np. w Ślimaka Boba, ale Maluch to uwielbia :D Ale tak jak napisałaś, zdecydowanie gry potrafią zbyt mocno stymulować mózg. Dlatego trzeba je dawkować adekwatnie do swojego dziecka. Znam dzieci, które potrafią godzinami grać i nie widać, żeby w jakiś sposób wpływały na ich zachowanie. Ale znam też takie, w tym moje, które od nadmiaru są zbyt pobudzone i gorzej sobie radzą z samoregulacją.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>