352. Książki dla rodziców z pomysłami na zabawy z dziećmi.

Przez moje ręce przewinęły się różne książki/poradniki dla rodziców o tym, w co się bawić z dziećmi. Niektóre zupełnie nie przypadły mi do gustu, ale część z nich jest na tyle fajna, że Wam o nich napiszę.

1. 1001 pomysłów na nudę ——-> KLIK. Chociaż jest w zasadzie pozbawiona obrazków, to znalazłam w niej sporo ciekawych i pomysłowych zabaw. Przy każdej z nich mamy wskazany sugerowany wiek dziecka. Zabaw jest cała masa. Książka jest mała i gruba, bez problemu mieści się w mojej torebce.

pomysły na zabawy

2. Najpiękniejsze zabawy sprzed lat ——-> KLIK. Jest tu sporo ciekawych zabaw, które pamiętam ze swojego dzieciństwa. Podzielone są m.in. na gry podwórkowe, zabawy w berka, gry słowne i pamięciowe, zabawy w kole.

najpiekniejsze-zabawy-sprzed-lat-dla-dzieci-b-iext2297631

3. Zabawy paluszkowe ——-> KLIK. Kto zagląda tu od dawna, to pewnie czytał moją recenzję tej książki. Jest świetna, zwłaszcza w podróży!

zabawy paluszkowe

4. Gry i zabawy dla dzieci. Ciekawe zabawy, dużo pomysłów, napisana w fajny i jasny sposób. Korzystałam z niej, kiedy Maluch miał około roku.

gry-i-zabawy-dla-dzieci-b-iext6529208

5. Mamo, pobaw się ze mną ——> KLIK. Tę książkę kupiłam kilka miesięcy i temu i pozaznaczałam w niej sporo ciekawych pomysłów. W porównaniu z innymi tego typu książkami, ta mi bardzo odpowiada.

mamo-pobaw-sie-ze-mna-b-iext21508926

6. Plastyka dla dzieci. Pomysłowe, zabawne, kształtujące i nietrudne prace plastyczne ——-> KLIK. Mieliście już okazję zobaczyć na blogu prace Malucha na jej podstawie OBIAD Z CIASTOLINY, RAKIETKA DO PING-PONGA i KOTEK Z PAPIERU.

plastyka-dla-dzieci-pomyslowe-zabawne-ksztalcace-i-nietrudne-prace-plastyczne-b-iext3571920

7. Plastyka dla dzieci cz. 2 ——-> KLIK. Niedługo napiszę Wam o niej więcej. Jest świetna! Tak samo, jak cz. 1, chociaż niektóre zadania są trochę trudniejsze. To skarbnica wiedzy o zabawach plastycznych.

plastyka-dla-dzieci-2-b-iext10675807

8. Kreatywne karty. 50 zabaw na deszczowy dzień ——> KLIK. O tych kartach też już Wam pisałam. Korzystamy z nich nadal.

50-zabaw-na-deszczowy-dzien-kreatywne-karty-2

Chciałabym kupić jeszcze takie, tylko nie wiem, czy wszystkie uda mi się znaleźć:

1. Tańce, pląsy i zabawy przy muzyce dla dzieci w wieku przedszkolnym ——> KLIK.

tance-plasy-i-zabawy-przy-muzyce-dla-dzieci-w-wieku-przedszkolnym-b-iext18588687

2. Multiprzedszkole. Zabawy badawcze —–> KLIK.

multiprzedszkole-zabawy-badawcze-b-iext18584348

3. Zabawy ruchowe ——> KLIK.

zabawy-ruchowe-b-iext25206284

A Wy jakie możecie mi polecić książki tego typu?

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

21 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>