669. Wiosenny przegląd nowości i zapowiedzi wydawniczych dla dzieci.

Czas na kolejny przegląd nowości i zapowiedzi wydawniczych dla dzieci. Obiecałam Wam go już jakiś czas temu, ale mobilizacja nie jest ostatnio moją mocną stroną ;) Zwłaszcza, kiedy jest tyle interesujących pozycji, że ciężko wybrać te najciekawsze.

Z zeszłego przeglądu —-> KLIK kupiłam do tej pory nr 1 i 3.

Z uwagi na to, że chcielibyście jak najwięcej książek zobaczyć w środku, zgodziłam się ostatnio przyjąć kilka pozycji od wydawnictw i w niedługim czasie wpisy na ich temat pojawią się na blogu.

A co tym razem wpadło mi w oko?

1. Gdy smok się wprowadza ponownie Wydawnictwo CzyTam —-> KLIK. Mamy ją i już wkrótce pokażę Wam ją bliżej. Poprzednią część pokazywałam Wam tu —-> KLIK. Już teraz mogę Wam zdradzić, że nowa część jest jeszcze bardziej zaskakująca :)

gdy smok się wprowadza ponownie

2. Tek. Nowoczesny jaskiniowiec Wydawnictwo Kinderkulka —-> KLIK. Ona również jest już u nas i czeka na to, żeby pokazać Wam ją bliżej. Jest świetna. Poprzednią książkę tego wydawnictwa pokazywałam Wam tu —> KLIK. Myślę, że Tek też Wam się spodoba.

tek nowoczesny jaskiniowiec

3. Lena Dlaczego oni się z niego śmieją? Wydawnictwo Klett —-> KLIK. Tym razem trafiły do nas trzy części – ta podlinkowana, Jak długo mam jeszcze czekać? i A ty, jaki masz kolor skóry? Również czekają w kolejce na to, żeby napisać Wam o nich więcej. Kilka innych książek z tej serii pokazywałam Wam tu —-> KLIK.

lena

4. Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych Wydawnictwo Wilga —-> KLIK. I kolejna książka, która również pojawi się na blogu. Maluch już wprawdzie nie korzysta z pomocy logopedy, ale nadal dbam o to, żeby ćwiczył swój język i co jakiś czas robimy różne logopedyczne zabawy. Poprzednie części z tej serii pokazywałam Wam tu —-> KLIK i KLIK.

sto wierszyków atrakcyjnych

5. Brzuchem do góry Wydawnictwo Dwie Siostry —-> KLIK. Pomysłowa książka obrazkowa dla dzieci od 5 roku życia. Zerknęłam, jak wygląda w środku i myślę, że może się spodobać również trochę młodszym dzieciom.

brzuchem do góry

6. Śpij, Króliczku Wydawnictwo Dwie Siostry —-> KLIK. W sam raz dla najmłodszych. Chociaż jestem pewna, że Maluchowi nawet teraz by się spodobała, bo zawsze lubił tego typu książki.

śpij króliczku

7. 5 złotych Wydawnictwo Dwie Siostry —-> KLIK. To coś dla nas! Trafia na moją listę zakupów. To historia o dziecięcym postrzeganiu świata. Bardzo lubię tego typu książki.

5 złotych 2

8. Aciumpa Wydawnictwo Dwie Siostry —–> KLIK. I kolejna książka, którą muszę kupić. Maluch lubi takie słowne zabawy i myślę, że może mu się spodobać.

aciumpa

9. Człowiek jaki jest, każdy widzi Wydawnictwo Dwie Siostry —-> KLIK. To zapowiedź, która również trafia na moją listę. Jest to zabawna historia o człowieku widzianym oczami zwierząt. Obawiam się jedynie, że ten typu ilustracji nie przypadnie nam do gustu.

człowiek jaki jest każdy widzi

10. Puk, puk! Wydawnictwo Dwie Siostry —-> KLIK. To zapowiedź dla najmłodszych od 2 roku życia. Jestem jednak pewna, że Maluchowi ta książka bardzo się spodoba. Dlatego trafia na moją listę :)

puk puk

11. Ciao! Ahoj! Hello! Wydawnictwo Dwie Siostry —-> KLIK. To wprawdzie nie jest książka, a forma układanki/puzzli, ale bardzo ciekawie się zapowiada. Całkiem możliwe, że się na to skuszę.

ciao

12. Czy polubisz moją breję? Wydawnictwo Babaryba —-> KLIK. Kupię ją w pierwszej kolejności. Uwielbiamy tę serię! Pokazywałam Wam ją tu —> KLIK.

czy polubisz moją breję

13. Peter i Lena. Dwa opowiadania Wydawnictwo Zakamarki —-> KLIK. Ubolewam nad tym, że Maluch nadal nie przepada za książkami z dłuższym tekstem. Gdyby je lubił, na pewno kupiłabym mu tę.

peter i lena

14. Inny niż wszyscy Wydawnictwo Zakamarki —-> KLIK. To historia o chłopcu z zespołem Aspergera. Niestety ma dużo tekstu, więc u nas na razie na nią za wcześnie. Ale to może być bardzo ciekawa historia o tolerancji.

inny niż wszyscy

15. Pociągiem Wydawnictwo Zakamarki —-> KLIK. To Historia bez słów. Uwielbiamy takie książki! Inną tego typu historię pokazywałam Wam tu —-> KLIK.

pociągiem

16. Przenosiny Wydawnictwo Zakamarki —-> KLIK. I kolejna Historia bez słów. Ta historia wydaje się być szalona. To zdecydowanie coś dla nas. Trafia na moją listę.

przenosiny

17. Auto robi brum Wydawnictwo Zakamarki —-> KLIK. Ciekawa zapowiedź dla najmłodszych. Ta część skupia się na dźwiękach i odgłosach. Myślę, że cała seria może być interesująca. Podoba mi się również ta —-> KLIK.

auto robi brum

18. Mój przyjaciel Stefan Wydawnictwo Zakamarki —-> KLIK. Zapowiada się bardzo ciekawie. Okładka wystarczająco mnie zachęciła.

mój przyjaciel stefan

19. Alojzy Kot w podróży Wydawnictwo Media Rodzina —-> KLIK. Bardzo lubię ten typ ilustracji.

alojzy

20. Kicia Kocia na rowerze Wydawnictwo Media Rodzina —-> KLIK. I kolejna część dla fanów Kici.

kicia kocia na rowerze

21. Gdzie jest konik morski? Wydawnictwo Adamada —-> KLIK. To zapowiedź książeczki z okienkami dla najmłodszych.

gdzie jest konik morski

22. Kasia i brzuszek mamy Wydawnictwo Adamada —-> KLIK. I kolejna ciekawa zapowiedź dla maluchów. Książek o tej tematyce nigdy dość.

kasia i brzuszek mamy

23. Puk. puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy Wydawnictwo Mamania —-> KLIK. I kolejna książka o tej tematyce. Bardzo lubię to wydawnictwo. Myślę, że się na nią skuszę. Trafia na moją listę.

puk puk jest tam kto

24. Alya i trzy koty Wydawnictwo Muchomor —-> KLIK. Wbrew pozorom ta książka nie będzie tylko o kotach, ale również o tym, jak zmienia się życie, kiedy w domu pojawia się małe dziecko. Premiera już wkrótce. Bardzo się cieszę, że jest coraz więcej książek o tej tematyce, bo jeszcze kilka lat temu było z tym bardzo kiepsko w świecie książek dla dzieci.

00000tmp

25. Wielka księga ciemności Wydawnictwo Adamada —-> KLIK. Wygląda bardzo interesująco. Całkiem możliwe, że się na nią zdecyduję. Coś mi się wydaje, że tacie Malucha mogłaby się spodobać.

wielka księga ciemności

26. Kiedy słońce wstaje Wydawnictwo Wilga —-> KLIK. Ciekawa propozycja dla najmłodszych. Maluch bardzo lubił takie książki, w których można coś przesuwać.

kiedy słońce wstaje

27. Bajki obrazkowe Wydawnictwo Wilga —-> KLIK. Kolejna pomysłowa książka dla maluchów.

bajki obrazkowe

28. Rozgniewany pająk Wydawnictwo Wilga —-> KLIK. Trafia na moją listę. To może być całkiem ciekawa seria o emocjach.

rozgniewany pająk

29. Reksio Dobranocka wszech czasów Wydawnictwo Papilon —-> KLIK. Coś dla fanów tej bajki :) Maluch na razie nie szaleje za Reksiem, więc wstrzymam się z zakupem.

reksio

30. Wszystko o koniach Wydawnictwo Dragon —> KLIK. Tu z kolei coś dla fanów koni. Koniecznie muszę powiedzieć o tej książce rodzicom Malucha kuzynki.

wszystko o koniach

31. Sowa Ninja Wydawnictwo Ezop —> KLIK. Może być wesoła. Okładka mnie rozbawiła.

sowa ninja

32. Mity greckie dla dzieci w obrazkach Wydawnictwo Nasza Księgarnia —-> KLIK. Trafia na moją listę! Z tej serii mamy Legendy i Maluch je uwielbia. Jestem pewna, że również i ta część się u nas sprawdzi.

mity greckie w obrazkach

33. Zwariowane pojazdy Wydawnictwo Nasza Księgarnia —-> KLIK. Pomysłowa! Samemu można tu tworzyć różne pojazdy.

zwariowane pojazdy

34. Rycerz Lwie Serce Wydawnictwo Nasza Księgarnia —-> KLIK. Ciekawa zapowiedź w formie książki – łamigłówki. To coś dla nas. Książka trafia na moją listę zakupów. Czekam niecierpliwie na jej premierę.

rycerz lwie serce

35. Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy Wydawnictwo Nasza Księgarnia —-> KLIK. Kolejna ciekawa zapowiedź. Książka wspomaga naukę czytania.

elementarz przyrodniczy

36. Wędrowne ptaki Wydawnictwo Prószyński i S-ka —-> KLIK. To może być piękna historia. Książka jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia. Przyznam, że trochę mnie kusi.

wędrowne ptaki

37. Jak zwierzęta śpią Wydawnictwo Muchomor —> KLIK. To może być u nas hit, bo bardzo lubimy tego typu książki. Trafia na listę.

jak zwierzęta śpią

38. My jesteśmy krasnoludki Wydawnictwo Muchomor —-> KLIK. To mała książeczka dla najmłodszych. Z tej serii mieliśmy Krakowiaczka i Jedzie pociąg z daleka. Maluch bardzo je lubił. Zwłaszcza, jak mu je śpiewałam ;) Wykorzystywaliśmy je do ćwiczenia pamięci i nauki krótkich wierszyków.

my jesteśmy krasnoludki

39. Książka, dzięki której pokochasz książki Wydawnictwo Muchomor —-> KLIK. To bardzo ciekawa zapowiedź na maj.

książka dzięki której pokochasz książki

40. Łapy do góry Wydawnictwo Muchomor —-> KLIK. Tę majową zapowiedź pewnie kupię, bo Maluch lubi takie opowiadania.

łapy do góry

41. Moja młodsza siostra Wydawnictwo Entliczek —-> KLIK. Koniecznie muszę ją kupić. Maluchowi bardzo przypadła do gustu książka Miłość, więc jestem pewna, że ta również mu się spodoba.

moja młodsza siostra

42. Jaś i Małgosia Wydawnictwo Entliczek —-> KLIK. To książka typu pop-up. Może być fajna, chociaż mam wątpliwości co do tego, czy ten typ ilustracji by mi się spodobał.

jaś i małgosia

43. Co się stało? Wydawnictwo Widnokrąg —-> KLIK. Może być ciekawa. Lubię książki tego wydawnictwa, bo są pomysłowe.

co się stało

44. Na jeden dzień Wydawnictwo Wytwórnia —-> KLIK. Pomysłowa. Z uwagi na małą ilość tekstu przeznaczona raczej dla młodszych dzieci, ale myślę, że Maluchowi mogłaby się spodobać. Zastanowię się nad nią.

na jeden dzień

45. Dobre maniery są super Wydawnictwo Esteri —-> KLIK. Trafia na moją listę. Czuję, że to może być u nas hit!

dobre maniery są super

46. Mycie zębów jest super Wydawnictwo Esteri —-> KLIK. A to przydatna zapowiedź dla dzieci, które nie przepadają za myciem zębów.

mycie zębów jest super

47. Czy muszę pracować? Wydawnictwo Mac —-> KLIK. To jedna z książek z serii Duże Dzieciaki. W niedługim czasie napiszę Wam o nich więcej. To książki przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia.

czy muszę pracować

48. Pan Elegant Lis Wydawnictwo Tadam —> KLIK. To zapowiedź na maj. Okładka od razu mnie przyciągnęła.

pan elegant lis

49. Podróż do wnętrza ucha Wydawnictwo Tadam —-> KLIK. To wprawdzie książka wydana pod koniec ubiegłego roku, ale pomysł mi się podoba.

podróż do wnętrza ucha

mamiczka_logo-2

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

4 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>