205. Auta – książka obrazkowa.

O książkach bez tekstu pisałam Wam już kilka razy. Nadal Maluch uwielbia tego typu opowieści, zwłaszcza takie, które idealnie pasują do jego zainteresowań.

“Auta” Stephan Lomp, Wydawnictwo Babaryba to świetna, bardzo kolorowa książka na jesienne wieczory.

SAM_2139

Co w niej znajdziemy? Masę, naprawdę masę różnych samochodów. To raj dla takiego fana motoryzacji, jak mój Maluch.

I chociaż książka ma tylko 8 stron, to zapewnia tyle opowiadania i wyszukiwania szczegółów, że spędzamy z nią więcej czasu, niż z bajkami.

Niewątpliwie dużym plusem tej książki są również jej kolorowi bohaterowie. Jest tu sporo różnych zwierząt. Mamy rowerzystę jelenia, mamę królicę z maluszkiem, żabki, kurę, jeża itd. Zapewniam, że każdy miłośnik zwierząt znajdzie tu coś dla siebie. Można korzystać z nadanych przez autora nazw bohaterów, np. Listonosz Pandaleki, Jeżyk Jurcio, Kotek Urlopek lub wymyślać własne. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

W opisie książki możemy przeczytać: “W miasteczku Sprężyna Zdrój od samego rana panuje duży ruch. Mieszkańcy mają pełne ręce roboty, a na ulicach jest tłoczno”. Te dwa zdania idealnie oddają klimat tej książki. Wyszukiwanie poszczególnych bohaterów lub pojazdów jest świetnym ćwiczeniem spostrzegawczości. Można połączyć przyjemne z pożytecznym ;)

Książka jest dużego formatu i wszystkie strony ma sztywne. Dzięki temu bez oporów pozwalam Maluchowi na jej samodzielne przeglądanie. I tylko słyszę, jak siedzi i wymienia, co widzi na ilustracji.

Z tej serii mamy jeszcze “Na budowie“. Pokażę Wam ją kolejnym razem.

Książkę możecie kupić np. tu —->  KLIK. Jeśli nie macie pomysłu na Mikołajkowy prezent dla małego chłopca, to myślę, że ta książka będzie odpowiednia.

Dziękuję Wydawnictwu Babaryba za egzemplarz tej książki.

SAM_2140

SAM_2141

SAM_2142

SAM_2143

SAM_2144

SAM_2145

SAM_2146

SAM_2148

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

25 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>