146. Robimisie Wydawnictwa Dwie Siostry.

Mój Maluch na hasło nożyczki jednoznacznie wskazuje swoje pazurki od nóg. Nie cierpi ich obcinania, przez co kojarzą mu się wyłącznie z tym. Ja również nie cierpię tego, bo zanim dobrniemy do końca jestem spocona jak mysz. I chociaż robię to głównie, kiedy Maluch śpi, to nie zmienia to faktu, że cięcie czegoś tak maciupkiego na wierzgających przez sen stopach do najlepszych rozrywek nie należy.

Ale nie o pazurkach miało być dzisiaj, a o świetnej książce, która na jednej z ilustracji ma owe nożyce. “Robimisie” Agaty Królak to kolejna fantastyczna pozycja Wydawnictwa Dwie Siostry.

SAM_0265

O poprzedniej części (“Różnimisie”) pisałam tu —-> KLIK.

Premiera tej książki odbyła się wczoraj, ale kupiłam ją już wcześniej, w przedsprzedaży. “Różnimisie” należą do jednych z ulubionych książek Malucha, więc na “Robimisie” czekałam z niecierpliwością. Nie zawiodłam się.

Czym zajmują się misie? Tym razem poznajemy różne zawody. Jest tu m.in. bibliotekarz, astronautka, strażak, położna, krawcowa i ulubieniec Malucha fryzjer. Na punkcie tego obrazka Maluch oszalał. Cały czas stuka paluszkiem na nożyczki i grzebień, pokazując, że nożyczki są od pazurków od nóg, a grzebień od włosów. Do tej ilustracji zdecydowanie powraca najczęściej.

Podobnie, jak w poprzedniej książce, zarówno ilustracje, jak i napisy wykonane są dziecięcą techniką. Tym razem są one jednak bardzo kolorowe, co moim zdaniem daje przewagę tej książce. Ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Nie sposób jej nie zauważyć na półce. Swoją okładką przyciąga, jak magnes.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

SAM_0266
SAM_0267
SAM_0268
SAM_0270
SAM_0271

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

14 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>