33. Zwierzęta morskie – książka z dźwiękami i z lusterkiem.

Całkiem pokaźną grupę książek Malucha stanowią książki dźwiękowe. Im więcej guzików do wciskania, tym lepiej. Zdecydowanie najwięcej z nich dotyczy zwierząt.

Jedna z Malucha ulubionych to dźwiękowa książeczka z lusterkiem “Zwierzęta morskie”.

Książka poza wspomnianym lusterkiem (można się w nim przeglądać kilkanaście razy pod rząd) ma 10 różnych dźwięków, m.in. foki, mewy, morsa i delfina. Dźwięki można w każdej chwili wyłączyć guzikiem, zamieszczonym koło lusterka. Podczas odgłosów, na lusterku wyświetlają się wizerunki morskich zwierzaków. Wprawdzie nie pokrywają się one z dźwiękami, ale Maluchowi to nie przeszkadza.

Na każdej ze stron mamy krótki opis poszczególnych zwierząt. Można się z niej dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy, m.in. po czym rozpoznać morsa i ile litrów wody może się pomieścić w dziobie pelikana.

Książka jest duża, ma twarde strony, zaokrąglone rogi i jest solidnie wykonana. Jest dość ciężka, więc nie pozwalam, żeby Maluch sam ją dźwigał. Może zainteresować zarówno najmłodsze maluchy (z uwagi na dźwięki i lusterko), jak i starsze (z uwagi na treść).

Przeważnie czytamy ją przed kąpielą, a dalszą dyskusję na ten temat (która polega na tym, że Maluch pokazuje po kilkanaście razy, jaki duży jest płetwal błękitny) kończymy przy udziale puzzli kąpielowych, o których pisałam tu —-> KLIK.
Książkę kupiłam na allegro.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

17 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>