476. Wesoły samolot Little People Fisher-Price.

Dziś pokażę Wam kolejną zabawkę, którą Maluch otrzymał od firmy Fisher-Price (jakiś czas temu pokazywałam Miejskie Centrum Ratunkowe Imaginext —-> KLIK).

Wesoły samolot należy do serii Little People.

samolot little people fisher-price

Do tej pory nie mieliśmy żadnej zabawki z tymi ludzikami. Maluch miał kontakt z tą serią m.in. w sali zabaw, ale przekonałam się do niej dopiero w czasie pobytu w Wiosce pod Kogutem —> KLIK. Ze wszystkich zabawek największym hitem okazał się zamek (właśnie Little People), którym bawiły się dzieci w różnym wieku (od roczniaka, po 10-latki). Przyznam szczerze, że wcześniej nic Maluchowi z tej serii nie kupowałam (chociaż jak wiecie, jestem fanką Fisher-Price), bo te ludziki po prostu mi się nie podobały. Obserwując jednak Malucha w czasie zabawy z innymi dziećmi zmieniłam zdanie i bliżej zainteresowałam się “littlesami”.

Kiedy zatem otrzymałam możliwość zapoznania się z samolotem, wahałam się tylko chwilę. Przez moment miałam obawy, czy Maluch nie będzie już na tę zabawkę za duży, ale szybko je rozwiałam, bo przecież edukacyjny pociąg Fisher-Price, który jest przeznaczony głównie dla maluszków, u Malucha jest cały czas w użyciu —-> KLIK.

Samolot jest zabawką dźwiękową. W skład zestawu wchodzą dwie figurki (pilot i pasażerka) oraz walizka. Wszystkie komunikaty i piosenka są w języku polskim. To dla mnie duży plus. Dla Malucha również, bo szybko zapamiętał jej tekst.

Kiedy jakiś czas temu pokazywałam zdjęcie samolotu na fanpagu bloga, jedna z czytelniczek napisała, że denerwuje ją melodia, którą słychać w trakcie “lotu”. Mnie akurat nie przeszkadza, a Maluchowi bardzo się podoba. Na poniższym filmie sami będziecie mieli okazję jej posłuchać i ocenić, czy będzie Was drażnić. Dźwięki można całkowicie wyłączyć guzikiem, który znajduje się pod samolotem. Są one dość głośne, więc tradycyjnie już napiszę, że osoby wrażliwe mogą podkleić głośnik taśmą (dla nas są ok).

Dźwięki uruchamiamy m.in. przez naciskanie figurek (tzn. wciskając je w wyznaczone miejsca). Jedyny minus dźwiękowy jest taki, że melodia potrafi się uruchomić przy małym ruchu. Nie zawsze tak jest, ale zdarza się. Osoby, dla których może być to problemem, mogą uruchamiać włącznik dźwiękowy jedynie na czas startu, a po “wylądowaniu” go po prostu wyłączyć.

Zabawka jest solidnie wykonana. Przeznaczona jest dla dzieci od 1 do 5 roku życia. Myślę jednak, że najlepiej sprawdzi się w okresie od 18 miesięcy do 3,5 roku. Moim zdaniem dla 5-latka ten samolot może być już zbyt prosty, ale tu też wszystko zależy od dziecka. Wiele razy już Wam wspominałam, że mój Maluch nadal ma jeszcze różne zabawki, z których teoretycznie dawno powinien już “wyrosnąć”. Drzwi od samolotu trzeba dość mocno docisnąć, żeby się całkowicie zamknęły, dlatego przesunęłam początkową granicę wieku na 18 miesięcy. Ale przy pomocy rodziców poradzą sobie z tym samolotem również młodsze dzieci.

Samolot jest zbudowany w taki sposób, że wygodnie się go trzyma, co także możecie zobaczyć na filmie. Nie jest ciężki, ale myślę, że dla roczniaków bezpieczniej będzie, jak zamiast “latać”, będą nim po prostu jeździć po podłodze. Maluch bawi się zamiennie. Raz lata, a raz właśnie jeździ.

Wykorzystujemy go do różnych zabaw. Czasem robimy z kartek papieru pas startowy, bierzemy inne samoloty i robimy lotnisko, ale najczęściej do samolotu wsiadają różni pasażerowie, którzy lecą na różne wycieczki. Jest wiele możliwości zabawy, wszystko zależy od naszej wyobraźni. Miejsca w samolocie jest sporo, a poza tym dach jest odkryty, co daje nam więcej możliwości upchnięcia pasażerów ;) Zresztą zobaczcie sami.

Różne produkty z serii Little People możecie zobaczyć bezpośrednio na stronie Fisher-Price —-> CAŁA SERIA, a nasz samolot można kupić np. tu ——> KLIK.

samolot fisher-price

seria little people

zabawki little people

SAM_8117

samolot z dźwiękami

SAM_8119

Dziękuję Fisher-Price za przekazaną zabawkę.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

14 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>