247. Gra karciana dla najmłodszych z odgłosami zwierząt.

247. Gra karciana dla najmłodszych z odgłosami zwierząt.

Sty 21

Z moich obserwacji wynika, że na polskim rynku bardzo mało jest gier, przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, takich jak mój dwulatek. Większość z nich przeznaczona jest dla dzieci 3+, a nawet starszych, co pewnie wynika z tego, że dwulatkowi jednak nie jest jeszcze zbyt łatwo się skupić na dłużej i zrozumieć zasady gry.

Jedną z gier, która moim zdaniem nadaje się dla takich maluchów, jak mój jest Gra karciana Djeco Batameuh Odgłosy.

SAM_2732

Kupiłam ją jako jeden z prezentów na drugie urodziny Malucha. Wybór był prosty z dwóch powodów – Maluch lubi gry karciane i uwielbia zwierzęta. Poza tym, kiedy pierwszy raz zobaczyłam te karty, obrazki od razu mi się spodobały i po prostu musiałam je mieć ;)

Na czym polega ta gra? Składa się z 40 kart z wizerunkami zwierząt, m.in. koguta, krowy, owcy, małpy, lwa. Karty się powtarzają. Zgodnie z instrukcją, gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, pomiędzy których rozdajemy wszystkie, potasowane wcześniej karty. Każda z osób jednocześnie wykłada na środek po jednej z nich. Jeśli wśród odkrytych kart będą przynajmniej 2 z obrazkami zwierząt wiejskich lub dzikich, to gracze, do których te karty należą muszą pokazać paszczowo, jakie odgłosy te zwierzęta wydają. Osoba, która zrobi to jako pierwsza wygrywa wszystkie karty, które zostały odwrócone. Jeśli grają tylko dwie osoby i nie uda się wyjąć jednocześnie dwóch wiejskich lub dzikich zwierząt, to karty wracają na spód i wyjmujemy kolejne. Zwycięzcą zabawy zostaje osoba, która jako pierwsza zgarnie wszystkie karty z całej talii. To rewelacyjna gra na refleks!

Gra jest na tyle fajna, że można się nią bawić również w innych sposób, np. używając jej jako memo. To się spodoba zwłaszcza tym najmłodszym dzieciom, którym ciężko będzie zrozumieć zasady gry.

Karty są bardzo ładnie wykonane, mają zaokrąglone rogi. Ich obrazki są moim zdaniem boskie!

Według producenta gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia, ale moim zdaniem nadaje się również dla dwulatków, a nawet młodszych dzieci, które dzięki niej mogą poznawać zwierzęta i ćwiczyć wydawane przez nich odgłosy.

Grę można kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_2731

SAM_2733

SAM_2734

SAM_2736

SAM_2737

SAM_2738

SAM_2740

SAM_2741

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

15 komentarzy

 1. Hally

  Uwielbiam DJECO..mam słabość do tej marki:)

 2. Maniamamowania

  Pierwszy raz widzę tą grę i muszę przyznać, że jest świetna. Poszukam w sklepach :)

 3. Joanna Andryszczyk

  czadowe te obrazki

 4. Ruby Soho

  bardzo ładne ilustracje.. zresztą co tylko zrobi Djeco po prostu musi być wspaniałe :)

 5. MaMMa

  mój to jest maniak puzzli i memorów ;-) także spasowałoby mu to napewno :-)
  a co do gier hmm… tak jak piszesz,wiek 3+ na wiekszości, pewnie chodzi o małe elementy..ale już niedługo.. ;-)

  • Ale czasem są gry i bez małych elementów, a granica wieku też 3 lub 4 +. Wydaje mi się, że tu chodzi jednak o koncentrację i możliwość zrozumienia reguł danej gry.

 6. Umi i.

  Podoba mi się i na opakowaniu przedział wiekowy całkiem nasz:)

 7. Sroka

  Świetna muszę zanotować sobie

 8. Antoniana

  zwierzaki są super, w każdym wydaniu ; p

 9. AgaMamaDusi

  Chyba pierwszy raz spotykam się z tą firmą… albo przynajmniej nie kojarzę teraz… ;)

 10. Paulina Kwiatkowska

  Prześliczne te karty. Muszę sobie sporządzić listę produktów, które kupować maluchom:)

 11. Kiti

  Podobają mi się, są bardzo kolorowe i ze zwierzętami, czyli tak, jak lubię.

 12. alekwas

  zgadzam się, gra jest świetna – często wykorzystuje ją w pracy z najmłodszymi dziećmi, z którymi ćwiczymy wydawanie głosów zwierząt. Starsze dzieciaki też ją uwielbiają, bo wreszcie mogą poryczeć bez skrępowania :)

Trackbacks/Pingbacks

 1. 249. Gry dla dwulatka, czyli Co wpadło Mamiczce w oko. Odsłona 2. | Czym zająć Malucha? - […] ostatnim wpisie o grze karcianej Djeco KLIK, otrzymałam od kilku czytelniczek wiadomości z pytaniem, jakie inne gry dla dwulatków…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.