276. Antonino w walce z czasem.

276. Antonino w walce z czasem.

Mar 07

Kiedy zobaczyłam okładkę tej książki, czułam, że będzie to coś wesołego. Bardzo lubię takie książki, przy których można się pośmiać. Koniecznie chciałam ją przeczytać Maluchowi jak najszybciej. Niestety, kiedy pokazywałam mu okładkę, wcale nie chciał wiedzieć co jest w środku i nie chciał, żebym ją czytała. Mimo wszystko próbowałam, pokazywałam, aż w końcu któregoś dnia sam przyniósł ją do czytania. I odkąd posłuchał jej pierwszy raz i zobaczył, co jest w środku, właściwie nie ma dnia, żebyśmy jej nie czytali.

Antonino w walce z czasem” Juan Arjona Lluisot to śmieszna książka Wydawnictwa TAKO.

SAM_3286

O książkach tego wydawnictwa pisałam już —> TU i —> TU. Ta również mnie zachwyciła tak, jak poprzednie.

Główny bohater, Antonino, bardzo lubi spacerować po lesie. Pewnego dnia spotyka tam uwięzionego we wnykach niedźwiedzia. Postanawia mu pomóc, jednak ma na to bardzo mało czasu – tylko 5 minut. W tym czasie musi przebiec z niedźwiedziem przez las, wspiąć się na górę i zejść z niej, przedrzeć się przez bagna, przepłynąć rzekę i przemierzyć długą aleję, która wiedzie do szpitala. Czy da radę? Sprawdźcie sami ;) Tekst jest krótki, więc nadaje się również dla niecierpliwych czytelników.

Jestem zachwycona ilustracjami tej książki. Są niesamowicie wesołe i idealnie oddają emocje bohaterów. Jest to dość abstrakcyjne poczucie humoru, ale akurat my takie lubimy. Podoba mi się również to, że tego typu książki mogą być podstawą do rozmawiania z dziećmi o tym, że nie należy krzywdzić zwierząt.

Książka jest małego, podłużnego formatu. Ma twardą okładkę, ale strony nie. Bardzo chciałabym dokupić dwie pozostałe części z serii, tzn. „Antonino tam i z powrotem” i „Antonino ze snu w sen”. Niestety nie ma ich obecnie na stronie wydawnictwa i nie widziałam ich w żadnej księgarni. Być może jeszcze się po prostu nie ukazały, bo ta część jest wskazana jako pierwsza z serii. Gdyby ktoś z Was wiedział czy są gdzieś dostępne, to proszę dajcie znać :)

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_3287

SAM_3288

SAM_3289

SAM_3290

SAM_3291

SAM_3292

SAM_3293

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

12 komentarzy

 1. Hally

  Mamy i lubimy bardzo:) też chciałam kupić diwe pozostałe ale nigdzie się z nimi nie spotkałam:(

 2. Joanna Andryszczyk

  fajna fajna :)

 3. Maniamamowania

  Sympatyczny jest ten Antonino. U nas ostatnio na topie jest „Łódeczka” Zapraszam na recenzję http://maniamamowania.pl/o-wielkiej-przyjazni-i-wyjatkowej-zabawce-recenzja-ksiazki-lodeczka/

 4. Hordubal

  U nas Antonino jest czytany non stop. W końcu najważniejsze dla córki jest fakt, że niedźwiedź jest ranny. Uwielbia książki o chorych zwierzętach. Kolejne części dopiero się pojawią, więc jeszcze musimy zaczekać.

 5. Kiti

  Ilustracje bardzo mi się podobają i fabuła też:)

 6. Paulina Kwiatkowska

  Super, że książeczka ma też przesłanie. Ilustracje fenomenalne!

 7. Ruby Soho

  fajna książeczka, ilustracje ładne

 8. Gosia

  widziałam już gdzieś tą książeczkę i od razu zapałałam wielką chęcią zakupu. To poczucie humoru, które prawdopodobnie przypadłoby do gustu mojemu synkowi.

 9. Dzięki za recenzję. Nie znałam, a jestem pewna, że Zosi się spodoba. Już zamówiłam. :) Na facebooku zostawiłam zaproszenie na książkowe rozdanie urodzinowe. Może będziesz miała ochotę wziąć udział. :)

 10. Aneta Flow

  Na pewno by się nam spodobał!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.