326. Małpka jest głodna – pokaż paluszkiem, którą drogą powinna iść.

326. Małpka jest głodna – pokaż paluszkiem, którą drogą powinna iść.

Maj 23

Niedawno przygotowałam dla Was wpis z nowościami wydawniczymi dla dzieci ——-> NOWOŚCI. Część z nich już kupiłam, ale nie wiem, kiedy uda mi się je Wam pokazać. Obecnie czeka na wpis kilkadziesiąt książek. Ale tę chciałam Wam pokazać już teraz, bo wiem, że wiele z Was było ciekawych, jak ta książka wygląda w środku i czy warto ją kupić. Otóż warto! Jest świetna.

Małpka jest głodna” to pomysłowa książka Grupy Wydawniczej Foksal (Wilga).

SAM_4819

Jeśli Wasze dzieci lubią labirynty (tak, jak mój Maluch) lub chcecie, żeby polubiły, to ta książka świetnie się do tego nadaje. Jest to krótka, rymowana historia o małpce, która szukała bananów. Zadanie małego czytelnika polega na tym, żeby ją do nich doprowadzić. Na każdej ze stron jest ścieżka (jest ich łącznie 5 + jedna dodatkowa na okładce), po której należy wodzić małym paluszkiem. Na końcu tych dróg jest okienko, pod którym skrywa się jakiś „sekret”. Maluchowi bardzo ta książka przypadła do gustu. I chociaż zna ją już doskonale na pamięć, to za każdym razem jego paluszek z zapałem jeździ po ścieżkach i ze zdziwieniem stwierdza, że tym razem pod danym okienkiem to nie są jednak banany :)

Tekst jest prosty i wesoły. Rymy dobrze mi się czyta, np. „Sunie wśród liści mały paluszek. Chce pomóc małpce napełnić brzuszek. Na wielkim drzewie owoców szuka, zaraz do dziupli głośno zastuka”. I chociaż jest krótka, to potrafi zająć Malucha, bo prosi o jej czytanie wiele razy pod rząd. Wprawdzie przewidziana jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem świetnie się sprawdzi także u młodszych (od roku w górę). Mój Maluch ma obecnie 2 lata i 8 miesięcy i pewnie gdyby nie to, że uwielbia labirynty, ścieżki i odkrywane okienka, to książka po jakimś czasie mogłaby go zacząć nudzić. Świetnie sprawdzi się również do poznawania zwierząt mieszkających w dżungli.

Książka jest bardzo kolorowa i ładnie wydana. Ma twarde strony z zaokrąglonymi rogami! To duży plus zwłaszcza dla młodszych dzieci. Ilustracje są wesołe i z pewnością przyciągną uwagę dzieci.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK. Koniecznie muszę jeszcze dokupić drugą książkę z tej serii ———-> KLIK.

SAM_4820

SAM_4821

SAM_4822

SAM_4823

SAM_4825

SAM_4826

SAM_4828

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

8 komentarzy

 1. Kiti

  Bardzo ładna. Właśnie kojarzę ją z tych Twoich zapowiedzi.

 2. Paulina Kwiatkowska

  Ale śliczna książeczka ! Te labirynty szalenie mi się podobają.

 3. Kasia

  Kupiłam ją na dzień dziecka dla Leni- czeka więc na 1 czerwca i mam nadzieję, że córcia polubi labirynty :) a książeczka rzeczywiście bardzo ładnie wydana. Oczywiście pomysł na jej kupno z Twoich zapowiedzi:)

 4. Dominika Pełczyńska

  My mamy Owieczkę i jesteśmy bardzo zadowoleni. Obrazki przyciągają wzrok i ze względu na ilość detali zawsze można zadawać 1000 pytań zanim dotrze się do okienka :)

  • Wczoraj szukałam tej o owieczce w Empiku, ale nie było. Jest na mojej liście do kupienia :)

   • Dominika Pełczyńska

    A ja właśnie wczoraj ostatnią w Empiku kupiłam :) widziałam, że na allegro spory wybór :)

    • Szczęściara :)) Ja niedługo będę zamawiać książki w Arosie to tam pewnie kupię, bo widzę, że mają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.