309. Jak zrobić obiad z ciastoliny?

309. Jak zrobić obiad z ciastoliny?

Kwi 27

Dzisiaj zapraszam Was na obiad (jajko sadzone, frytki i sałatka), który Maluch przygotował z ciastoliny. Oczywiście trochę mu pomagałam, ale większość zrobił sam. Tego typu zabawy nie tylko są świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, ale również są znakomitym ćwiczeniem dla małych paluszków.

Do zabawy użyliśmy ciastolin z firm Play-Doh i Smiki, wałka i małego nożyka z plastiku.

co można zrobić z ciastoliny

Najpierw przygotowaliśmy talerz. Potrzebne było do tego 3/4 pojemnika z ciastoliną. Najpierw Maluch ją ugniatał, a potem rozwałkował. Następnie pomogłam mu uformować kształt i zabraliśmy się za dekorowanie. Użyliśmy do tego ciastoliny w pomarańczowym kolorze. Część kulek robiłam ja, a część Maluch. Sam przyczepiał je dookoła.

SAM_4270

SAM_4269

SAM_4271

SAM_4277

SAM_4276

Kiedy talerz był już gotowy, zabraliśmy się za przygotowywanie jajka sadzonego. Podobnie, jak przy talerzu, kawałek białej ciastoliny Maluch najpierw ugniatał palcami, a potem wałkował. Z pomarańczowego koloru zrobił żółtko i położył je na białku.

SAM_4278

SAM_4279

SAM_4281

SAM_4283

Następnie zaczęliśmy przygotowywać frytki. Pomogłam Maluchowi uformować kształt, który pokroił na dość wąskie paski. Sam ułożył je potem na talerzu, obok jajka.

SAM_4287

SAM_4288

Na końcu przyszła kolej na sałatkę. Tutaj czerwone elementy formowaliśmy palcami, a zielone Maluch samodzielnie pokroił.

jak zrobić obiad z ciastoliny

SAM_4290

SAM_4293

SAM_4295

Kiedy całe danie było już gotowe, Maluch przyniósł swoje zwierzęta (figurki) i zaczął je karmić ;)

SAM_4310

Pomysł wzięliśmy z książki „Plastyka dla dzieciWydawnictwo Arkady. Można ją kupić np. tu ——–> KLIK. Jest tam dużo ciekawych pomysłów i na pewno będę Wam pokazywać jeszcze inne nasze dzieła.

mamiczka_logo

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

11 komentarzy

 1. Agusiek

  Ale super pomysł! :)

 2. olacom

  mniam, mniam :-) u nas dzisiaj podobny klimat – powstała „kawiarenka,” a w niej na porcelanowych talerzykach powycinane lody i inne smakołyki – popołudnie z głowy!

 3. eva

  Bardzo fajny pomysł:)

 4. Super!!! Moja Sara jak zobaczyła od razu powiedziała, że ona też potrzebuje takie kolorowe plastoliny.Problem tylko jest jeden, że u nas zawsze kilka kolorów mamy góra 15 minut, a potem to już mieszanka totalna :)

  • U nas różnie z tym bywa, zależy co robimy :) Ale jak nie mamy żadnego konkretnego planu, to daję Maluchowi tylko jeden kolor do zabawy. Przy zabawach wieloma kolorami zawsze część idzie na straty, ale po skończonej zabawie staram się odzyskiwać chociaż fragmenty tych kolorów i odkładać do właściwych pudełek :D

 5. Kiti

  Fajne, taki obiad sama bym z chęcią zjadła:)

 6. Paulina Kwiatkowska

  Genialnie to wygląda, jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności Malucha.

 7. Kasia

  Super obiadek:), moja Lenka strasznie miesza kolorki więc głównie bawimy się taką brzydką brązową ciastoliną (- podziwam więc Malucha, że tak grzecznie,, gotuje ” nie mieszając kolorów

  • To chyba kwestia przyzwyczajenia. Maluch wie, że jak pomiesza kolory, to nie będzie mógł tworzyć różnych rzeczy. Ale czasem i tak to robi, część ciastoliny zawsze idzie na straty :)

Trackbacks/Pingbacks

 1. 312. Jak zrobić kota z papieru krok po kroku? | Czym zająć Malucha? - […] wpisie z tego cyklu (obiad z ciastoliny przygotowany przez Malucha ———> KLIK) otrzymałam sporo maili, w których mamy pytały…
 2. 352. Książki dla rodziców z pomysłami na zabawy z dziećmi. | Czym zająć Malucha? - […] ——-> KLIK. Mieliście już okazję zobaczyć na blogu prace Malucha na jej podstawie OBIAD Z CIASTOLINY, RAKIETKA DO PING-PONGA…
 3. 366. Plastyka dla dzieci. Nowoczesne i zabawne pomysły służące rozwojowi wyobraźni plastycznej. | Czym zająć Malucha? - […] również różne rzeczy. Część z nich pokazywałam już na blogu, np. tu —–> OBIAD Z CIASTOLINY i tu ——–>…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.