457. Jakie wybrać klocki dla niemowląt, na roczek, 2-latków, 3-latków i starszych dzieci?

Bardzo często pytacie mnie o różne klocki dla dzieci. To jedna z tych zabawek, która daje dziecku nie tylko świetną zabawę, ale również rozwija (przede wszystkim jego wyobraźnię).

Klocków mamy w domu dużo. Różnych firm i różnego typu. W dzisiejszym zestawieniu podzielę je na 3 grupy wiekowe. Pokażę Wam te, które się u nas sprawdziły (o niektórych z nich już pisałam na blogu) oraz dodam te, z którymi nie mieliśmy kontaktu, ale wydają mi się warte uwagi.

Poniższy podział na grupy wiekowe jest jedynie umowny. Nie sugerujcie się nim, ponieważ przy wyborze klocków warto brać pod uwagę przede wszystkim indywidualny rozwój danego dziecka. Nie uwzględniłam tu klasycznych sorterów, ponieważ poświęcę im osobny wpis. Pominęłam również np. klocki do nawlekania. Starałam się skupić na takich typowo do budowania lub konstruowania. Wpis jest długi, sporo czasu na niego poświęciłam. Mam jednak nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie.

Klocki dla niemowląt i roczniaków.

1. Klocki tekturowe – bardzo długo u nas były hitem. Zresztą nadal je mamy u babci. Nasze były marki Play Wow, ale jest też sporo innych firm, które mają w swojej ofercie coś podobnego. Można je wykorzystywać na różne sposoby. Nakładać jeden na drugi, wkładać jeden w drugi, układać jeden za drugim, uczyć się które mniejsze, a które większe, w zależności od nadruku można uczyć się alfabetu i liczenia, mogą w nich również zamieszkać różne figurki. Nie wiem, jaka jest jakość innych firm, ale te nasze nadal wyglądają rewelacyjnie. Są lekkie, a to duży plus przy niemowlakach. Maluch zaczął się nimi bawić jak miał około 8 miesięcy. Do dzisiaj chętnie je ustawia. Duży plus za to, że po złożeniu zajmują mało miejsca. Tu np. marki Djeco —> KLIK.

bezpieczne klocki tekturowe

2. Klocki dotykowe/sensoryczne/dźwiękowe – my mamy marki Plan Toys —> KLIK. To zestaw 9 drewnianych klocków o różnych kolorach i powierzchniach. Niektóre wydają również dźwięki, jak się nimi potrząśnie. Mamy je do dzisiaj, chociaż dość długo Maluch niezbyt się nimi interesował. Jeśli szukacie czegoś innego, niż tradycyjne klocki, te powinny się Wam podobać. Szkoda, że nie ma ich więcej w komplecie, ale być może uda Wam się znaleźć jakieś większe zestawy innych marek.

klocki sensoryczne dla dzieci

3. Klocki magnetyczne —->  KLIK. U nas się akurat nie sprawdziły. I chociaż Maluch bardzo lubi magnesy, to jakoś te klocki nie przypadły mu do gustu. Wrzucam je jednak do tego zestawienia, bo wiem, że jest bardzo duża grupa dzieci, która je uwielbia. To, że nie sprawdziły się u nas, nie oznacza, że nie sprawdzą się u Was. Sama jakość klocków jest bardzo dobra, magnesy dobrze trzymały. Początkowo przy nakładaniu gumowych zwierzątek (są w niektórych zestawach) Maluch potrzebował mojej pomocy. Potem dawał sobie radę sam, ale tak jak pisałam wyżej, nie interesował się tymi klockami zbyt mocno.

klocki geomag

4. Miękkie i lekkie klocki – Maluch dość szybko je przegryzał jako niemowlak, ale bardzo je lubił —-> KLIK. Przewinęło się u nas sporo różnych zestawów tego typu klocków. Czasem wrzucaliśmy je również do kąpieli. Niektóre się odkształcały, ale wtedy kupowałam kolejne.

miękkie klocki dla niemowląt

5. Klocki Quercetti – pokazywałam je kiedyś tu —-> KLIK. U nas się nie sprawdziły, ale to ciekawa alternatywa dla innych klocków, dlatego warto zwrócić na nie uwagę. Może akurat u Was okażą się hitem. Nie będę się tutaj o nich rozpisywać, bo możecie o nich poczytać w podlinkowanym wpisie.

klocki que

6. Tęczowe klocki – nie mieliśmy ich, ale bardzo mi się podobają —-> KLIK. Wspominałam Wam o nich tutaj —-> CIEKAWE POMOCE DYDAKTYCZNE. Klocki mają różne faktury, więc świetnie nadają się do zabaw w “mizianie”. Łączy się je za pomocą rzepów.

klocki dla roczniaka

7. Miękkie klocki dla niemowląt —-> KLIK. Bardzo żałuję, że nie mieliśmy takich, kiedy Maluch miał kilka miesięcy. Lubię zabawki tej firmy, a ich kostka z odgłosami zwierząt bardzo długo była u nas hitem. Tego typu klocki mają w swojej ofercie różne firmy. To tylko taki przykład.

i-k-s-kids-edukacyjne-klocki-puzzle-ka10458

 

8. Klocki gumowe – bardzo mi się podobają. Są lekkie i bezpieczne —-> KLIK. Nadają się dla dzieci już od 6 miesiąca życia. Szkoda, że nie mieliśmy takich, jak Maluch był w tym wieku.

klocki gumowe

9. Klocki piankowe – mieliśmy kiedyś jeden zestaw tego typu. Niestety klocki miały duszący i intensywny zapach (krótko mówiąc śmierdziały). Nie pamiętam już jaka to była firma, ale jakiś no name. Wietrzenie niewiele dało, więc szybko się ich pozbyłam. Myślę jednak, że klocki tego typu lepszych firm, będą fajne. Są bardzo lekkie i można je traktować jako lżejszy zamiennik drewnianych klocków. Polecam jednak wcześniej otworzyć opakowanie i powąchać ;) Widoczne na zdjęciu to nie są te, które my mieliśmy. To tylko przykład, być może o przyjemnym zapachu —-> KLIK.

lekkie klocki

10. Duże klocki konstrukcyjne – jeśli macie w domu dużo miejsca, warto sprawić dziecku tego typu klocki —-> KLIK. Mój Maluch uwielbia się nimi bawić w salach zabaw. Rzadko ma taką okazję, dlatego ubolewam, że nie mamy miejsca w domu na takie zabawki. Klocki tego typu są bezpieczne i lekkie. Bawił się takimi klockami w Wiosce pod Kogutem, o której pisałam tu —-> WIOSKA. Nie są tanie, ale ciągnęły do nich zarówno maluchy, jak i starsze dzieci, nawet te w wieku szkolnym.

big_zestaw-kszta_tek-rehabilitacyjnych-leszek-1

11. Klocki z okienkami – to odmiana tych tekturowych, o których pisałam wyżej. Te są jednak bardziej pomysłowe i dają więcej możliwości. Bardzo mi się podobają —> KLIK. Są nie tylko klockami, ale również układanką. Są przewidziane dla dzieci od 3 roku życia, ale mylę, że ta granica jest mocno zawyżona. Mój Maluch zaczął interesować się tego typu zabawkami mniej więcej koło 1 urodzin.

klocki z okienkami

Klocki dla 2-latków i 3-latków.

12. Klocki drewniane – to jedne z pierwszych klocków, którymi Maluch zaczął się bawić. Mają proste kształty, nakłada się jedne na drugie, więc nie ma problemów z ich “rozłączaniem”. Klocki drewniane są jednak dość ciężkie, dlatego warto towarzyszyć dziecku w zabawie i uważać, żeby nie dostać nimi w głowę ;) Tego typu klocków jest cała masa. Są zarówno w naturalnym kolorze drewna, jak i kolorowe. My mamy kolorowe marki Eichhorn (50 elementów). Od jakiegoś czasu myślę o powiększeniu tego zestawu, ale o bardziej nietypowe kształty, takie jak np. wieże. Nasze dotychczasowe opakowanie w zupełności wystarczy na początek. Na tych klockach można ćwiczyć zarówno kształty, jak i kolory. Można je również liczyć, a nawet próbować odrysować. Drewniane klocki po prostu warto mieć, bo dobrze wpływają na rozwój dziecka. Przykładowy zestaw z zamkiem —-> KLIK.

klocki dla 2-latka

13. Klocki LEGO DUPLO – u nas przygoda z tymi klockami zaczęła się wcześnie. Maluch miał wtedy około 12 miesięcy. Początkowo jedynie obserwował, jak my budujemy, a potem sam rozpoczął pierwsze próby łączenia klocków. Do dziś są to jego ulubione klocki i mamy już bardzo dużo zestawów. Wszystkie trzymamy jednak razem, w wielkim pudle. Nie przechowuję ich zestawami, bo wszystkie i tak łączą się ze sobą. Warto zacząć od zestawu początkowego i potem dobierać kolejne, w zależności od zainteresowań dziecka. O tym, jakie zestawy mamy pisałam m.in. tu —-> WARSZTATY Z LEGO DUPLO i tu —-> GDZIE TANIO KUPIĆ LEGO DUPLO. Pisałam tam również o tym, jak kreatywnie można wykorzystać Duplo w zabawie z dzieckiem. Są również inne klocki tego typu, niektóre z nich są kompatybilne z Duplo. Bardzo podobają mi się np. te ze Świnką Peppą —-> KLIK.

lego duplo

klocki z peppą

14. Klocki konstrukcyjne tzw. jeżyki – nasze są marki B. Toys. Opisywałam Wam je tu —-> JEŻYKI. Są świetne. Mieliśmy kontakt z tego typu klockami różnych firm, ale te są moim zdaniem najlepsze z tych, które miałam okazję sprawdzić. Świetna alternatywa dla klasycznych klocków. Można z nich stworzyć ciekawe kompozycje. Nasz zestaw składa się z 50 elementów i na razie w zupełności nam to wystarcza. Więcej na ich temat możecie przeczytać w podlinkowanym wyżej wpisie.

klocki jeżyki

15. Klocki do opowiadania historii – nasze są marki Alex Toys. Są świetne. Opisywałam Wam je tu —> KLIK. Mamy je do dzisiaj. Służą nam nie tylko do opowiadania, ale także są schronieniem dla różnych figurek. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Całkiem niedawno pokazywałam na instagramie, jak Maluch wykorzystuje je do zabaw z dinozaurami.

klocki alex

16. Drewniane klocki konstrukcyjne – z tego typu klocków można zbudować całą masę różnych maszyn, takich jak np. dźwig, pociąg, samolot, koparka. To zależy od zestawu, którym dysponujemy i jego elementów. My mamy kilka zestawów. Jedne mają większe “oczka”, inne mniejsze. Tego typu klocki bardzo dobrze wpływają na motorykę małą. Uważam, że warto je mieć, chociaż Maluch na razie jakoś średnio za nimi przepada. Woli patrzeć, jak ja z nich coś tworzę, niż sam próbować. Myślę jednak, że dopiero przyjdzie czas na samodzielne tworzenie różnych konstrukcji, zwłaszcza, że tego typu klocki są zwykle przeznaczone dla nieco starszych dzieci. Przykładowe klocki —-> KLIK lub tu —-> KLIK.

drewniane klocki konstrukcyjne

17. Plastikowe klocki – klasyczne klocki do budowania, np. Wader —> KLIK. Mamy takie kilku różnych firm, ale bardzo rzadko z nich korzystamy. Po prostu na tle innych naszych kloców wypadają słabo. Zamieszczam je jednak w zestawieniu, bo wiem, że nie każdy może sobie pozwolić np. na Duplo. A tego typu klocki również świetnie wpływają na rozwój dziecka, ćwicząc jego motorykę małą. Można je także wykorzystać np. do nauki kolorów i kształtów. A budowanie wieży sprawia dziecku radość bez względu na typ klocków ;) (jeszcze większą jej rozwalanie).

klocki wader

18. Klocki tablicowe – to odmiana klocków drewnianych. Nie mamy ich, ale bardzo mi się podobają. Pokazywałam Wam je w propozycjach prezentów mikołajkowych —> MIKOŁAJKI. Można je kupić tu —> KLIK. Myślę, że świetnie się nadają do połączenia edukacji z zabawą. Można na nich ćwiczyć litery i cyfry oraz rysować inne rzeczy, np. kształty.

klocki tablicowe

19. Klocki bambusowe – nietypowe, bardzo pomysłowe klocki. Można z nich tworzyć różne tunele. Zainteresowały mnie na tyle, że znalazły się na mojej liście zabawek do kupienia. Myślę, że to bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznych klocków dostępnych na rynku.

klocki bambusowe

20. Klocki tzw. wafle – pamiętam, że jako dziecko bardzo je lubiłam. Mieliśmy kiedyś jakieś małe opakowanie, ale niestety jakość ich wykonania pozostawiała wiele do życzenia i szybko się ich pozbyłam. Plastik, z którego były wykonane bardzo łatwo się odgniatał. Nadal uważam, że są pomysłowe, ale nie znalazłam takich, które odpowiadałyby mi jakościowo. Jeśli znacie jakąś markę, która naprawdę solidnie je wykonuje, dajcie mi koniecznie znać. Boję się kupować kolejne w ciemno, żeby znowu nie trafić na bubla. Można z nich budować ciekawe konstrukcje, np. garaż dla samochodów ;) Przykładowy zestaw —> KLIK.

klocki wafle

21. Klocki Poli Cubi – to kolejne klocki Quercetti. Wydają mi się bardzo ciekawe —> KLIK. Wprawdzie przeznaczone są dla dzieci od 1 roku życia, ale wydaje mi się, że lepiej sprawdziłyby się u bardziej świadomych już 2-latków. Składają się z różnych kształtów. Wspominałam Wam o nich tu —> ŚWIAT ZABAWEK.

quercetti-klocki-poli-cubi-ksztalty-4015

22. Klocki kartonowe – to trochę inna odmiana tych dla maluchów. Tam klocki są różnej wielkości, a tu tej samej. Można z nich budować np. zamek —-> KLIK. Te, które tu wybrałam są marki Djeco i jest ich 10. Można z nich zbudować 4 różne zamki. Spodobały mi się na tyle, że dodałam je do tego zestawienia.

klocki kartonowe

23. Kartonowe klocki konstrukcyjne – dla osób, które wolą tekturę niż drewno. Na pewno są lżejsze —> KLIK. Ten przykładowy zestaw ma 24 elementy. Wprawdzie przeznaczony jest dla dzieci od 4 roku życia, ale myślę, że ta granica jest mocno zawyżona.

f6bcf2bd923e8fbb7be5db2cf9aacd70

24. Klocki z napami – świetna alternatywa dla klasycznych klocków. Bardzo mi się podobają —-> KLIK.

i-educarium-klocki-z-napami-geometryczne-010-2424 25. Duże klocki budowlane – kiedyś Maluch bawił się klockami tego typu u swojej kuzynki. Bardzo mu się podobały. Zajmują jednak sporo miejsca, więc trzeba dysponować kawałkiem powierzchni, żeby stworzyć z nich coś fajnego —-> KLIK.

duże klocki budowlane

26. Drewniane klocki magnetyczne – pewnie są różne typy tych klocków. Mi się podobają te w kolorze naturalnym. Można z nich tworzyć np. fajne roboty —> KLIK.

drewniane klocki magnetyczne

27. Drewniane klocki z kolorowymi szybkami – inna odmiana klasycznych drewnianych klocków. Ten zestaw jest dość drogi, ale wydaje mi się, że można z niego tworzyć coś ciekawego.

klocki-z-kolorowymi-szybkami

Klocki dla 4-latków i starszych dzieci.

28. Klocki Lego – to wiadomo ;) Przykładowy zestaw —> KLIK. Myślę, że wśród tych klocków każdy znajdzie coś dla siebie.

lego-friends-centrum-handlowe-heartlake-41058-klocki-m-iext25449192

29. Klocki Clics – to ciekawe klocki konstrukcyjne, które pokazywałam w propozycjach prezentów świątecznych —> PREZENTY ŚWIĄTECZNE. Te z dinozaurami na pewno spodobałyby się mojemu Maluchowi, ale myślę, że jest jeszcze na nie trochę za mały —-> KLIK. Jeśli macie te klocki, dajcie znać, czy 3-latek da sobie z nimi radę i czy warto je kupić.

klocki dinozaury

30. Klocki figury – pomysłowe, typu konstrukcyjnego. Mają różne kształty i pozwalają na tworzenie ciekawych budowli —-> KLIK. Myślę, że mogą się spodobać starszym dzieciom, które są już znudzone klasycznymi klockami. Tego typu klocki świetnie pobudzają wyobraźnię.

klocki dla 4-latka

31. Klocki doczepiane – kolejne ciekawe klocki typu konstrukcyjnego —-> KLIK.

large_1305726383500071_a

32. Klocki Zoob – to 5 rodzajów klocków, które można łączyć na 20 różnych sposobów. Pozostają ruchome po połączeniu. Bardzo kreatywne. Kiedyś na pewno je kupimy. Przykładowy zestaw —-> KLIK.

large_023059_a_11

Klocków różnego typu jest cała masa. Nie uda mi się tu wymienić wszystkich, które są dostępne. Jeśli Waszym zdaniem brakuje tu czegoś, co jest warte uwagi, dajcie znać w komentarzu. Dzięki temu możemy powiększyć to zestawienie :)

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

53 komentarzy

 • O mamo, ile klocków! U nas króluje lego duplo, ale powoli wchodzimy w etap zwykłego lego. Z Twoich propozycji podobają mi się te drewniane konstrukcyjne i zoob. Myślę, że dla 4-5latków idealnie by się nadawały ;)

  • Mamiczka

   My ze zwykłym Lego zaczniemy próbować mniej więcej za rok. Taki mam plan, ale być może skuszę się wcześniej :D

  • Hej, mamy klocki zoob. Moj 6letni syn dopiero teraz zaczyna z nich budowac rozne rzeczy. Klocki ciezko sie laczy. Mozna latwo sie uszczypnac. Nie polecam mlodszym dzieciom, ale oczywiscie to sprawa indywidualna.

   • Mamiczka

    Dzięki za tę opinię! Bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze, a takie uszczypnięcia na obecnym etapie są wykluczone :)

 • Rewelacyjne zestawienie – a na mojej liście do kupienia lądują klocki bambusowe – wcześniej ich nie znałam, oraz magnetyczne :) Dla młodszej pociechy jeżyki już dawno miałam w planie kupić teraz tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że warto :)

 • Na wstępie muszę uchylić Ci czoła za tak skrupulatne i rzetelne zestawienie rodzajów klocków!!!(właśnie dlatego tak bardzo cenię sobie ten blog;-)U moich maluchów było kilka hitów lego duplo klocki magnetyczne zwykłe lego,ale jedne nigdy nie im się nie nudzą-wafle-są fantastyczne!Niestety tak jak piszesz ich jakość pozostawia wiele do życzenia,jak na razie wyrzucam te zniszczone i co jakiś czas uzupełniam nowymi zestawami.

 • Bardzo dobre zestawienie :)
  Moje dziecko niedługo kończy rok i na razie mamy klocki drewniane oraz Duplo. Drewnianych zaledwie kilka sztuk, ale na razie nie jest za bardzo nimi zainteresowana. Chciałam kupić większy zestaw na roczek, ale poczekam na moment, aż będzie się nimi rzeczywiście bawić. Zastanawiałam się nawet czy 50 czy od razu 100 sztuk, ale widzę, że 50 wystarczy, przynajmniej na początek. Na razie bardziej w użyciu jest Duplo, ale może dlatego że my sami je częściej wyjmowaliśmy i teraz córeczka sama pokazuje, że chce się nimi bawić. Wyjmuje i wkłada do pudełka, podaje, naśladuje zabawę niektórymi elementami (konikiem i samochodem), otwiera okienko, ale też już czasami udaje jej się niektóre łączyć i rozłączać, co ją bardzo bawi i cieszy :) Na roczek kupić tekturowe pudełka. Z zestawienia spodobały mi się póki co tekturowe pudełka (są na liście prezentów na roczek), sensoryczne oraz tablicowe (genialne i tak wiele zastosowań mogą mieć). No i jeszcze tęczowe klocki na rzepy – świetna sprawa.
  I jeszcze te mi się podobają: http://www.pinkorblue.pl/Zabawa-nauka/Zabawki-edukacyjne/Klocki/BRIO-Klocki-magnetyczne-8-szt.html . Są proste, niby tylko kilka sztuk, jak na taką ilość nie są tanie ale wydają mi się fajne i dla mojego roczniaka powinny być akurat, bo ona lubi coś łączyć i rozłączać, a do tego bawi ją umieszczanie magnesów na drzwiach ;)
  Teraz będę się zastanawiać, czy postawić na te magnetyczne czy na tęczowe z rzepami :)
  A dla 2-3 latków podobają mi się jeszcze klocki-gwiazdki, można tworzyć ciekawe konstrukcje

 • klocki”wafle” jak dla mnie najlepsze są z tej firmy http://www.marioinex.com.pl/ maja tego całą masę, dobry plastik, fajnie się łączą, my już mamy je ponad dwa lata i nic się nie dzieje, a Szymek mój ma ponad 3,5 roku i często się nimi bawimy

 • Ja bym jeszcze dodała klocki magnetyczne dla starszakow np geomag i klocki z kółkami zębatych wspomnianej wcześniej firmy Quercetti ale takie 4+ 5+ takie trochę “inżynierskie” bardzo lubiane przez syna. Może jeszcze do przerobienia ;). A poza tym zestawienie super posiłkuje się nim przy następnym juniorze bo nie znałam wszystkich.

 • Dziękuję za świetny artykuł. Tego właśnie szukałam! :) U mojej półtorarocznej córki królują wafle i super sobie z nim radzi, choć myślałam, że będą dla niej nieco za trudne. Tymczasem super jej idzie:) Dlatego zamiawiam jeżyki, ciekawa jestem jak sobie z nimi poradzi. :)

 • aaaa gdzie kupić klocki bambusowe albo te do opowiadania historii? koniecznie muszę je sprezentować a nie mogę znależć :(
  super zestawienie!

 • Gdybym tylko znalazła ten post wcześniej, nim mój chrześniak wpadnie w szpony LEGO i ich wyśrubowanych cen ;O Matko, zaoszczędziłabym tyle pieniędzy iu nerwów!! Córkę indoktrynuję już “prawidłowo” :) żeby mnie nie zrujnowała, tym bardziej,że jej nie umiem odmówić :D Kiedyś wspominałas o klockach Natalia, niebawem je zakupię, jak tylko młoda podrośnie – róż, dużo części, wolny czas dla matki , normalna cena – spełniają wszystkie wymagające kryteria ;D:D:D:D:D

 • Fajne są elektroniczne klocki firmy Dromader. Takie jak na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=NurExXVfrQw
  Mój syn ma, najpierw budował z instrukcji, potem nabrał pewności siebie, odstawił instrukcję na bok i zaczął kombinować sam. No i wtedy zaczęła się zabawa. Za moich czasów niestety takich bajerów nie było więc postanowiłem dołączyć do zabawy

  • Mamiczka

   To zależy od tego, na ile dane dziecko jest wprawione w klockach :) Tego typu zalecenia wiekowe producentów są jedynie umowne. Przy wspólnym budowaniu na pewno sobie poradzi :)

 • A piankowe klocki, jakie jest wasze zdanie na temat tych klocków.Dostosowane do odpowiedniego wieku dziecka nie są gorsze od drewnianych.

 • Dla mniejszych dzieciaczków na pewno dobrą opcja są klocki kartonowe, stosunkowo bezpieczną. Starsze dzieci na pewno wolałyby coś bardziej konstrukcyjnego – tu te polecane we wpisie klocki doczepiane. Ja ze swej strony odniosę do lektury artykułu: http://poradnikowy.net/klocki-cobi-co-oferuja-dla-twojego-dziecka-dlaczego-chetnie-kupuja-je-rodzice/ , chłopcy na pewno byliby zachwyceni zwłaszcza seriami klocków Cobi umożliwiającymi budowanie pojazdów wojennych. Ale to już kwestia pragnień danego dziecka.

 • Ja polecam cudowne konstrukcyjne klocki drewniane Linden, dla dzieci 3+, produkt polski .Wspaniała zabawa rownież dla rodziców 😀

 • U nas nr 1 to miękkie i pachnące klocki włoskiej firmy Clementoni można do nich dokupić dodatkowe klocki we workach lub wiaderkach.

 • Zachęcam do poczytania o seriach klocków lego oraz ich historii. Pamiętajcie również, że klocki lego nie są dla wszystkich i mają limit wiekowy

 • Sylwia Łomża

  Klocki incastro oraz bampy coś nowego do podpatrzenia 😉 może warto byłoby zrobić aktualizację😋

 • Świetny wpis , jeśli chodzi o klocki dla malucha to polecam również markę Dromader dobra alternatywa dla LEGO

 • Dla mnie klocki to podstawa, najlepiej jeszcze żeby były baaardzo dobrej jakości i miały opakowanie, dzięki któremu łatwo je posprzątać i schować. Dziecko powinno mieć różne klocki, bo nie wiadomo, które przypadną mu do gustu w danym momencie, a możliwe jest. że jak złapie bakcyla to może spędzić godziny na kreatywnej zabawie klockami. Bezcenne – i dla dziecka i dla rodzica :)) Jako mama dziewczynki i chłopca polecam klocki kratki – od roku do 100 lat :) oraz nowe odkrycie klocki Kooglo z magnesami. Uwielbiam bawić się z dziećmi klockami drewnianymi, bo są fajne w dotyku i ponadczasowe. Klocki z literami i cyframi są również super pomocne w nauce. Polecam polskie klocki, którymi bawią się moje dzieci. Można kupić je na sieabawi.pl

 • ale fajnie, nie wiedziałam, że geomag ma też wersję baby, mamy dla starszaka, a dla młodszego też bym wzięła. chociaż młodszy ubóstwia klocki PLUS PLUS. w sumie to raziem się bawią :)

  • Mamy je! Bozu jak fajnie zajmują dzieciaki. Dostaliśmy malutka paczkę jako gratis do większych zakupów , 3 dni później zrobiłam najazd na smyka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>