285. O żółwiu, który chciał spać – Kolekcja OQO TAKO.

Ostatnio dość często pojawiają się u mnie wpisy o książkach Wydawnictwa Tako (poprzednie TU, TU i TU). Nic na to nie poradzę, że bardzo je lubimy ;)

O żółwiu, który chciał spać” to pięknie wydana książka Roberto Aliaga, ilustracje Alessandry Cimatoribus z kolekcji OQO TAKO.

SAM_3258

Jak tytuł wskazuje, jest to opowieść o żółwiu, który chciał spać. I wydawać by się mogło, że to nic trudnego, wystarczy się położyć, zamknąć oczy i zasnąć. Okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, zwłaszcza wtedy, kiedy ma się dużo przyjaciół, którzy chcąc nam ten sen umilić, w rzeczywistości go utrudniają. Sennego żółwia odwiedzają dzierlatka, świstak, pająk i lew. Każdy z nich ma dla niego prezent, chociaż nie każdy jest materialny. Kiedy żółw już prawie zasypia rozlega się kolejne pukanie do drzwi itd. Jak to z żółwiami bywa, trochę czasu mija, zanim doczłapie się i je otworzy. Czy żółwiowi ostatecznie uda się zasnąć? Jak myślicie? :)

Tekst książki miejscami jest rymowany, np. “Umył pyszczek i pancerz do czysta. W piżamie nie wyjdzie, to rzecz oczywista!”. W przeciwieństwie do książki o Misiu —-> KLIK, tu rymy bardzo mi odpowiadają. Duży plus za powtarzające się fragmenty, co z kolei Maluchowi bardzo się podoba w książkach. “I oto leżał już w łóżku, ubrany w pasiastą piżamę. Zęby umyte, poducha wyklepana.” – w dalszych fragmentach pojawiają się dodatkowo prezenty, które żółw otrzymał od swoich przyjaciół. A kiedy pojawia się ziewanie głównego bohatera, Maluch wręcz teatralnie otwiera szeroko buzię i woła “uuuaaaa!”.

Ilustracje, jak zawsze w książkach tego wydawnictwa, są piękne. Ale akurat w tym wypadku nie każdemu muszą odpowiadać, bo niektóre elementy są dość abstrakcyjne (np. żółw ma nieproporcjonalnie dużą głowę). My akurat lubimy takie poczucie humoru.

Książka jest dużego, kwadratowego formatu, ma twardą okładkę. Tekst jest średniej długości, spokojnie wytrzymają go dwulatki.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_3259

SAM_3260

SAM_3261

SAM_3262

SAM_3263

SAM_3264

SAM_3265

SAM_3266

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

8 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>