828. Letni przegląd nowości i zapowiedzi książkowych dla dzieci.

I jest kolejny, obiecany przegląd nowości i zapowiedzi książkowych dla dzieci. Z poprzedniego —->  Wiosenny przegląd do tej pory mamy pozycje nr 8, 16, 24, 26 i 27. Niewiele, bo tak się złożyło, że w ostatnich dwóch zamówieniach wybrałam Maluchowi starsze książki, które też przewijały się w przeglądach. Jednak nic straconego. Zaczynają się wakacje i trzeba będzie uzupełnić biblioteczkę Malucha. Na dniach opublikuję również przegląd z książkami dla mnie, które mogą być ciekawą lekturą wakacyjną. Część z nich na pewno sama też kupię.

 

Co tym razem wpadło mi w oko?

 

1. Co jest w środku? —->  Co jest w środku?. “Dziecko, oglądając obrazki, uruchomia własną wyobraźnię i odpowiada na rozmaite pytania: co porusza wskazówki zegarka, czy w torebce mamy oprócz mnóstwa drobiazgów schowany jest jakiś smakołyk i kto zrobił dziurkę w jabłku? Po czym wystarczy, że poświeci na kartkę latarką od tyłu lub spojrzy na nią pod światło i wszystko ukazuje się jego oczom jak na dłoni. Ta książka wykorzystuje efekt światło-cienia, by niczym obraz rentgenowski pokazać, co jest w środku”. Świetna pozycja dla najmłodszych.

 

 

2. Wycieczka z przyjaciółmi —->  Wycieczka z przyjaciółmi. To książka dla najmłodszych, z ruchomymi elementami.

 

 

3. Wszyscy się liczą —->  Wszyscy się liczą. Mamy ją. To połączenie wyszukiwanki, książki do nauki liczenia i obrazkowej opowieści o ludzkości. Bardzo pomysłowa. Na pewno pokażę ją bliżej na instagramie.

 

 

4. Pippi nie chce być duża —->  Pippi nie chce być duża. Mamy ją. To zbiór krótkich komiksów z Pippi. Ciekawe wydanie.

 

 

5. Była raz starsza pani —->  Była raz starsza pani. To rymowanka, napisana z poczuciem humoru. Nie przepadamy za rymowanymi książkami, ale ta mnie ciekawi na tyle, że trafia na moją listę zakupów.

 

 

6. Pola na plaży —->  Pola na plaży. Książka dla dzieci o pożądanych zachowaniach na plaży. Myślę, że jest warta uwagi.

 

 

7. Co potrafią koty? —->  Co potrafią koty?. “W tej szalonej historyjce o tajemnicach kotów i ich sekretnym życiu, opowiedzianej z punktu widzenia małego dziecka, Abner Graboff łączy głos dziecięcej niewinności ze wspaniałym poczuciem humoru. Żartobliwe, zamaszyste ilustracje dopełniają prosty tekst, do którego inspiracją stał się kot-ulubieniec całej rodziny”.

 

 

8. 12 ważnych emocji —->  12 ważnych emocji. Mamy ją. “Radość i smutek to emocje, które najłatwiej rozpoznać i nazwać. Jest ich jednak znacznie więcej. Każda z doświadczanych emocji ma znaczenie, każdą przeżywamy inaczej. Warto je poznać i oswoić”. Jeszcze nie przeczytaliśmy wszystkich historii, ale większość tak. I książka zdecydowanie warta jest polecenia. Też na pewno pokażę ją bliżej na instagramie. Jest tu poruszanych wiele sytuacji, które mogą się przydarzyć w życiu codziennym. Również te trudne dla dziecka, jak np. rozwód rodziców.

 

 

9. Tylko bez całowania —>  Tylko bez całowania. “W przedszkolu pojawia się pani Miłka – można powiedzieć – nauczycielka do zadań specjalnych. Ma rozmawiać z dziećmi o uczuciach, co nie będzie proste, mimo że przyprowadziła ze sobą nietypowego pomocnika – pajacyka. Całusy Rozalki, zazdrość o grzywkę, gniew Bodzia czy wstrętny rozgotowany por to tylko niektóre z problemów, z jakimi przyjdzie jej się zmierzyć”. Trafia na moją listę zakupów. Co do samego całowania, w 2014 r. zamieściłam taki wpis na ten temat —->  Daj cioci buziaka. Moje stanowisko w tej sprawie się nie zmieniło.

 

 

10. Rozumiemy się bez słów —->  Rozumiemy się bez słów. Mamy ją i jest świetna. Można się z niej dowiedzieć naprawdę sporo ciekawych rzeczy. Nie tylko o zwierzętach, ale również o roślinach. Pokazywałam ją ostatnio bliżej na instagramie —->  Od środka. UWAGA! Jeśli zdecydujecie się kupić bezpośrednio na stronie Wydawnictwa Muchomor —->  Wydawnictwo, to mam dla Was kod aż -50% na WSZYSTKIE książki z oferty tego wydawnictwa. Hasło to MALUCH. Kod działa do 03.07.2020 r. Wydawnictwo Muchomor ma wiele świetnych książek dla dzieci, także jest w czym wybierać.

 

 

11. W lesie. Ekozabawy na cały rok —->  W lesie. Może być ciekawa.

 

 

12. Witaj, świecie! —->  Witaj, świecie. “Zapraszamy w niezwykłą podróż dookoła świata! Przemierzajcie kontynenty, by dowiedzieć się, jak witają się, co lubią jeść, jak świętują i czym wyróżniają się mieszkańcy różnych krajów na Ziemi. Strona po stronie czytelnicy w każdym wieku mogą odkrywać świat, przyglądając się ludziom z różnych kultur, poznając ich zwyczaje i święta, ulubione potrawy, najbardziej charakterystyczne cechy i najczęściej używane słowa: dziękuję, proszę, przepraszam. Piękne ilustracje i duży format sprawią, że podróż ta będzie niezwykłą przygodą. Z tej książki dowiemy się także czegoś o nas, Polakach”. Trafia na moją listę zakupów. Takie książki zawsze warto mieć.

 

 

13. Brygada Brawurowych Kur —->  Brygada Brawurowych Kur. To może być śmieszna książka. Trafia na moją listę zakupów, bo może się spodobać Maluchowi.

 

 

14. Jestem leworęczny i co mi zrobisz? —->  Jestem leworęczny i co mi zrobisz?. “Każde leworęczne dziecko powinno wiedzieć, że żyje w świecie wymyślonym dla praworęcznych, do którego trzeba się przystosować. Dzięki tej książce zrozumie, na czym polega leworęczność, jak działa “organizacja” jego mózgu i jak sobie poradzić z codziennymi problemami”. Ciekawy pomysł.

 

 

15. Mindfulness dla dzieci —->  Mindfulness dla dzieci. “Ta książka jest przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Przywołuje historie dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji i musiały dokonać wyboru – a poradziły sobie z tym dzięki wielu różnym technikom. Te zostały opisane głosami samych dzieci, które dzielą się również własnymi ćwiczeniami na uważność, do zastosowania w różnych okolicznościach życiowych. Ponadto znalazły się tu propozycje świetnych ćwiczeń kształcących umiejętność skupiania się na własnych emocjach i rozpoznawania ich. To rzecz, którą młodzi odbiorcy mogą przeczytać wspólnie z rodzicami albo samemu po cichu – a potem wypróbować zaprezentowane techniki, a te, które polubią najbardziej, stosować jak najczęściej w codziennym życiu”. Mindfulness to ostatnio modny trend. Mieliśmy jedną książkę o tej tematyce, ale to nie dla nas. Wiem jednak, że ma on wielu zwolenników.

 

 

16. Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy —->  Na dzielenie sposób nowy. To sierpniowa zapowiedź. Trafia na moją listę zakupów, bo jesteśmy akurat na tym etapie.

 

 

17. Tuli tuli cmok cmok —->  Tuli tuli. To kolejna sierpniowa zapowiedź. Dla najmłodszych. Świetne ilustracje. To prosta opowieść o dziecięcej wrażliwości i poszanowaniu przestrzeni osobistej.

 

 

18. Ooodjazd! —->  Ooodjazd. To także zapowiedź na sierpień. Trójwymiarowa książka. “Na kolorowych przestrzennych stronach zobaczysz słynne pociągi, a dzięki opisom na odwrocie poznasz ich niezwykłe historie. Rozłóż całą książkę, by uzyskać długą na blisko dwa metry panoramę: są tu dworce, semafory, wiadukty i dymiące kominy parowozów”.

 

 

19. Zakładamy spodenki —->  Zakładamy spodenki. Zapowiada się bardzo wesoła książka dla maluchów. Trafia na moją listę zakupów, bo jestem jej bardzo ciekawa.

 

 

20. Co rośnie w parku —->  Co rośnie w parku. To z kolei zapowiedź lipcowa. Też bardzo ciekawa.

 

 

21. 101 obrzydliwych faktów —->  101 obrzydliwych faktów. To również lipcowa zapowiedź. Dzieci z reguły lubią tego typu książki. Pewnie i my się na nią skusimy ;)

 

 

Oczywiście przypominam również o dwóch nowościach z serii Amberek, które objęłam patronatem medialnym. Pokazywałam je tu —->  Amberek.

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

4 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>