217. Opowiem Ci mamo, co robią mrówki.

217. Opowiem Ci mamo, co robią mrówki.

Gru 08

Książkę, o której będzie dzisiejszy wpis, wymieniałam w propozycjach na Mikołajkowe prezenty książkowe —-> KLIK. Część z Was pytała mnie, kiedy napiszę o niej więcej, zatem zgodnie z prośbą możecie przyjrzeć się tej książce bliżej.

Opowiem Ci mamo, co robią mrówki” Marcin Brykczyński, ilustracje Katarzyna Bajerowicz Wydawnictwa Nasza Księgarnia to bardzo nietypowa książka.

SAM_2250

Co ją wyróżnia? Tematyka i sposób jej pokazania. Ta książka zauroczyła mnie od samego początku, kiedy tylko zobaczyłam jej okładkę. Czułam, że Maluchowi się spodoba i się nie pomyliłam.

Wbrew pozorom znajdziemy tu nie tylko mrówki, ale również inne małe owady, takie jak pająki (również pająka „chuderlaka”), świerszcze, biedronki, ślimaki itd. To dzięki tej książce dowiedziałam się, jak wygląda rohatyniec. Wcześniej nawet nie wiedziałam, że taki owad istnieje.

Krótki, rymowany tekst dodaje tej książce dodatkowego uroku, np. „Ślimak sprawdzić ma ochotę, ile mrówki mają mioteł”. Mamy tu również różne zadania do wykonania, które świetnie ćwiczą spostrzegawczość i logiczne myślenie, np. znajdź szczegóły, którymi różnią się obrazki i labirynt. Możemy również wymyślać własne. Można tu liczyć, nazywać, pytać i dyskutować. Dodatkowo możemy tutaj korzystać z informacji i ciekawostek, dostępnych na stronie Mrowisko.

Ilustracje są fantastyczne i pełne humoru. Okazuje się, że mrówki też chodzą do szkoły, a w toalecie czytają gazetę ;)

Książka jest dużego formatu i ma sztywne strony. Dzięki temu również maluchy mogą ją przeglądać samodzielnie. Przeznaczona jest dla dzieci od 2 do 6 lat. Mój dwulatek bardzo lubi wyszukiwać mrówki, biedronki, oglądać ich tunele itd. Myślę, że ta książka zainteresuje i młodsze i starsze dzieci. Jej formuła sprawia, że w czytaniu i zagadkach może uczestniczyć cała rodzina.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

SAM_2251

SAM_2252

SAM_2253

SAM_2254

SAM_2255

SAM_2256

SAM_2258

SAM_2259

SAM_2261

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

15 komentarzy

 1. Szczęście Mamy

  Idealna dla Kuby!
  Byłam ciekawa jak wyglada w środku.
  Już widzę jak co chwile krzyczy: „a co to?” (jego ulubione zdanie ;)

  • Jest tu tyle różnych owadów, że na pewno byłyby co chwilę pytania :D Ale trzeba korzystać, póki dzieci tak chętnie się uczą :D

 2. Maniamamowania

  Super blog. Będę zaglądała częściej :) Mrówki mamy, mamy i czytamy po kilka razy na dzień. Zapraszam do mnie. Kilka dni temu zamieściłam recenzję http://maniamamowania.pl/mrowko-wazko-biedronko-recenzja-ksiazki-co-robia-mrowki/ Znajdziesz też recenzje innych książek i trochę pomysłów na zabawy z dzieckiem :)

  • Dziękuję, cieszę się, że Ci się tutaj podoba :)
   Oczywiście poczytam, co proponujesz :)) Zapowiada się ciekawa lektura na wieczór.

 3. miraga

  Bardzo ciekawa ;)

 4. Mama Kubusia

  fajne ilustracje ! ;)

 5. rabarabarbar.blogspot.com

  pamiętam jak o niej pisałaś, bardzo mi się spodobała.
  i mój maluch częściej do książeczek ze mną zagląda, więcej słucha, więc chyba zaraz ją kupię :)

  • To jest właśnie taka fajna książka do wspólnego opowiadania. No i te sztywne strony są niewątpliwie dużym plusem, bo można bez strachu dać dziecku do samodzielnego przeglądania :D

 6. Joanna Maj

  No tak jak już kiedyś pisałam pod propozycjami mikołajkowymi na fb, planowałam kupić to małej pod choinkę i chyba coraz bardziej przekonuję się do tego ;)

 7. PamperMama

  Książeczka wygląda bardzo interesująco, chętnie bym ją nabyła, ale póki co u nas nastąpił mały bunt na czytanie i słuchanie, więc raczymy się tymi, które mamy :) Ale na pewno do tej pozycji wrócimy :)

  • U nas kilka miesięcy temu też był taki chwilowy bunt (trwał gdzieś około 3 tygodni), ale potem wszystko wróciło do normy :D

 8. Agusiek

  Ja chyba sobie muszę założyć bana na Twojego bloga. Mój mąż już mnie wyzywa jak tylko widzi że przeglądam książki w necie ;) Ale ta coś czuję, że bardzo się Martynce spodoba!

 9. Paulina Kwiatkowska

  Faktycznie fajnie wygląda, o mrówkach nigdy nie miałam :)

 10. Kiti

  Lubię takie książki z zagadkami.

Trackbacks/Pingbacks

 1. 353. Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta. | Czym zająć Malucha? - […] Lubię książki tego autora, bo te, które mamy w domu zawsze są nietypowe, np. „Opowiem Ci mamo, co robią…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.